Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline rozarka
Avatar
4201 příspěvků moje polička 07. července 2023 22:14

711990 MaeGandal baltik  děkuji, zkusím Cuketku, od něj mi všechno klaplo.

Offline rozarka
Avatar
4201 příspěvků moje polička 08. července 2023 17:45

Bulky se povedly, tak ještě jednou dík a taky jsem střihla citronovou babetu od Pinot Noir a sklidila chválu 

Offline tv
Avatar
4193 příspěvků moje polička 08. července 2023 18:27

rozarkavypadají nádherně

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 08. července 2023 18:29

rozarka ty jo, krasny je mas!

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 11. července 2023 12:37

Cuketový prívarok s kôprom a kokosovou smotanou. Základný recept je so zemiakmi a klobaňou. Nič také som doma nemala, takže ako príloha vajce a v hriankovači opečená tortila, ktorú som otáčala a nakrájala na čipsy. Bolo to výborné. 

Offline Makara
Avatar
3618 příspěvků moje polička 11. července 2023 19:25

Zina neměla bys pro mne nějak tip na letní veganske jidlo např. s cuketou? Luštěniny jedu pořad dokola, tak hledám nějakou obměnu. Navíc bezlepkovou

Edit - milacka jakoby mi četla myšlenky

Offline Mermaid
Avatar
příspěvků moje polička 12. července 2023 06:40

Děláte někdo nakládaný romadur v oleji? Můžu ho dělat stejným způsobem jako hermelín? Když ho nakrájím na plátky, nerozteče se pak v té sklenici? 

Offline 999
Avatar
19721 příspěvků moje polička 12. července 2023 08:37

milacka To bych si dala :-). A stejně je zajímavé, že pro slovo privarok nemáme v češtině ekvivalent :-).

Offline Karja
Avatar
44478 příspěvků moje polička 12. července 2023 10:23

milacka 999 Já to neznala a hned jsem se dívala na recepty, musim to doma v cuketové sezoně vyzkoušet!

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 12. července 2023 13:54

999 Prívarok je hustý omáčkovitý pokrm ze zeleniny (mrkev, dýně, kedluben…) nebo luštěnin, obvykle se podává jako příloha k masu. Může se jíst i samotný.

A to som si myslela, že český ekvivalent je přívarek

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 12. července 2023 13:57

milacka to by asi česky bylo, ale nikdy jsem takové slovo neslyšela. Slovensky to znám.

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 12. července 2023 14:00

Karja recept  je od surovej dcerky, má ho vo videu, nejde mi sem video vložiť. Dnes som si kúpila aj klobaňu, veggie verzia klobásy, chutila fantasticky, možno by ani manžel nezistil, že nie je pravá z mäsa. 
Ale ten nápad opekať tortillu v toustovači, postupne ju obracať, normálne sa v ňom nafúkne a je chrumkava, to bol dobrý nápad, tlapkám samu seba.

Offline 999
Avatar
19721 příspěvků moje polička 12. července 2023 14:59

milacka Já vím co je to privarok, ale v Čechách to prostě není :-). 

Online Tak Betty
Avatar
6091 příspěvků moje polička 12. července 2023 15:29

Přívarek se dost používá 

Online viktorka_od splavu
Avatar
49201 příspěvků moje polička 12. července 2023 15:41

Tak Betty asi jak kde, ja to krom zde v zivote neslysela ani nejedla:-)

Online continuity
Avatar
42740 příspěvků moje polička 12. července 2023 15:43

999já mám pocit, že v ČR se prívarok ani příliš nejí. 

Rozhodně ne ta forma, ktera je na Slovensku běžná jako třeba rychlá večeře.

Online Pinot Noir
Avatar
29790 příspěvků moje polička 12. července 2023 15:47

Tak Betty nikdy jsem to v češtině neslyšela.

Offline 999
Avatar
19721 příspěvků moje polička 12. července 2023 15:48

Tak Betty V Čechách jsem to neslyšela. Fakt nikdy, leda ve smyslu: naše slovenská babička vařila...

Offline 999
Avatar
19721 příspěvků moje polička 12. července 2023 15:48

continuity Přesně, tady se to nejí. 

Online continuity
Avatar
42740 příspěvků moje polička 12. července 2023 15:53

Karja ty prívarky se dělají z různé zeleniny, většinou na kyselo. Můžeš i ze zelených fazolek, u nás se k tomu zavařovala i klasická žlutá dýně strouhaná. Lze to udělat i z brambor a docela často z čočky. Je to ve chvíli víc tekuté než česká čocka, spíš omáčka a jí se to s bramborem a vajíčkem. 

To, co má miláčka, je už dost hustá verze, u nás to byla víc kaše/omáčka.