Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Ounz
Avatar
20486 příspěvků moje polička 25. června 2023 08:31

notna díky za informace. Bürcher do toho ještě přidává půl nastrouhanýho jablka, ale to jsem časem vyřadila. Taky jsem do nedávna netušila, že se to tady jmenuje fermentovaná kaše, člověk se pořád učí.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 25. června 2023 09:08

 Tady nedávno proběhlo fermentované vločky, já to taky neznala. Já to namáčím s chia a skořicí večer. 

Online continuity
Avatar
42738 příspěvků moje polička 25. června 2023 09:15

Ounz já vařím vločky v mléce a nastrouhám do toho jabko + skořici + lze volitelně med. Gramáž neporadím, většinou ji mám hustější a prostě prilevam mléko, dokud se mi to nezdá akorát. 

Offline Ounz
Avatar
20486 příspěvků moje polička 25. června 2023 09:44

continuity díky 

Offline tv
Avatar
4193 příspěvků moje polička 25. června 2023 10:14

Chtěla bych zkusit zavařit okurky. Nemáte osvědčený recept, prosím?

Offline Zuzuli
Avatar
3739 příspěvků moje polička 25. června 2023 10:46

Ounz ja temer denne snidam ovesnou kasi. 30g jemnych ovesnych vlocek na 150g mleka, dve a pul minuty v mikrovlnce, pak zamichat a nechat chvilku odstat. Nejradeji pak s nakrajenym pomerancem a trochou skorice. 

Offline Ounz
Avatar
20486 příspěvků moje polička 25. června 2023 10:55

Zuzuli děkuju :)

Offline Ounz
Avatar
20486 příspěvků moje polička 25. června 2023 14:55
Reakce na Potrefenáhusa:

Antje sou klasický

takže deko, podle receptu - místo udávanejch 1,5 litru dát 2 litry, 2 bobkový listy a 35 cukerinů. Do každé sklenice jeden hřebíček, bobkáč z nálevu roztrhat a taky rozdělit. Kopr, mrkev na kolečka a cibule, kolečko křenu (nebo podle chuti) okurky a zalít tím nálevem a rozdělit ty kulicky. Sterilovat na 80 stupňů 20 minut

tv recept na okurky mojí mámy, už tu proběhl, dala jsem si tu práci a našla ho a zjistila při tom, jak moc to v tomhle vlákné před pár lety žilo

Offline tv
Avatar
4193 příspěvků moje polička 25. června 2023 15:39

Ounzděkuju. S dekem nemám zkušenosti , takže, pokud to chápu dobře, jedno deko se běžně dává na 1,5 litrů a já mám dát dva?

Offline Ounz
Avatar
20486 příspěvků moje polička 25. června 2023 16:01

tv no, takhle zní recept, jakože je prostě prastarej, takže nevím, jestli je na deku teď napsanýho něco jinýho, ale mamka to dělá takhle. Nic objevnýho (největší hint je ten cukerin aka sacharin, jeden rok ho nesehnala a zkoušela s cukrem a prostě to nebylo ono..ale každýmu chutná něco jinýho!) 

Offline marieu
Avatar
5154 příspěvků moje polička 25. června 2023 19:11

tv u nás vede recept Dity P. z jedné z těch jejích kuchařek. Myslím, že je bez deka.

Offline tv
Avatar
4193 příspěvků moje polička 25. června 2023 19:33

marieudíky, podívám se na to.

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 25. června 2023 19:43

jedna archivní

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 25. června 2023 19:44

a ze zbytků:

PS: jak ty fotky zmenšujete?

Offline Janulik03
Avatar
20162 příspěvků moje polička 25. června 2023 19:49

bublifuk nádhera 

Offline Tak Betty
Avatar
6091 příspěvků moje polička 25. června 2023 19:51

bublifuk fotky dortů nezmensovat, ať se pořádně pokocháme. Úžasné. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. června 2023 20:08

bublifuk ten ovocný bych si hned dala!

Offline Ounz
Avatar
20486 příspěvků moje polička 25. června 2023 20:20

tv ty asi budeš dělat tu ditu, ale pro jistotu doplňuju, že na tom deku bude návod, patří tam i ocet akorát místo udanýho množství vody se dají ty dva litry. (Ten ocet tam není vysloveně zmíněnej - protože je na tom deku, nerada bych aby došlo k nějaký mrzutosti, kdyby náhodou)

Offline Tabea
Avatar
8035 příspěvků moje polička 25. června 2023 20:21

bublifuk to nejsou dorty, ale umělecký díla!

Online 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 25. června 2023 20:26

bublifuk to je pomer testo-krem podle myho gusta!