Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Online continuity
Avatar
42740 příspěvků moje polička 02. července 2023 14:11

bublifuk já mám marmelády plny špajz a nikdo to u nás nejí. Já sama nám ráda akorát meruňkovou a tím to hasne.

Původně jsem je chtěla zamrazit a kdyz jsem hledala vhodnou krabičku, našla jsem v mrazáku tak 2kg loňských.

RoSa jednak bublaninu moc nemusím, druhak recepty, které jsem našla počítají s pulkilo ovoce, což nic neřeši. Půl kilo mi zbylo po tomhle: 

https://www.prozeny.cz/clanek/nejlepsi-tresnovy-kolac-ochutnejte-americkou-klasiku-33686

Teď jsme u ty tchýně někdo každý den a ona pořád mluví o tom spadaném ovoci. Ale prostě není v našich silách to spotřebovat a vzhledem k situaci tam ani nemůžu posílat nějaké kamarády na samosběr. 

Online continuity
Avatar
42740 příspěvků moje polička 02. července 2023 14:23

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. července 2023 14:23

continuity babička třešně zavařovala do velkých sklenic. Ale mně z třešní nechutná skoro nic, takže to s tím dál neporadím. Napadá mě akorát crumble.

Online continuity
Avatar
42740 příspěvků moje polička 02. července 2023 14:27

Evaeva

Na kompoty jsem děti prostě nenaučila. Vůbec to nejí. Jednou jim ségra otevřela kompot ke kuřeti, to byly ještě malinké a ta mladší se přišla zoufalým tichým hlasem zeptat, jestli to fakt musí jíst a nemohla by dostat radši okurku. 

A můj nový šéf má rád třešňový kompót, ale zas tak ochotná nejsem.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. července 2023 15:29

continuity ne jako kompot, jen to naskládáš do sklenic a zavaříš, pak můžeš něco upéct v zimě. Dají se takhle uchovat i švestky.

Online continuity
Avatar
42740 příspěvků moje polička 02. července 2023 15:47

Evaeva no jo, jenže když za zimu nezlikviduji 2kg namrazenych třešní, tak zavařovat další sklenice na koláč mi přijde jako zbytečná práce. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. července 2023 15:49

continuity jo to chápu, já jich tu pár mám možná i několik let. U nás se to spotřebovalo akorát na pyré pro mimina, jinak to nikdo moc nechce.

Online Garfie
Avatar
28450 příspěvků moje polička 02. července 2023 16:33

continuity Máš to krásný. A sušit jsi je zkoušela? Je to moc dobrý. 

Offline RoSa
Avatar
10103 příspěvků moje polička 02. července 2023 16:36

continuity nebo naložit do šnapsu

Offline Pinot Noir
Avatar
29789 příspěvků moje polička 02. července 2023 18:25

continuity a co nějaké čatní?

Online continuity
Avatar
42740 příspěvků moje polička 02. července 2023 18:49

Garfie jo, vidíš usušit. Uvidíme, jak to budu stíhat.

Offline brrr
Avatar
12303 příspěvků moje polička 02. července 2023 18:59

continuity my máme všechny třešně s červíkem. To je takový pech, protože jinak jsou moc dobré. Takže dneska takhle

Online continuity
Avatar
42740 příspěvků moje polička 02. července 2023 19:09

brrr červíky jsou asi ve třetině, protože ještě nejsou 100% zralé. Já to teda neřeším, červika vyperu, vyhazuji akorát ty s vajíčky. 

Offline brrr
Avatar
12303 příspěvků moje polička 02. července 2023 19:16

continuity já bych taky červíky neřešila, kdyby nebyli třeba v devatenacti třešních z dvaceti. To už je potom takový fujtajblík.

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 02. července 2023 22:52

continuity jo, tak marmeládu, bych si kdyžtak vzala :) té mám celkem spotřebu. U babičky jsou ty světlé třešně, jsou hrozně dobré čerstvé na jídlo, ale nic moc se z toho vyrobit nedá.

Koláč vypadá hodně jedle, ten jde určitě i z těch mražených. 

Možná ještě usušit (sušené višně jsou výborné).

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 06. července 2023 12:50

uff tak jsem poprve místo želatiny v plátcích použila želatinový ztužovač v prášku.. příště zpátky k želatině.

Jako bonus jsem do toho zapomněla dát všechny nachystané jahody, ještě, že se to dá k tomu přiložit :D

Offline rozarka
Avatar
4201 příspěvků moje polička 07. července 2023 15:33

Mate někdo vyzkoušený recept na bulky na hamburger?

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 07. července 2023 15:44

rozarka tady od Cuketky a Maskrtnice

Offline MaeGandal
Avatar
1632 příspěvků moje polička 07. července 2023 15:49

rozarka já dělám podle Koko

Offline baltik
Avatar
4968 příspěvků moje polička 07. července 2023 20:14

rozarka ja od kitchenette