Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Ounz
Avatar
20485 příspěvků moje polička 04. května 2023 11:55

Upekla jsem makovej koláč s drobenkou podle Cuketky, moc jsem mu nevěřila, ale teda nakonec není zlej a teda je to hned..jen jsem váhala s formou, nemá tam k tomu info a vypadá to, že dává do menší než je plech, no použila jsem kulatou koláčovou a mám ho vcelku vysokej, ale vlastně to ničemu nevadí. Jen se opravdu nebát a naplácat tam opravdu všechen ten mák, i když to vypadá jako moc..on vyroste a je to pak cajk.

https://recepty.cuketka.cz/makova-buchta-s-drobenkou/

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 04. května 2023 11:58

Ounz vypada bajecne, mam rada mak, mnam. Akorat to mleti je orisek...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49195 příspěvků moje polička 04. května 2023 12:00

moora kupuju v lidlu mletej:-)

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 04. května 2023 12:01

viktorka_od splavu mletyho se trochu bojim, ze bude horkej. Takze v lidlu dobra zkusenost, rikas?

Offline Ounz
Avatar
20485 příspěvků moje polička 04. května 2023 12:10

moora já právě proto kupuju mletej  a potřebovsl se spotřebovat..

Offline Ounz
Avatar
20485 příspěvků moje polička 04. května 2023 12:11

moora a taky jsem ho měla z lidlu :)

Offline Biely kvet
Avatar
4145 příspěvků moje polička 04. května 2023 12:21
Reakce na moora:

viktorka_od splavu mletyho se trochu bojim, ze bude horkej. Takze v lidlu dobra zkusenost, rikas?

​Ja kupujem mletý v COOP Jednote a je tiež výborný, ten bez cukru. Ale teraz neviem, či aj vy máte túto obchodnú sieť?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49195 příspěvků moje polička 04. května 2023 13:15

moora hořkej nebyl nikdy a po otevreni skladuju v mrazaku, jinak zlukne

Offline Aranel
Avatar
6554 příspěvků moje polička 04. května 2023 15:53

Biely kvet Máme, na venkově.

Offline Myrtila
Avatar
5273 příspěvků moje polička 04. května 2023 17:00

moora V Albertu prodávají mletý mák termostabilizovaný, je to tak napsané na obalu, nikdy nebyl hořký, ani nezežluknul. 

Offline Karja
Avatar
44471 příspěvků moje polička 04. května 2023 20:32

moora V Penny taky mák v cajku. Dávám ho teda do lednice, ale spíš aby se mi do něj nenastěhoval nějaký mol, ten mák mi na to přijde nachylnej.

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 04. května 2023 20:36

Vsem dekuji za pozitivni recenze mleteho maku, toz ja ho bez obav koupim

Offline continuity
Avatar
42727 příspěvků moje polička 05. května 2023 13:40

Co s tím mám delat?

Vymazáno olejem, ty kakaové dopadli o maličko líp. 

A nesmějte se mi, honím se před odjezdem na dlouhou cestu,abych dětem udelala pomyšlení, takže jsem trochu nasrané. 

Offline Ounz
Avatar
20485 příspěvků moje polička 05. května 2023 13:58

continuity za tohle většinou může moc řídký (ev málo tučný) těsto. Změnila bych příšte recept.

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 05. května 2023 14:13

continuity nesměju, tlapkám moc a moc. Souhlasím s Ounz, tipuji málo tuku v těstu. Všechny takový věci radši ještě vysypávám kokosem.

Dnes budu péct dort, takže už teď si koušu nehty nervozitou. Minule se moc nepovedl.

Offline Biely kvet
Avatar
4145 příspěvků moje polička 05. května 2023 14:14

continuity To si robila podľa toho receptu, čo som tu dávala ja?

Offline continuity
Avatar
42727 příspěvků moje polička 05. května 2023 14:20

Biely kvet jo. 

Ounz andulka01 už mám druhý recept, 140 ml oleje na 200g mouky a to bylo z toho ještě 100g mandlové, podle rady tady. 

Ale příště teda zkusím zas něco jiného. 

Offline Biely kvet
Avatar
4145 příspěvků moje polička 05. května 2023 16:29

continuity Asi to teda nebude receptom....Rúra ti pečie dobre? 

Offline continuity
Avatar
42727 příspěvků moje polička 05. května 2023 22:06

Biely kvet rúra bez problémů, i jsem to kontrolovala, je to upečené. Asi to těsto bylo malinko řidší než mělo, ta kakaová se povedla lépe. 

Offline Tak Betty
Avatar
6090 příspěvků moje polička 06. května 2023 22:25

Ounz dělala jsem tu makovou buchtu a přijde mi dost suchá.  Asi jsem tam měla dát víc povidel a rumu, než je v receptu.