Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Antje
Avatar
příspěvků moje polička 09. května 2023 12:32

RoSa

Dadoo obema vam moc dekuji!

Dadoo zavin zkusim jako prvni, diky!

Offline Karja
Avatar
44471 příspěvků moje polička 09. května 2023 13:24

Myrtila Jo vlastně jsem do toho jednoho dortu dělala jako jednu vrstvu krému pudinkový krém z pudinku příchut slaný karamel a to bylo dobrý, hodilo se to. Ale další vrstvy byly smetanovotvarohové, nevím, jestli by jen ten pudinkový krém bylo uplně ono....

Offline Myrtila
Avatar
5273 příspěvků moje polička 09. května 2023 14:38

Karja No, půjdu asi nejjedodušší cestou, jako je v tom receptu, marmeláda a krém ze smetany a čokolády. Já právě dorty skoro vůbec nedělám, tak si s nima moc netroufám experimentovat, jednak aby to dobře chutnalo, a pak aby to drželo pohormadě a nějak vypadalo - to poslední je pro mě nejtěžší. 

Offline žluťásek
Avatar
8840 příspěvků moje polička 09. května 2023 15:15

Recept na coko dort zde :)

Offline žluťásek
Avatar
8840 příspěvků moje polička 09. května 2023 15:16

Antje Myrtila recept viz výše, nejde mi označit a vložit fotku současně

Offline Malenge
Avatar
4835 příspěvků moje polička 09. května 2023 16:04

žluťásek muzu se prosim zeptat, jestli je to kafe ve výsledku cítit? Objevuje se tu ten recept po x-te, vsichni ho vždy moc chválí, ale to kafe mě odrazuje, to by u nás nikdo nejedl.

Offline Antje
Avatar
příspěvků moje polička 09. května 2023 16:07

žluťásek diky moc! 

Offline Myrtila
Avatar
5273 příspěvků moje polička 09. května 2023 16:12

žluťásek Děkuju Někde mimo na netu jsem našla recept na ganache, tak to někdy zkusím, v červenci bychom měli doma hostit větší setkání rodiny, tak každý snadný recept na pohoštění bude dobrý

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 09. května 2023 16:51

Malenge kafe se dá určitě vynechat, dej víc nějaké tekutiny.

Offline rozarka
Avatar
4201 příspěvků moje polička 09. května 2023 18:41

žluťásek mohla bys mi, prosím, prozradit zdroj toho receptu?

Offline žluťásek
Avatar
8840 příspěvků moje polička 09. května 2023 18:53

Malenge káva tam cítit vůbec není, jen to možná stáhne trochu tu sladkost. Je příjemné akorát sladký, ale nemá kavovou příchuť vůbec.

rozarka je z knížky Je libo kousek dortu? 

Offline rozarka
Avatar
4201 příspěvků moje polička 09. května 2023 19:01

žluťásek děkuju, sháním dárek pro začínajícího "cukráře"

Offline Malenge
Avatar
4835 příspěvků moje polička 09. května 2023 19:25

žluťásek Evaeva děkuji moc!

Offline Karja
Avatar
44471 příspěvků moje polička 09. května 2023 19:34

žluťásek A jo kafe!!! Děkuju. 

Myrtila Jako ganache....to jsem okoukala tady a když jsem to poprvý dělala večer na druhý den, tak jsem to nakonec celý sežrala:-D

Offline Myrtila
Avatar
5273 příspěvků moje polička 09. května 2023 20:17
Offline Aranel
Avatar
6554 příspěvků moje polička 10. května 2023 10:52

Evaeva Karja Já mám bábovku, chlebíčkovou formu a pekáč z jenskýho skla. Takže peču celý dávky v jednom z toho a obvykle kus (klidně půlku) rozdám, nosím to hlavně bejvalejm kolegům. Občas mi dají nějaký desetikoruny z kasičky na dýška. Obecná spokojenost

Offline MaeGandal
Avatar
1632 příspěvků moje polička 10. května 2023 14:10

Malenge tenhle recept jsem nedělala, ale dělám jiný s kávou a ta tam není cítit vůbec. Káva podpoří chuť tě čokolády. Tak jako se dává špetka soli do sladkého. Cítit to není, ale pomůže jiné chuti

Offline Malenge
Avatar
4835 příspěvků moje polička 10. května 2023 18:43

MaeGandal diky za zkušenost, špetku soli znám, tohle ne, člověk se pořad dozvídá něco nového.

Offline Tabea
Avatar
8032 příspěvků moje polička 10. května 2023 18:48

Myrtila já ten dort dělala s krémem ze smetany a mascarpone a navrch ganache. Recept na ganache byl z nějakýho českýho internetu, byly tam různý konzistence na různý účely a nějaký plky k tomu.

Offline coralline
Avatar
2304 příspěvků moje polička 11. května 2023 12:33

Taky máte úplně pokaždý, když dojíte rybu, pocit, že vám v krku uvízla kostička?

Právě jsem poobědvala pečenou pražmu a teď čekám, až moje psychická kostička zmizí.