Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Online 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 18. června 2023 20:45

Vilemina wow!

Offline letfenixa
Avatar
10844 příspěvků moje polička 19. června 2023 06:42

Vilemina Karja krásne torty!

Offline Aranel
Avatar
6555 příspěvků moje polička 19. června 2023 10:18

Karja Kočka je maličko... strašidelná těma rozměrama. Ale ocenila bych to! A Tomíkovýho tátu si umím představit dobře

Offline Karja
Avatar
44477 příspěvků moje polička 19. června 2023 10:23

Aranel Jako byl to omyl, fakt no. Ale minule byl korpus 24cm malej, tak jsem myslela, že 30 bude akorát, no nějak to vyrostlo víc:-D

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 19. června 2023 13:06

Mrkvovozelerové fašírky.

Offline Tabea
Avatar
8035 příspěvků moje polička 23. června 2023 14:38

Co byste upekly/připravily na skolkovou zahradní slavnost na téma "Pohádková země"?

Sladké nebo slané, klidně salát, ale ne slehacka, a aby to v teple rychle nedegradovalo. 

Offline eM
Avatar
1740 příspěvků moje polička 23. června 2023 14:54

Tabea Na podobnou příležitost do školky jsme teď nedávno pekly se segrou duhové muffiny. V případě zájmu vyzvim recept. Úspěch to mělo zejména u holčiček, páč duha = jednorožec. :)

Offline Mini
Avatar
příspěvků moje polička 23. června 2023 14:54

Tabea sladké/slané sušenky ve tvaru zvířátek nebo čehokoliv dětského ?

Offline Pinot Noir
Avatar
29789 příspěvků moje polička 23. června 2023 14:54

Tabea já asn linecké, větší kousky, nějaké dětské tvary

Offline Mrakoplas
Avatar
9996 příspěvků moje polička 23. června 2023 15:02

Tabea vsetky tu napady sa mi zdaju fajn, prihodim aj medovniky v nejakych spravnych tvaroch, to u nas maju radi celorocne.

Offline Tabea
Avatar
8035 příspěvků moje polička 23. června 2023 15:04

eM sup sem s receptem, prosím. Barvy mám. Myslela jsem, že bych udělala nějakou mramorovou buchtu, místo kakaa barvy.

Offline eM
Avatar
1740 příspěvků moje polička 23. června 2023 16:16

Tabea Recept z webu muffinarium.cz, základní muffiny. Těsto na části a obarvit. Do jednotlivých kosicku lit ruzne barvy.

Nebo jde i piskotove těsto, ale to je pak lepší udělat jako cupcakes s čepicí krému/slehačky.

Offline Karja
Avatar
44477 příspěvků moje polička 23. června 2023 19:50

Dneska jsem dělala takové rychlopapriky plněné masem, v troubě jak tu psala kdysi barbucha a je to mnohem lepší než ten klasický recept na tu omáčku. No a přitom taková blbost! Papriky jsem si naplnila večer, 5 minut práce, ráno jen cibulku zesklovatět, zalila jsem ji rajcatovym pyré, sůl, pepř, cukr, ty papriky, celý s hrncem do trouby, pak odkrýt, aby se trochu zredukovala omáčka a bylo to. 

Offline žluťásek
Avatar
8840 příspěvků moje polička 23. června 2023 23:09

Tabea já jsem pekla na stejnou příležitost domácí brumíky s kostičkou čokolády v břiše a snědly se mezi prvními. Nebo cokoliv vykrajovaného, linecké, perníčky, sušenky s razítky zvířátek, to bude mít u dětí vždycky úspěch. 

Offline žluťásek
Avatar
8840 příspěvků moje polička 24. června 2023 12:36

Potrefenáhusa čokoládovej dort

Offline Potrefenáhusa
Avatar
38688 příspěvků moje polička 24. června 2023 12:37

žluťásek Dekuju! 

Offline Ounz
Avatar
20486 příspěvků moje polička 24. června 2023 18:34

Dělám si občas na snídani variaci na bürcher müsli, je to fajn, ale  chtěla bych zkusit i vařenou ovesnou kaši. Zní to asi divně, ale párkrát jsem to zkoušela a prostě to moc nedopadlo, tak bych ráda nějaký osvědčený tip, jestli máte (gramáž included  )  díky..

Offline Mini
Avatar
příspěvků moje polička 24. června 2023 20:49

Ounz zrovna mi kolega rikal, ze velky rozdil udela, pokud se vlocky pres noc namoci do toho, s cim tu kasi chces (mleko, rostlinne mleko, voda) a pak teprve rano uvari Gramaz jsem vzdycky vzala z nejakeho uk/usa receptu :)

Offline Ounz
Avatar
20486 příspěvků moje polička 24. června 2023 20:59

Mini děkuju :) já právě namáčim ty vločky do birchera a pak už to teda nevařím, tak to zkusím!

Offline notna
Avatar
9384 příspěvků moje polička 24. června 2023 22:28

Ounz Dík za rozšíření obzorů. Jsem tenhle název nikdy neslyšela. Já to znám jako fermentovanou kaši. Tuhle verzi lze ráno ohřát. Ale nevařit, prý se tím zničí prospěšné látky vzniklé fermentaci.

Vařím i čerstvou kaši, ale poměr je podle mě různý podle toho, jaké jsou vločky a jaká je tekutina. Tak neporadím. U nás je nejoblíbenější ovesné nebo mandlové mléko a vločky jemné od Emca nebo ovesné s DM. A já dávám do kaše špetku soli, ikdyz ji jíme nasladko.