Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline continuity
Avatar
42727 příspěvků moje polička 21. května 2023 13:55

Karja ja jsem se někde dočetla, že piškot se ma prichytnout na boky, aby nevznikl soudek. Tak jsem usoudila, ze toto není od piškotu daleko a bude to lepší nechat přilepit pak oříznout. 

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 21. května 2023 13:56

continuity 

zatím jsem přímo tenhle dort nepekla, ale krájím podle toho jak vyběhne/jak si troufnu.

papír zacvaknout - nevyteče (viz obr.)

obávám se, že čokosmetanu lze přešlehat

Offline continuity
Avatar
42727 příspěvků moje polička 21. května 2023 13:57

bublifuk děkuji. 

Cokokosmetanu si pohlidam. Ono to bylo docela tuhý i horký, tak se to snad nějak neroztece. 

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 21. května 2023 13:58

continuity mám vyzkoušené obě verze - boky potřít a vysypat, nebo nechat tak a nějaký výrazný rozdíl jsem nezaznamenala.

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 21. května 2023 14:06

continuity držím palce, dělat dort je radost.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 21. května 2023 14:14

continuity Já jsem tým boky nevymazávat, nevyboulenej korpus ještě dost závisí i na kvalitě formy, ve které pečeš, ale i to nevymazávání podle mě docela pomáhá.

Ten dort budeš kompletovat dnes? Obyč šlehaná ganache (poměr 2:1 smetana čokoláda) by měla bejt v lednici hlavně dost dlouho, nejlíp teda přes noc, to má na konzistenci pak významnej vliv, aby to šlo pěkně vyšlehat do nadýchanýho krému, ale zas neznám přesně ten recept, podle kterýho postupuješ, takže to jen tak všeobecně.

Držím pěsti každopádně, to je zásadní milník!! :) 

Offline continuity
Avatar
42727 příspěvků moje polička 21. května 2023 14:19

Karoleena mám tam víc čokolády a je to v lednici od rána. Ja to nikam nepovezu, je to pro radost dítěti. 

Uvidíme, jak bude dítě netrpělivé. Po 35 minutách jsem na to koukala a je to hrozně vybouleny a úplně syrový.  

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 21. května 2023 14:30

continuity vyboulené odrojíš, tím bych se vůbec netrápila:) Určitě bude výborný, když je tam tolik čokolády.

Offline continuity
Avatar
42727 příspěvků moje polička 21. května 2023 14:44

Evaeva ehm 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 21. května 2023 14:49

continuity no tak bude ještě na dortíky do skleničky . A nebo to nadrob navrch, jak říkala karja.

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 21. května 2023 14:51

continuity vyboulení se hodí, aspoň má člověk možnost ochutnat korpus. Když je toho víc, tak se udělá pohár - pokud člověk předává dort dál, tak aspoň ví, jak to chutná všechno dohromady

Na jedno proříznutí to určitě bude.

Offline continuity
Avatar
42727 příspěvků moje polička 21. května 2023 14:55

bublifuk no možná udělám prostřední patro ve stylu puzzle

Stejně to musí nejdřív vystydnout, pak se uvidí. 

Offline žluťásek
Avatar
8840 příspěvků moje polička 21. května 2023 15:18

continuity papir zacvakavam, boky nevymazavam. Víc než na 2 patra mi to z jedny dávky nikdy nevyslo. 

Šlehačku zahřeju tekutou nevyslehanou, ne aby se varila, jen aby byla horká. Na kostky nalamu čokoládu a micham lzickou v misce, dokud se to nespoji

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 21. května 2023 15:45

continuity nebo ten kopec zakomponovat jako úmysl a vysázet na něm třeba les možnosti jsou.

Offline continuity
Avatar
42727 příspěvků moje polička 21. května 2023 16:25

Tak máme tři patra a kdybych si prostředí a vrchní nespletla, bylo by to ještě lepší ( ve smyslu hranatější). teď prosím pricetnou ganache, která mi na tom udělá krásnou polevu. 

Toto bylo 100g 80% čokolády na 100g smetany a byl to dost beton

Nebojím se, že by to nedrzelo, protože po zaslehani mascarpone a chvilkovém vychlazení jsem z toho mohla krájet kostky.

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 21. května 2023 16:29

continuity tak pokud jsi chtela polevu, mela jsi jen rozpustit slehacku s cokoladou zas v jinym pomeru a polejt to a nechat ztuhnout. Vyslehany je to k potirani=krem. 

Offline continuity
Avatar
42727 příspěvků moje polička 21. května 2023 16:33

711990 no to jsem měla na ten krém, to je v pohodě, zatím jedeme podle plánu. Jenže to, co mi vzniklo, z toho by poleva rozhodně nebyla - moc tuhé. Takže kolik čokolády do šlehačky?

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 21. května 2023 16:35

continuity tady kdyžtak doporučené poměry na různé použití ganache.

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 21. května 2023 17:21

continuity a ty chces polejvat cokoladovou polevou to co mas ted na ty fotce? A to je potreny nejakym kremem? 

Offline RoSa
Avatar
10101 příspěvků moje polička 21. května 2023 18:03

continuity prej má ta šlehačka s rozpuštěnou čokoládou jít na 12 hodin do ledničky