Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline baltik
Avatar
4967 příspěvků moje polička 14. června 2023 11:19

Sweet Potato pockat pockat, slanorozec musi rust u more, ne?

Offline Sweet Potato
Avatar
40151 příspěvků moje polička 14. června 2023 11:21

baltik Občas dostane slanou zálivku.

Nevím, jak dlouho bude prosperovat, doufám, že aspoň do konce léta by mohl, zatím se hezky rozrůstá.

Víc by mohla vědět moora .

Offline baltik
Avatar
4967 příspěvků moje polička 14. června 2023 12:35

Sweet Potato aha, uz jsem si to progooglila, to by me nenapadlo, ze se to u nas da pestovat jako bylinka, kdyz se to obcas zaleje slanou vodou, diky za rozsireni obzoru, ted to potrebuju :)

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 14. června 2023 12:55

Špargľové krupoto s mrkvou a baby špenátom aneb čo dom dal. Rýchlovka.

Offline Karja
Avatar
44477 příspěvků moje polička 14. června 2023 13:27

Potřebovala bych poradit nějakou tmavou lesklou polevu na dort? Čokoláda nebo ganache? 711990 

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 14. června 2023 14:54

Karja krupavou nebo mekkou?

Offline Karja
Avatar
44477 příspěvků moje polička 14. června 2023 15:30

711990 Asi měkkou aby se to líp krájelo a hlavně chci to dát i na boky. Ale je to vesměs jedno. Ten dort se sní hned po nakrájení;-)

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 14. června 2023 15:38

Karja tyjo, takze bys to chtela spis natirat? Tak to bych pouzila mozna ganache ze zakysany smetany - cokolada a zakysana smetana 1:1, aby to bylo proste hustsi, ale nebude tolik leskla, jako ty krupavy, jenze ty jsou zase polejvaci...

Offline Karja
Avatar
44477 příspěvků moje polička 14. června 2023 16:45

711990 No já zatím dělala s ganache čokoláda a smetana klasicka a nechala to stect i přes ty boky. Nebylo to celistvé, nenapadlo mě, že se mi to vlastně asi nepovede polít ten bok celý. 

Offline Karja
Avatar
44477 příspěvků moje polička 14. června 2023 16:46

711990 Možná teda udělám ty boky že zakysanky a nahoru klasiku. Lesklý to chci mít. Budu dělat tu pitomou kočku. Bílé tlapičky udělám snad z polevy z bílé čokolády;-)

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 14. června 2023 16:57

Karja když budeš mít té polevy hodně, tak to poleješ klidně po celých bocích. Musíš to dát na něco užšího nebo nejlíp mřížku, aby to mělo kam odtékat.

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 14. června 2023 18:14

Karja leskla je jen rozpustena cokolada naredena trochou tuku-kokosovyho nebo 100%. Nejradsi pouzivam cokolady na vareni z Lidlu. Ale dve polevy bych nekombinovala, budou jiny barevne i chutove.

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 15. června 2023 07:02

Karja na polívání je dobrý to dát na mřížku a případně něco pod to na chytání přeteklé čokolády. A když to liju na boky, tak to dole chytat na nůž a natáhnout znovu nahoru. A na vychlazený dort.. teda nevím jestli je to představitelný ten popis

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 15. června 2023 07:02

Karja na polívání je dobrý to dát na mřížku a případně něco pod to na chytání přeteklé čokolády. A když to liju na boky, tak to dole chytat na nůž a natáhnout znovu nahoru. A na vychlazený dort.. teda nevím jestli je to představitelný ten popis

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 15. června 2023 07:03

A mám dotaz na Pavlovu, jak poznám, že vysušená tak akorát?

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 15. června 2023 07:19

bublifuk dobry znameni u tech malejch je, ze se samy odlepi od peciciho papiru. Ale u tech vetsich to porad nic moc neznamena:D zalezi, jak moc je chces mit prosuseny - ja mam radsi trosku vic. Rozhodne mi nikdy nestacily ty casy uvadeny v receptech, to bylo uvnitr proste porad dost syrovy. Ona jak se udela navrchu krusta, tak se pak ten vnitrek hur susi.

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 15. června 2023 07:26

711990 právě jsem zkoušela teď ty menší. Zdálo se mi to málo, tak jsem přidala čas, akorát jsem u toho usnula a budík nevzbudil, takže mám obří pusinky

Nadrtím je do jahod/smetany o to nic, ale příště bych to raději podchytila včas.

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 15. června 2023 07:31

bublifuktomu asi nerozumim? Nabobtbaly? Slily se?Edit: Jo uz chapu, ze sou vysuseny uplne!

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 15. června 2023 07:52

711990 přesně, suchý úplně durch. Po stanoveném čase mi právě přišly zespodu hodně měkký. Bude to chtít víc pokudů :)

Offline Karja
Avatar
44477 příspěvků moje polička 15. června 2023 09:15

711990 Díky, máš pravdu, byla by to paseka asi dost;.-)