Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Mulen
Avatar
4986 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 11:14

Sweet Potato šilkula

Bolí pořád. Napižlal si na kousky jabko a prý i to bylo tvrdé. Mě cukroví tak nasáklo ve vinném sklepě vlhkost, že jsem ho musela vyhodit (variace na"za stálého míchání vylijeme do záchodu"

Offline Luna
Avatar
10864 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 15:40

Tak jsem se docetla, ze nebudu v prednostni ockovaci skupine 

Offline MP Meri
Avatar
5672 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 11:16

Muž zjistil, že v říjnu zapomněl zaplatit roční parkovačku. Přišel na to samozřejmě tak, že začaly chodit pokuty. První je z 25. října. Udělalo se mi úplně špatně, když si představim, kolik jich ještě přijde. Ach jo, to fakt není den aby něco

Offline gtea
Avatar
120 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 11:16

mazanajana Napadla mě k tématu otázka, která mi vrtá hlavou od té doby, co se to stalo. Zemřel jeden kamarád a jeho žena asi čtvrt roku poté mezi řečí zmínila, že nemá přístup k žádným penězům, ani na zaplacení notáře. Divila jsem se, jestli už nemá vlastní účet, a ona na to, že samozřejmě má, ale automaticky spadá do SJM a tudíž je také zablokovaný jako součást dědictví. Jak se to má tedy správně udělat, aby pozůstalý měl z čeho žít, než skončí dědické řízení?

Online viktorka_od splavu
Avatar
49183 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:15

gtea tak to je zvlastni.. sjm trva i po smrti? originalni:P

Offline continuity
Avatar
42700 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:18

MP Meri Ježíš tlapkam

Offline nolita
Avatar
6513 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:22

viktorka_od splavu Spadaji tam ty prostredky, to je logicke, stejne jako spolecne auto, dum atd....

Offline rasaNori
Avatar
8823 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:22

MP Meri eltodo asi jezdi hodne, co? 

Online viktorka_od splavu
Avatar
49183 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:23

nolita no to snad ne, kdyz gtea pise ze novy vlastni ucet mela vdova take blokovany

Offline Luna
Avatar
10864 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:24

Mne ted volal reditel a ze mu vypadli lidi a jestli nevezmu urcitou praci, ted delam z domu, ale ze bych rano byla teda ve skole. Tak rikam ze jo. Pak voalal znovu a ze jestli nechci misto toho delat jinou praci a ze me vypadlo: Jezis zo ne, to je za trest! Tak si prijdu nejaka takova drza a nemam z toho dobrej pocit.  Nejsem zvykla se ozvat. 

Offline nolita
Avatar
6513 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:25

viktorka_od splavu No ale vlastni ucet dle meho bez dalsiho neznamena vlastni prostredky, pokud si neupravite sjm, porad to tam spada...

Online viktorka_od splavu
Avatar
49183 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:25

Luna drza je dobre!

Offline continuity
Avatar
42700 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:26

MP Meri tak mě napadá, nešlo by je nějak ukecat na tom úřadě? Ono se to teda musi nejenom zaplatit, ale taky prodloužit, alespoň u nás. 

Offline Luna
Avatar
10864 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:27

viktorka_od splavu No ja vim, ale asi to slo rict nejak vic na urovni. Proste to ze me vypadlo.

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:27

Luna Tal ale pokud tu práci dělat nechceš, tak je v pořádku se ozvat. Možná ta formulace mohla být uvážlivější , ale pokud to fakt je hnusopráce (a nemáš ji ve smlouvě), tak neber.

Online viktorka_od splavu
Avatar
49183 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:28

Luna ja myslim zes udelala dobre:-) nj mozna v domacim prostredi je clovek vic uvolneny

Offline continuity
Avatar
42700 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:28

nolita ale manželství zaniklo smrti a SJM rovněž. 

gtea já bych zavolala do banky, je možné, že to někdo zprasil. 

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:32

nolita smrtí SJM nezaniká automaticky? jako že od tý chvíle, co nabydeš, už je jen tvoje?

Offline Luna
Avatar
10864 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:34

andulka01 viktorka_od splavu No uvaźivejsi to byt mohlo. Jeste jsem se tomu pekne zasmala Jako ja vim, ze nema lidi, jsou urcite c+, ale prijala jsem  praci za svoje kolegy a odmitla jsem jit na detasovane pracoviste.

Offline Garfie
Avatar
28428 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:34

Luna Mně to přijde v pohodě, pusť to z hlavy! :-)

viktorka_od splavu Ale ona nepíše, že "nový", já pochopila, že to je prostě osobní účet, který měla po dobu manželství. Jsou tyhle situace ale fakt děsný. :-/ A chápu to teda správně tak, že i můj vlastní účet spadá do dědictví a tudíž například z mých vlastních peněz jde část dětem? No asi je to logické, že jo, nejsou to "moje vlastní peníze".