Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 09. ledna 2021 20:21

MaeGandal no to jsem si myslela,ze za zivota si muz poridi dum a napise na novou zenu(coz mu nikdo nemuze zakazat)a pak samozrejme to dite z prvniho manzelstvi je ze hry venku.

Offline Garfie
Avatar
28428 příspěvků moje polička 09. ledna 2021 20:26

Zarinya No a otázka je, jestli je to fér?

Kokoska Tak závěť ten podíl může třeba trochu zvětšit, ale asi to nestojí za řeč.

Teď vlastně nevím, tady se pořád mluví jen o dětech, je manžel/ka také neopominutelný dědic, nebo díky závěti může být z dědictví úplně vynechaný? 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 09. ledna 2021 20:28

Garfie ja nikde netvrdim,ze je to fer.Jisteze neni.

Offline Kokoska
Avatar
34644 příspěvků moje polička 09. ledna 2021 20:29

Garfie myslim, ze je nejake poradi nepominutelnych dedicu, ale presne nevim.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49183 příspěvků moje polička 09. ledna 2021 20:30
Reakce na Zarinya:

viktorka_od splavu co vsak jo?

​no že jsem nepsala nikde výslovně o závěti, ale co ten dotyčný zanechá blízkým, jde řešit před i po smrti

Offline Garfie
Avatar
28428 příspěvků moje polička 09. ledna 2021 20:30

Zarinya Však jasně, to nebylo myšleno na tebe, spíš obecně. Je to smutné, někdy by možná bylo lepší, kdyby člověk všechny peníze rozfrcal před smrtí!

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 09. ledna 2021 20:31

Garfie ja bych prave takovemu prala,aby ho jednoho krasneho dne ta krasava vyhodila na ulici.

A ano je to i pripad exmanzela a meho syna.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49183 příspěvků moje polička 09. ledna 2021 20:32

Garfie a teď mě napadla úplná morbidita - co by se stalo, kdybychom zemřeli společně (třeba v letadle nebo autě atak)

Offline Garfie
Avatar
28428 příspěvků moje polička 09. ledna 2021 20:32

Zarinya Tak to je smutný  (pro syna teda, ale jestli se dostal tvůj ex do podobné situace, tak dobře mu tak!) 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49183 příspěvků moje polička 09. ledna 2021 20:32
Reakce na Garfie:

Zarinya Však jasně, to nebylo myšleno na tebe, spíš obecně. Je to smutné, někdy by možná bylo lepší, kdyby člověk všechny peníze rozfrcal před smrtí!

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 09. ledna 2021 20:34

Garfie zatim ne,ale bozi mlyny....

Offline Garfie
Avatar
28428 příspěvků moje polička 09. ledna 2021 20:37

Zarinya  Ok, tak držíme pěsti!!

viktorka_od splavu Ty jo, to je zajímavý...ale podle mě by prostě dědili vaši dědici rovným dílem? Vlastně by to tím pádem bylo nejspravedlivější (v tom významu vlastní vs. nevlastní a pro koho je výhodnější, když macecha/otčím zemře dřív....)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49183 příspěvků moje polička 09. ledna 2021 20:42
Offline Krehutka blogger
Avatar
3528 příspěvků moje polička 09. ledna 2021 20:44

Garfie manzelka není nepominutelný dědic 

Offline Aleanor
Avatar
53 příspěvků moje polička 09. ledna 2021 20:45

Garfie Manželka není nepominutelný dědic, tu lze závětí úplně vynechat.

Edit: Nepominutelnými dědici jsou jen děti, případně jejich potomci.

Offline Garfie
Avatar
28428 příspěvků moje polička 09. ledna 2021 20:46

Krehutka Aha, díky. Takže Kokoska můžeš odkázat polovinu vašeho majetku svým dětem (teď nevím vlastně, jestli jsou i jeho) :-) a na manžela se vykašlat! 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49183 příspěvků moje polička 09. ledna 2021 20:48

Garfie tak ten manžel bude pořád mít tu svou půlku, takže i tak v poho:-) myslím že to může být užitečný pro případ, že by měl jeden z manželů nějaký jen svůj majetek, třeba to dědictví po pra/rodičích, že ho může pak nechat rovnou dětem

Offline Aleanor
Avatar
53 příspěvků moje polička 09. ledna 2021 20:54

Garfie a teď mě napadla úplná morbidita - co by se stalo, kdybychom zemřeli společně (třeba v letadle nebo autě atak)

​Nedědili byste jeden po druhém a rovnou by to přešlo na vaše dědice.

Offline Garfie
Avatar
28428 příspěvků moje polička 09. ledna 2021 20:57

viktorka_od splavu  Já to tak i myslela, vlastně tím vynechá ty jeho děti, ale nepřipraví je o jeho dědictví, jen jim nepřidá ze svého, nebo jak to říct. Vlastně by se mi to asi líbilo i na ten náš případ-jak mojí sestře připadl celý dům po rodičích, byla bych ráda, kdyby ho odkázala mým neteřím (nebo případně zpátky mamince), nic proti švagrovi.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49183 příspěvků moje polička 09. ledna 2021 20:57

Aleanor takže co je v sjm tak by se napůl rozdělilo mezi jedny a druhý děti a to ostatní by připadlo těm vlastním dětem, chápu to dobře?