Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline continuity
Avatar
42727 příspěvků moje polička 28. dubna 2023 10:25

Janulik03 no to môže byť tým. Tieto veci by sa nemali moc odmastovat. Este by som skúsila nahrubo natrieť nejakým maslom a nechať vypiect prázdne v trúbe tak na 180C.  

Offline Janulik03
Avatar
20160 příspěvků moje polička 28. dubna 2023 11:32

continuity no uvidim ci ten spray pomôže 

Offline Biely kvet
Avatar
4145 příspěvků moje polička 28. dubna 2023 16:22
Reakce na Janulik03:

Sweet Potato no. Sorry

Pinot Noir ano vymazana, vysypana. Ale dala som ju raz do umývačky, tak neviem či to nie je tým. 

​Formy Nordic Ware by sa nemali dávať do umývačky.

Offline Biely kvet
Avatar
4145 příspěvků moje polička 28. dubna 2023 16:22
Reakce na Sweet Potato:

Pinot Noir Ještě jednou dík za inspiraci.

​Krásne sú!

Offline Janulik03
Avatar
20160 příspěvků moje polička 28. dubna 2023 18:34

Biely kvet no ved teraz to už viem 

Offline RoSa
Avatar
10098 příspěvků moje polička 28. dubna 2023 18:53

Janulik03 hele zkus, co ti radila continuity : vymazat a nechat to naprázdno vypálit... radši teda něčím, co snese vyšší teplotu a nesmrdí... to je i proces s litinovým nádobím, před prvním použitím

Offline Janulik03
Avatar
20160 příspěvků moje polička 28. dubna 2023 19:17

RoSa no urcite vyskúšam, až budem mať aspoň dva dni po sebe voľno. Teraz robime okrem nedele stale, chybaju nám ľudia. Uz sa teším na buduce až tri dni voľna. 

Ale teraz pečiem tortu pre vnučku,  zajtra ideme gratulovať k 4 rokom. Už , hrozne to letí. 

Offline stes
Avatar
9117 příspěvků moje polička 28. dubna 2023 19:19

Blbost,ale muzete sem dat nejakej osvedcenej recept na ty francouzský brambory....mě ty moje nejak nechutnaj, neco mi tam asi chybi

Offline Karja
Avatar
44471 příspěvků moje polička 28. dubna 2023 19:23

stes Mně na mých taky dlouho něco chybělo, pak jsem zjistila, že moje máma tam přidává sádlo:-D. Sádlo dává chuť no, známá to věc:-D. Recepty si taky ráda počtu.

Offline Pinot Noir
Avatar
29781 příspěvků moje polička 28. dubna 2023 19:27
Offline Karja
Avatar
44471 příspěvků moje polička 28. dubna 2023 19:29

Pinot Noir No jo 4 lžíce sádla a kelímek smetany, to je ono:-D.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. dubna 2023 19:38

stes Karja my dáváme sýr a smetanu, když máme

Offline stes
Avatar
9117 příspěvků moje polička 28. dubna 2023 19:44

Dekuju vsem, smetanu davam, asi to neumim okorenit. Sadlo nedavam, vypada to ovsem,že  to je spravny koreni, takze hned o vikendu vyzkousim s nim

Offline RoSa
Avatar
10098 příspěvků moje polička 28. dubna 2023 19:47

stes hodně muziky udělá Podravka...

Offline stes
Avatar
9117 příspěvků moje polička 28. dubna 2023 19:49

RoSa fakt? Ok

Offline Myrtila
Avatar
5273 příspěvků moje polička 28. dubna 2023 19:51

stes Mamka dává ještě lžíci dijonské hořčice. 

Offline Karja
Avatar
44471 příspěvků moje polička 28. dubna 2023 20:42

RoSa Přesně Podravka. Sambo furt chce vývary jako od mojí mámy, kdyby ten zdravovědec věděl, kolik vegetky sežere ten její vývar....:-D. Tak už jí taky dávám, nejlepší vývar se mi povedl, když jsem zapomněla že jsem to už solila, tak jsem tam přidala bujon, načež jsem zapomněla, že tam mám bujon a přidala tu podravku....výbornej prej:-D

Offline Karja
Avatar
44471 příspěvků moje polička 28. dubna 2023 20:44

stes sádlo je nejlepší koření! minulý týden dovezla máma takovou tu zadělávací mísu plnou domácích škvarků, už jsem se viděla jak špatně skončím, naštětí to nějak semlela a zavařila do sklenic dřív než jsem se do toho pustila! Uf.

Offline RoSa
Avatar
10098 příspěvků moje polička 28. dubna 2023 20:46

Karja jo, přesně, strašák glutamát.. keců kolem toho a pak sežerou všecko a eště ti to pochválej!

Offline Pinot Noir
Avatar
29781 příspěvků moje polička 28. dubna 2023 20:52

Ale fuj, s Podravkou. Myslela jsem, že to už nikdo nepoužívá.