Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:39

Garfie 

Divila jsem se, jestli nemá vlastní účet, a ona na to, že samozřejmě má

já to teda chápu jako že nový, založený po smrti manžela

Offline Garfie
Avatar
28428 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:40

moora Podle mě jde o to, abys ten účet nevybrala, teoreticky co na něj pribude (tvoje výplata třeba) po smrti je tvoje, ale je to jen taková moje laická představa.

Online viktorka_od splavu
Avatar
49183 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:40

Garfie no ja to pochopila prave jinak, zalezi co povi gtea 

Online viktorka_od splavu
Avatar
49183 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:41
Reakce na moora:

Garfie 

já to teda chápu jako že nový, založený po smrti manžela

Offline Candance
Avatar
5633 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:41

pockejte, jakoze ja si v manzelstvi zalozim ucet, manzel zemre a ja se svym uctem nemuzu nakladat? Chapu, ze ne se spolecnym, ale s mym?

Offline Garfie
Avatar
28428 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:42

viktorka_od splavu moora jj, pokud je nový, tak to pochopitelně nedává smysl ani mně. :-)

Online viktorka_od splavu
Avatar
49183 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:42

Garfie penize tvoje vlastni nejsou, trochu divny je, kdyz ani ty deti;-)

Offline Candance
Avatar
5633 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:45

viktorka_od splavu ja momentalne ne,ale budu

a muj nebude muj, uz jsem jelen, asi mam covid mlhu i v praci jsem jak ve snu

Offline Garfie
Avatar
28428 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:45

viktorka_od splavu No právě!!!

Candance No teoreticky to tak je. V praxi ale notář v bankách zjišťuje jen účty vedené na jeho jméno, takže pokud se nepřiznáš, zřejmě na to nikdo nepřijde....

Offline nolita
Avatar
6513 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:46

continuity já to pochopila tak, že jde o účet sice vlastní, kam si ale dávala prostředky získané během manželství, které jsou ale pořád v sjm a proto teď bloklé.... sjm smrtí samozřejmě zaniká a pokud je to jinak,  než jsem pochopila, tak beru zpět...

Offline Candance
Avatar
5633 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:47

nolita ale to by znamenalo, ze kazdy vdovec/vdova by mel do ukonceni rizeni blokovany ucet a to tak opravdu je?

Offline nolita
Avatar
6513 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:51

Candance praktické dopady neznám, a nevím, jak to chodí... nicméně prostředky získané během manželství (s určitými výjimkami) spadají do sjm, a je jedno na čím účtě jsou, pokud si to ještě neošetříte jinak, takže pak po smrti budou částečně předmětem dědictví - takže mi přisla ta blokace logická... (i když v tomto případě to bylo asi jinak)

Offline Garfie
Avatar
28428 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:51

Candance Ano, můžu dosvědčit, už pár vdov to v mém okolí řešilo, jedna se ocitla dokonce fakt v problémech a pomáhali jí v práci. Jinak pochopitelně platí moje rada výš, nebo mít prostě doma někde zašitou pro jistotu hotovost. 

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:52

Garfie mně to přijde divný, že nemůžu disponovat s účtem, který jsem si založila až jako vdova, vždyť SJM už v tý chvíli neexistuje, úmrtní list mám v ruce. přece nemůžou dotyční žít ze vzduchu a vůně květin až do doby - jaký vlastně? ukončení dědického řízení? - když všechny jejich "nové" peníze spadají do SJM, ktetý už neexistuje...

a žiju v domění, že i s manželovým účtem, pokud jsem disponent, můžu po jeho smrti nakládat, jen se pak ty pohyby zohlední v dědickém řízení. ale zatím jsem takovou situaci řešit nemusela, tak možná, že je to jinak

Offline rasaNori
Avatar
8823 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:52

Candance to by me take zajimalo. 

Offline rasaNori
Avatar
8823 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:53

Garfie u nas by me podrzela rodina nez by se pripadne dedicke rizeni vyridilo. Ale byla by to fakt sranda, radsi nemyslet... 

Offline Garfie
Avatar
28428 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:55

moora Jo, s tím souhlasím, taky myslím, že pokud ho založila po smrti muže, je její. 

Ale s tím manželovým nakládat fakt nemůže (pokud není nějaká změna). Ony občas vůbec vznikají komplikované situace. Třeba mojí sestře se nedařilo asi dva roky přepsat elektřinu, smlouva byla na mého zemřelého tátu. Pořád tvrdili, že smlouvu musí vypovědět bez ohledu na cokoli, bylo to docela vtipný. 

Offline MP Meri
Avatar
5672 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:56
Reakce na rasaNori:

MP Meri eltodo asi jezdi hodne, co? 

​Odhaduju to tak na každý druhý den. Víkendy se neplatí. Svátky nevím, možná taky ne. Já to ani nechci počítat, to může být fakt strašný průser. Jsem na samba hrozně naštvaná, ačkoli chápu, ze se to muže stát každému ... to zpoždění, se kterým ty pokuty chodí, je v tomhle případě dost na hovno ...

Offline Candance
Avatar
5633 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:56

moora tak na toto jsem se ptala v bance (jak jsem psala nedavno mame jeden spolecny a ja jsem disponent). Muzes ho vybrat, nez dostanou oznameni o smrti ze soc. Pak ho obstavi. Pokud jsi to vybrala, jde do dedickeho tak jako tak hodnota uctu v den smrti. Ale ty se pozdeji uz docasne k zadnym penezum nemusis dostat a pokud se dedicke vlece. To je ten duvod, proc jsem se rozhodla zaridit si vlastni ucet a ted vidim, ....

Offline Garfie
Avatar
28428 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:58

rasaNori Tak ono to tak většinou dopadne, v rámci rodiny se to nějak zvládne, myslím, že pokud to není nějaký komplikovaný případ, dědické řízení probíhá i poměrně rychle, třeba do dvou měsíců, ale i to může někomu dost zkomplikovat život.