Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Pavlena
Avatar
6908 příspěvků moje polička 24. května 2023 20:17

Evaeva "muj" Lidl ji urcite nemiva. A jasne, musi byt v celku..

Offline Makara
Avatar
3614 příspěvků moje polička 24. května 2023 22:55

euridike salát z černé čočky se zelím - na oleji osmahnu cibuli nakrájenou na měsíčky, přidám bílé zelí nakrájené na čtverečky, koření, co mě zrovna napadne, a do toho zamíchám uvařenou černou čočku. Nekdy přidám uvarenou rýži.

Offline euridike blogger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 25. května 2023 10:04

Makara 

Díky, zelí je super tip, kysané zelí jíme i k teplé čočce a sázenému vejci, takže tohle se určitě ujme. :)

Offline Garfie
Avatar
28446 příspěvků moje polička 28. května 2023 09:15

Domácí umeshu (švestkové víno), za rok ochutnáme! ;-)

Online continuity
Avatar
42731 příspěvků moje polička 28. května 2023 10:27

Garfie fiiha a co jsou ty kousky, co vypadají jako led?

Offline Garfie
Avatar
28446 příspěvků moje polička 28. května 2023 11:02

continuity To je cukr, "rock sugar" mu tady říkají, bývá třeba ve směsích čínského čaje. Jeho výhoda je, že se rozpouští postupně, což je prý z nějakého důvodu pro výrobu umeshu výhodné. 

Online continuity
Avatar
42731 příspěvků moje polička 28. května 2023 20:22

Vydali jsme se dnes na street food festival na Okor. akorát necteme ani jeden pořádně, takže když jsme na místě zjistili, že abychom mohli začít utrácet za ty tortilly, lokše a pivo v kelímku, musíme nejdřív zaplatit téměř 800, pustili jsme k vodě 130 za parkovné a vyrazili jsme sem.

https://www.dvur-hoffmeister.cz/

Fakt výborný. Takový skoro až degustační zážitek bez těch tanečku okolo. Za tu cenu fakt pecka, jídla s nápadem, opravdu vyladěné. 

Jako předkrm a pozornost podniku dorazili mušle svatého Jakuba a dávam do patrnosti talíř, muž měl tuším Virginii Woolfovou, dcery Picassa a Cocteaua. 

To druhé je chřestový krém. Dál jsem nestihla fotit, protože všichni měli hlad. Za co může ta zajizdka na Okoř. 

Offline Garfie
Avatar
28446 příspěvků moje polička 30. května 2023 08:10

continuity wau, to vypadá parádně!!! 

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 30. května 2023 13:06

continuity díky moc za tip!
Po tulipánovém dni u Gardenistů jsme nejdřív zkusili V polích (bez šance, rezervace až na večer) a nakonec byli v hotelu Okoř. Jídlo a prostředí fajn, ale ten servis... tragický.

Online continuity
Avatar
42731 příspěvků moje polička 30. května 2023 13:07

andulka01 v polích byla druhá možnost, ale muž si nějak nebyl jistý a na googlu to bylo vedeno jenom jako penzion. Jinak máme taky výborné reference. 

Tady se taky divili, že jdeme bez rezervace, ale místo vám našli. ( Už bylo fakt pozdě, kolem druhé). 

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 30. května 2023 13:11

continuity nám se jednou povedlo, právě taky celkem pozdě odpoledne, kdy tam skoro nikdo nebyl. A vynikající. Příště budu líp plánovat, ten Dvůr zcela určitě povedu v patrnosti.

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 01. června 2023 08:44

Dobré ráno pri raňajkách. Jednoduchý dezert z banánu, vajca a prášku do pečiva hotový za 3 minúty.

Offline Pinot Noir
Avatar
29786 příspěvků moje polička 02. června 2023 19:44

Jedeme k rodině, tak rillettes.

Offline Garfie
Avatar
28446 příspěvků moje polička 03. června 2023 07:12

Pinot Noir wauu, dala bych si!!!! 

Offline Karja
Avatar
44473 příspěvků moje polička 03. června 2023 17:44

Dnes jsem dělala klasika žluťásek dort, a musím se omluvit continuity ono to v té větší formě paradoxně sežere mnohem víc smetan a všeho než když mam dva malé korpusy na sobě, a to je těsta přitom víc. Narvala jsem do toho dortu 3 smetany, jedno mascarpone, tvaroh a celou čokoládu:-D.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 03. června 2023 18:13

Karja to zní dost jedle Byla ta velká kočka?

Offline Vari
Avatar
2208 příspěvků moje polička 03. června 2023 19:40

Pinot Noir Prosim pekne, mam pocit, ze jsi tu davala overenej recept na piskotovej korpus? Nebo pokud mate i nekdo jinej, budu moc rada, ja jsem na peceni jeste vic leva nez na vareni.

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 03. června 2023 19:48

Vari myslim ze to byl tenhle, ted jsem podle nej pekla a je fskt super. Slehala jsem jak rucnim, tak jsem zkousela v robotu, tech 20 min a vyslo to krasne. Vylozila jsem dno pecicim papirem, boky ne.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 03. června 2023 19:53

Vari dělám ten , co 711990 a je fakt moc dobrý 

Offline Karja
Avatar
44473 příspěvků moje polička 03. června 2023 19:58

Evaeva Ne, tohle je dort pro tchána. Ale tim jsem se poučila, že tu kočku nebudu dělat:-D. Ono se to taky tak divne vybouli. Prostě ten malej vysokej je takovej lepší no.