Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Mermaid
Avatar
příspěvků moje polička 13. července 2023 20:51

Karja i já jí vařila a na základě (asi) zdejších rad, do ní, stejně jako do pórkový, přidávám kousek žervé/lučiny/paloučku a je to mnohem lepší než s těžkou smetanou 

Offline Karja
Avatar
44478 příspěvků moje polička 13. července 2023 21:02

Mermaid Že jo, možná jsme to do cuketové dávaly něco na konci! Ale dětem to tak chutnalo. Asi jsem tam dávala i celer,mrkev, bramboru? kdysi jsem tu cuketovou taky zkousela, ale ta mi nějak obracela žaludek. Ta loňská by byla jistota:-D

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 14. července 2023 13:56

Quiche z cukety, jednoduchý recept na prípravu, pečie sa 40 minút.

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 14. července 2023 13:57

Offline Pinot Noir
Avatar
29790 příspěvků moje polička 14. července 2023 13:58

Karja bramboru dávám určitě a smetanu nebo žervé taky, podle toho, co doma mám.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 14. července 2023 13:58

Karja cuketovou delam s masovym vyvarem. A hodne ochucuju muskatovym oriskem. A do hotove potom treba kozi syr. 

Offline Karja
Avatar
44478 příspěvků moje polička 14. července 2023 16:04

milacka yoada to moc pěkne. Já zkusím udělat cuketovou pizzu. Prostě těsto s cuketou a oblozit normálně jako pizzu. 

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 14. července 2023 18:32

Karja a máš aj konkrétny recept na pizzu? 

Offline Pinot Noir
Avatar
29790 příspěvků moje polička 14. července 2023 18:47

Karja jo, to dělá brácha, tu pizzu na cuketovém těstě, ještě do těsta nastrouhá bramboru, je prý pak soudržnější.

Offline euridike blogger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 14. července 2023 19:26

Mám černý rybíz a přemýšlím, co s ním. Nemáte osvědčený recept na sirup nebo na zavařený rybíz na nějaký sladkokyselý/pikantní způsob s kořením? 

Online brrr
Avatar
12305 příspěvků moje polička 14. července 2023 19:33
Offline Karja
Avatar
44478 příspěvků moje polička 14. července 2023 19:49

Pinot Noir Já si říkám, že by mohla být mekkci a dobře se dětem jíst. Já mám pizzu takovou poměrně tvrdou, aby byla mekkci, musím dát více droždí a to zas nechutná tolik nám dospělým. 

milacka Nemám, zatím jsem dělala jen ten cuketová bramborák na plech, tohle něco vygooglim. 

Offline Karja
Avatar
44478 příspěvků moje polička 14. července 2023 19:50

euridike Já jsem tuhle přemýšlela, jak by vypadal sušený černý rybíz nemá s tím někdo zkušenost? 

Offline euridike blogger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 14. července 2023 20:45

brrr 

Likér původně v plánu nebyl, ale není důvod, proč to nezkusit, díky za tip. :)

Karja 

Když jsem byla malá, tak babička černý rybíz sušila na slunci, buď na plechu na pečícím papíře, nebo na síťce napnuté v dřevěném rámu, uchovávala pak v zavařovacích sklenicích a v zimě z toho dělala čaj. Mně teď díky tomu vedru rybíz schne přímo na keři, i když hodně zalévám, proto ho chci rychle zpracovat.

Offline Pinot Noir
Avatar
29790 příspěvků moje polička 14. července 2023 21:22

Karjařekla bych, že na sušení má málo dužiny, jen slupku, vodu a semínka, takže po usušení vzniknou broky. 

Offline letfenixa
Avatar
10846 příspěvků moje polička 14. července 2023 22:00

milacka môžem sa spýtať,  z čoho je klobaňa?

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 14. července 2023 22:12

letfenixa pšenica, sója, mletý jačmeň, ovsená múka, olej, mletá paprika, soľ, korenie.

Online žluťásek
Avatar
8840 příspěvků moje polička 15. července 2023 00:23

Karja já dělám cuketovou s bramborou, mrkví a dávám sladký kari (a ještě líp ostrý kari, když je jen pro mě). Mixuju dohladka a nedávám smetanu ani žádný sýr. Mám ji ráda s chlebovýma krutonama. 

Offline Karja
Avatar
44478 příspěvků moje polička 15. července 2023 09:53

žluťásekUž to vařím, mám tam všechno:-D

Offline Gatita
Avatar
8593 příspěvků moje polička 15. července 2023 10:40

milacka ty to mas vzdycky tak nadherne