Znamej si jako osvc kupuje auto za sestset tisic. Tvrdi mi, ze sto tisic mu vratej, protoze je osvc - ze mu vrati tu dan. Na takove usetreni zamestnanec nikdy nedosahne. Vetsinu veci si osvc kupuje bez dph tzn. ma vsechny vydaje na zivot notne levnejsi.
Tady si dovolím jen tiše špitnout, že tak, jak to dost velká část OSVČ, popř. jednomužných s.r.o. praktikuje s auty, telefony atd., co se týká DPH a nákladů, je hodně šedá, až antracitová ekonomika, a ne žádná legální výhoda. Takže za to taky platí - osobním rizikem. Pohádka na jinou noc je, že o tom někteří snad ani neví.
Zkazky o to, jak dotyčný něco požaduje po účetní, protože mu to Franta (Pepa, Vašek) v hospodě řekl, že se to tak dělá, jsou legendární.
Život OSVČ nikomu nezávidím, já bych to nedala.
Na druhé straně jen prostě zaměstnanci odvedou (nebo je za ně odvedeno, ale to si musí prostě zaměstnavatel zakalkulovat do svých nákladů na práci dotyčného), na povinných odvodech opravdu víc.
