Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 15. července 2023 13:38

Gatita ďakujem, kreativita ma bavila od malička.

Offline tv
Avatar
4193 příspěvků moje polička 15. července 2023 14:21
Reakce na milacka:

Karja a máš aj konkrétny recept na pizzu? 

​Cuketa, vejce, strouhaný sýr. Upéct, vytáhnout, až to bude zeshora hnědnout. Obložit jako klasickou pizzu a dát to péct, cca 20 minut myslím stačí.

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 15. července 2023 14:53

tvvýborné cesto na pizzovy základ cukety je okrem vyžmýchanej cukety konzerva tuniaka- bez šťavy, mixnuté makadamiové oriešky, dve vajcia, oregano, soľ podľa chuti ( u mňa minimum)a cesnek. Okrem cukety všetko vymixujem dohladka a zmiešam s cuketou. 

Offline tv
Avatar
4193 příspěvků moje polička 15. července 2023 19:25

milackadíky za tip, tuňák by mě teda nenapadl.

Offline marieu
Avatar
5154 příspěvků moje polička 16. července 2023 22:01

milacka continuity jen jsem nahlídla a už se mi sbíhají sliny při pomyšlení na tekvicový prívarok nitrianské babičky. Dávala do něj i trochu kopru. Akorát netuším, jestli se u nás ty bílé tykve vůbec dají koupit.

Offline Marielle
Avatar
příspěvků moje polička 16. července 2023 23:58

Gatita ano i já mám ten dojem :)

Online Karja
Avatar
44481 příspěvků moje polička 17. července 2023 08:37

milacka Tak ta cuketová pizza mě moc neoslovila, respektive, příliš práce a málo zábavy, běžná pizza nebo naopak cukeťák je mnohem lepší. I když rodině to docela chutnalo jako dospělým, ale opakovat to už nebudu. Zkusím ten tvůj quiche, udělám si jen takový malý pro sebe, ostatní to příliš nemusí. Jaké máš prosím spodní těsto? Takové to klasické? 

Online Karja
Avatar
44481 příspěvků moje polička 17. července 2023 08:40

marieu Ty bílé tykve jsem viděla hlavně v sezoně, ale i tak je jich tolik druhů! My máme kousek od bydliště na podzim prodej dýní a tam jich mají hrozně moc, ale jednou jsem se setrou něco koupily a nebyla moc dobrá, byla určena na polévku ale měla tak umělou vůni. V Masterchefovi jsem viděla jednou dýnovou omáčku s hovězím, od té doby nad ní přemýšlím ji zkusit, myslím, že dětem by moc chutnala, ale pořád na to zapomínám, také je to prý známé hlavně na Slovensku.

Offline Vari
Avatar
2208 příspěvků moje polička 17. července 2023 09:00

Karja Ja detem delam dynovy gulas s hovezim, to taky neni spatny.

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 17. července 2023 10:45

Karja je bez cesta, to je rýchlovka, namiesto cesta tortilla. Si na IG? Pošlem ti recept.

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 17. července 2023 10:47

marieu máš babičku na Slovensku? Potom býva 30 km od nás. 

Online Karja
Avatar
44481 příspěvků moje polička 17. července 2023 10:51

milacka bohužel IG mám nějakej mrtvej

Offline marieu
Avatar
5154 příspěvků moje polička 17. července 2023 11:15

milacka bydlí v Nitře.

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 17. července 2023 13:08

marieu ak k nej pricestuješ, daj vedieť, možno sa vidíme aj s pecka 

Offline marieu
Avatar
5154 příspěvků moje polička 17. července 2023 13:49

milacka to by velmi dobře šlo! Akorát to bude zas až Za rok...

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 17. července 2023 13:56

marieu nevadí, tak o rok, čas aj tak letí

Offline marieu
Avatar
5154 příspěvků moje polička 17. července 2023 14:22

milacka to je pravda!

Online brrr
Avatar
12305 příspěvků moje polička 17. července 2023 18:01

Karja Kolegyně vaří z dýně "svíčkovou", myslim že dýně a divoké koření podusit na cibulce a pak rozmixovat a přidat smetanu. Nějak tak to je.

Online 999
Avatar
19722 příspěvků moje polička 19. července 2023 13:10

Vy jste mě tady navnadili tou pizzou, že jsem si ji taky upekla :-). Cuketové těsto mě nenadchlo, ale zase pizza asi po 20 letech byla fajn. Mám tam místo rajčatového základu ajvar a bylo to výborný :-).

Online Karja
Avatar
44481 příspěvků moje polička 19. července 2023 15:42

999Mě to taky zklamalo, ale koupila jsem si pizza těsto do ledničky, to se teď bude vařit razdva. 

Já jsem si včera dala nákup k segře domu, aby se mi to venku v tom vedru nezkazilo a švagr z toho udělal večeři:-D. Prej se skladbě toho nákupu divil, ale vařil! Ale měli jsme vynikajícího amura, byla to ta nejlepší sladkovodní ryba, co jsem kdy jedla, je to jako candát, ale takové ne tak rybí, ale určitě je to i úpravou. 

Dneska jsem chtěla dělat jen něco rychlého z kuřecích prsou.....no a najednou kostim kuře a dělám vývar a zakládám na butterchicken a když je butterchicken, tak přece zbyde i na zítra ale malo, tak k tomu udělám prece ještě cizrnu se špenátem. Jako mne není pomoci!