Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 03. června 2023 20:00

Karja hlavu kočky zvládneš kdyžtak namalovat. Taky bych šla cestou nejmenšího odporu.

Offline Karja
Avatar
44473 příspěvků moje polička 03. června 2023 20:01

Evaeva já mám kočkový svíčky:-D

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 03. června 2023 20:04

Karja tak to jseš za vodou

Offline Karja
Avatar
44473 příspěvků moje polička 03. června 2023 20:08

Evaeva Jj, a už jsem doma vysvětlila, že černej dort nejde!:-D. Asi udělám jako bíle tu kočičí hlavu. Chtěla jsem dělat dva velké korpusy na sebe. Asi to tak udělám, ale dneska mi to nějak málo vyběhlo, těsto bylo takové jak těžké. 

Offline Vari
Avatar
2208 příspěvků moje polička 03. června 2023 22:10

711990 Karja Dekuju moc, zejtra to zkusim, ale nejsem si jista, jestli si to ti dva pekelnici po dnesku vubec zaslouzi, mozna jim radsi dam jen misku jahod bez dortu :-D.

Offline Tak Betty
Avatar
6090 příspěvků moje polička 03. června 2023 22:41

Vari dvojčata mají narozeniny? Dej foto.

Offline Vari
Avatar
2208 příspěvků moje polička 03. června 2023 23:07

Tak Betty Nene, narodili se az v srpnu a na narozeninovy dorty bych si nikdy netroufla. Jen mame doma hodne jahod z Vranan a chtela jsem udelat neco jako nepecenej dort, akorat na piskotovym zakladu.

Offline Pinot Noir
Avatar
29786 příspěvků moje polička 03. června 2023 23:21

Vari to jsem asi nebyla já, já peču úplně nejklasičtější piškot, na jedno vejce jedna lžíce cukru a jedna lžíce mouky, počet dle potřeby.

Offline Tak Betty
Avatar
6090 příspěvků moje polička 03. června 2023 23:28

Vari já jsem nějak dvojčaty fascinovaná, přijdou mi  esteticky dokonalé. Ale musí to být masakr. Moje kamarádka měla dva kluky před 40 roky. 

A omlouvám se, vím, že na tebe reaguju opakovaně. 

Offline Karja
Avatar
44473 příspěvků moje polička 03. června 2023 23:52

Tak Betty Vari Moje dcera chodí na kroužek s holčičkou, jsou jí cca 4 a má ani ne roční dvojčata sourozence. Nejhorší je ale, že ta máma vypadá uplně v pohodě, ale uplně v pohodě,jak vzhledově tak psychicky! Ale já dobře vím, že tam musí něco bejt:-D.

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 04. června 2023 07:59

Vari tak to jsem presne delala - piskot, jahody a slehacka s marcarpone:) 

Offline Vari
Avatar
2208 příspěvků moje polička 04. června 2023 09:03

Tak Betty Ja mam kluka a holku, kteri si nejsou vubec podobni, jakoze vubec, lidi je netipujou sni na sourozence :-).

Karja Moje spoluzacka chtela druhy dite rychle po prvnim, takze kdyz byl starsi rok a pul, narodila sr ji dvojcata. A to musi bejt teprve masakr.

Pinot Noir Dekuju, takhle to podle me dela i moje mamka, akorat je zrovna na dovoleny a zatim mi neodepsala.

Offline Pinot Noir
Avatar
29786 příspěvků moje polička 04. června 2023 10:35

Vari no pro mě byl vždycky piškot jedině toto těsto bez tuku z těchto tří surovin, všem ostatním těstům se u nás vždycky říkalo nějak jinak. Až tady jsem zjistila, že se piškotem myslí i těsta z dalších surovin, s máslem, olejem atd. Ale já už zůstanu u své terminologie, nedomluvila bych se s vlastní rodinou.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 04. června 2023 10:44

Pinot Noir já jsem myslela, že rozdíl je jestli je tam sníh/našlehana vejce nebo prdopeč. Piškot bez oleje jsem dělala taky, taky je výborný. V tomhle receptu je fajn, že se šlehají celá vejce, takže ti odpadá oddělování bílků a jedno šlehání 

Offline Kokoska
Avatar
34675 příspěvků moje polička 04. června 2023 10:57

Vari delame piskotovy plat na plech, rozriznout na 3 dily a vrstvit s ovocem a slehackou, bud samotnou nebo s jogurtem (nejaky hutnejsi, treba hollandia) a nebo klasicky slehacka-mascarpone, pak to cele jeste potrit tim kremem a treba posypat nastrouhanou cokoladou nebo i navrch ovoce. Nejlepsi letni dort, muzou v nem byt i broskve, maliny, boruvky, co zrovna je.

Offline Kokoska
Avatar
34675 příspěvků moje polička 04. června 2023 11:01

Pinot Noir piskot jedine bez tuku! A ja ani testa s olejem nemam rada, vzdycky to z toho citim. Leda mozna s ryzovym olejem bych to mohle jeste zkusit, ten se mi zda uplne bez chuti, smazim na nem palacinky.

Offline Vari
Avatar
2208 příspěvků moje polička 04. června 2023 11:40

Kokoska Dekuju za tip, ukladam si a vyzkousim. Jen mam obavy, ze moji nejedlici si toho max. zobnou (jako vseho), ja to dojim a po tomhle lete se do prace vratim jako becka :-D.

Offline Kokoska
Avatar
34675 příspěvků moje polička 04. června 2023 11:54

Vari s jogurtem je to takova odlehcena verze, pomer se slehackou teda nevim, spis podle konzistence jogurtu. Ta hollandia (selsky jogurt) byva tak akorat, ne tekuta, ne uplne tuha jako to mascarpone. A taky muzes vzit mensi plech, ze jo :)

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 10. června 2023 13:44

Matinka si přála něco asijského

Offline Tulipe
Avatar
2474 příspěvků moje polička 10. června 2023 13:51

andulka01 to se maminka má! Vypadá to úžasně :)