Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Online Karja
Avatar
44473 příspěvků moje polička 22. května 2023 06:50

711990 Jasně, takže nejlepší bude vymluvit ji celej ten nápad. Nechápu, že to nechce fialový jako vždycky:-D.  Do toho tmavého těsta se mi nechce, právě aby to nebylo hnusné....udělám nějakou skopicinu nahoru. 

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 22. května 2023 07:02

Karja nedělal tu někdo dort ve tvaru kočky? tak korpus libovolný a jenom nahoru tvarohový krém na bílou a trochu obarveného na tmavou a udělat fleky stejnéjak má vaše kočka. (nebo to jenom posypat kakakem v místě fleků)

Online Karja
Avatar
44473 příspěvků moje polička 22. května 2023 07:06

bublifuk A jo, na to jsem zapomněla! No on ten dort musí být pořádně velkej, myslela, jsem, že udělám dva velké korpusy na sebe...takže tvarove by to byl vcelku risk....Ale díky za připomenutí! Naštěstí mám kočičí svíčky!:-D

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 22. května 2023 07:08

Karja a nemáte těch koček víc? že by byly dvě Ono to nějak půjde.. těším se na výsledek.

Offline Ounz
Avatar
20485 příspěvků moje polička 22. května 2023 07:44

brrr krásnej. Já jen rebarborovej a jsem ráda, že jsem ji stihla..

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 22. května 2023 08:46

Karja já bych udělala ten žluťásek dort, tmavý je. Dala krém z mascarpone a hecla se a potáhla bílou hmotou. Navrch ty kočičí svíčky. Ještě by šlo použít to černé kakao na nějaký posyp přes šablonu.

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 22. května 2023 08:47

711990 Karja Černý kakao zkusila a teda nic extra. Když to chceš mít opravdu černý, tak je tam hodně cítit taková přiboudlinka. A taky to těsto pak bylo hrozně hutné, nešlo nahoru.
Ale třeba jako poprášit tím ten dort, to bych viděla jako využití.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 22. května 2023 09:04

Karja Já někdy dávám černý kakao do perníků, aby na nich víc vyniklo zdobení, a jako tmavý jsou dost, ale pořád je to jen hodně tmavá hnědá, aby byly fakt černý, tak nevim kolik bych tam toho musela nasypat a pochybuju, že by to pak bylo k jídlu.

Kdybys chtěla jen vyloženě zdobit, tak koneckonců potahovací hmota se dá koupit už rovnou obarvená na černo, čtvrtkilo černé potahovky stojí docela pár korun a nemusíš nic barvit doma sama, což je zrovna u té černé taky dost opruz, musíš tam toho nalejt hodně, je to pak všude a někdy to člověk stejně odhadne špatně to množství barvy a vyjde mu nějaká podivná plísňová šeď... Nevýhoda je tady zřejmá, potahovky jsou hnusný. :D Ale kýženej efekt by to asi mělo.

Online Karja
Avatar
44473 příspěvků moje polička 22. května 2023 09:10

andulka01 Karoleena Evaeva Děkuju, já se na to asi vykašlu a vymyslim to nějak jinak;-). Hlavně aby to bylo dobré;-)

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 22. května 2023 09:14

Karja

A co koupit fondánové kočičky na ozdobu?

Offline Myrtila
Avatar
5274 příspěvků moje polička 22. května 2023 09:14

bublifuk Karja Dort ve tvaru kočky jsem dělala já, dám sem ty fotky s návodem, jak ji vykrojit. 

Offline Myrtila
Avatar
5274 příspěvků moje polička 22. května 2023 09:16

Tahle je i docela tmavá, ale recept na korpus tam asi nebyl, sama jsem ji dělala jako mrkvový dort s tvarohovým krémem. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 22. května 2023 09:16

Karja no ta Myrtila kočička přizdobená bílým krémem podle vaší kočky by byla super 

Offline Pinot Noir
Avatar
29783 příspěvků moje polička 22. května 2023 09:21
Reakce na Evaeva:

Karja no ta Myrtila kočička přizdobená bílým krémem podle vaší kočky by byla super 

​Taky myslím, že je to nejlepší a nejchutnější řešení.

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 22. května 2023 09:29

bublifuk mne chutna, ale ne ve velkym mnozstvi a vim ze obecne ho lidi moc nemusej, ze kazdejnsi radsi da neco cerstvyho, jako tvarohovej, mascarpone, creamcheese. Ja se snazim ho pouzivaj jen zvnejsku dortu, vnitrek plnit svezejsima kremama:) ale jinak si ho nemuzu vynachvalit, je rychlej, dobre se s nim pracuje, vydrzi...mnohem lepsi nez pudinkovej.

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 22. května 2023 09:29

Karja no asi jo

Online Karja
Avatar
44473 příspěvků moje polička 22. května 2023 10:02
Reakce na Pinot Noir:

​Taky myslím, že je to nejlepší a nejchutnější řešení.

​Taky myslím, jen ta velikost mě trochu děsí:-D. Chtěla jsem dělat ty dva korpusy na sebe.... Bud to risknu (dva dorty zvlášt se mi dělat nechtějí) a nebo radši koupím nějaký kočkový doplnky na ten dort a bude to hotový:-D

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 22. května 2023 10:12

Karja nemáš nastavovací ráfek? Ten jde roztáhnout přes celou šířku plechu, z toho by byla kočka v nadživotní velikosti.

Online Karja
Avatar
44473 příspěvků moje polička 22. května 2023 10:20

Evaeva Nemám:-D Ale že bych koupila větší formu, to je taky řešení:-D. Stejně ty vysoké formy furt padají ke straně.

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 22. května 2023 10:50

711990 tak to vidím stejně