Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Tabea
Avatar
8020 příspěvků moje polička 23. června 2026 09:05

Kolega mi včera říkal, že u nich na maloměstě (16 tisíc obyvatel) je ve škole málo místa, takže některý třídy jsou permanentně v kontejnerech. Mezi nima třída jeho syna. Tam to musí teď být taky hodně příjemný.
Tady je škola ještě měsíc, takže se píšou písemky a žádný úlevy nehrozí. Další kolegyně syn má teď ve čtvrtek psát nějaký závěrečný písemky v tělocvičně se skleněnou střechou. Tak že mu prý na těch pět hodin pořídí ventilátor.

Offline Tabea
Avatar
8020 příspěvků moje polička 23. června 2026 09:05

Kolega mi včera říkal, že u nich na maloměstě (16 tisíc obyvatel) je ve škole málo místa, takže některý třídy jsou permanentně v kontejnerech. Mezi nima třída jeho syna. Tam to musí teď být taky hodně příjemný.
Tady je škola ještě měsíc, takže se píšou písemky a žádný úlevy nehrozí. Další kolegyně syn má teď ve čtvrtek psát nějaký závěrečný písemky v tělocvičně se skleněnou střechou. Tak že mu prý na těch pět hodin pořídí ventilátor.

Offline continuity
Avatar
42660 příspěvků moje polička 23. června 2026 09:11

Tabea kdyby v těchto podmínkách měl pracovat běžný zaměstnanec, tak ho odbory roznesou na kopytech. Žáky můžeme do skleníku klidně zavřít.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. června 2026 09:33

continuity ale ono jsou nějaká pravidla, kdy vyučování ukončit. Vím, že jsme to řešili na gymplu, nějaké teplotní rozmezí existuje. Teda nevím, jak v Německu.

Offline Tabea
Avatar
8020 příspěvků moje polička 23. června 2026 09:40

Evaeva každá škola si to rozhoduje podle sebe, není žádný pravidlo, kdy musí školu zavřít. Základní školy (1.-4. třída) má vyučování do max 13:45, tam školu nezavřou. Asi je to spíš pro ty pokračovací školy od páté třídy. V synovy škole je tenhle týden vyučování do 13h, jak to řeší jinde, netuším. 
Zrovna včera jsem se o tom bavila s jedním dítětem, takže jsem si to googlovala. Ale koukala jsem jen na Bavorsko. 

Offline continuity
Avatar
42660 příspěvků moje polička 23. června 2026 09:54

Evaeva 

už jsem psala, že dvě holky z nás omdlely a to jsou jen ty, které dcera viděla na vlastní oči. Byla tam asi 1,5 dne z pěti.

Takže jaká jsou pravidla nevím, ale nějaké rezervy tam jistě budou. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. června 2026 10:15

continuity spíš jde o to, jestli se dodržují. U nás holky chodily do ředitelny s teploměrem, aby nás pustili domů. Sami od sebe by to nevyhlásili.

Ale holky ve věku tvých dcer omdlévají docela běžně, ségry se takhle skácely několikrát bez ohledu na teplotu.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. června 2026 13:17

Nevím, jestli je to počasím, ale takový PMS obvykle nemívám

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49177 příspěvků moje polička 23. června 2026 17:44

moje "jen takova rymicka z klimatizace" prerostla v brutalni virozu s nejakou alergii na kdovico z tech leku/vitaminu kteryma jsem se napraskala abych to zahnala. nemuzu mluvit, dychat, lezet, mam 38 a jediny co vim tak to neni covid. tak prosim kouzlo vlakna a pokud nezabere tak utratit, at se netrapim!(rymicka je nejhorsi nemoc a 38+je ma smrt

Offline continuity
Avatar
42660 příspěvků moje polička 23. června 2026 17:57

viktorka_od splavu Nemůžeš mi spíš zánět dutin z toho bakteriálního osídlení, co máš na sliznicích. Jak jsi prochladla?

Pokud nepomohl sinupret, tak normálně antibiotika. 

Moje máma takto jednou v létě chytla brutální angínu v jeskyni. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49177 příspěvků moje polička 23. června 2026 18:16

continuity no ja uz od vcera azitromycin a akorat min kaslu. kdyz uz zakaslu tak to teda neni nic prijemnyho, jako by se trhaly prudusky. dutiny mozna taky podle toho co smrkam no a na hlasivkach to sedi zrovnatak. doprdeleprace. a to fakt tu klimu poustim hodne opatrne, zadnej ledovej vichr, jen aby se dalo prezit. obvykle pak akorat chvili nemluvim. ted jsem jeste pak sla na dve hodiny do sklepa kde taky nebylo uplne teplo (na unikovku)

Offline continuity
Avatar
42660 příspěvků moje polička 23. června 2026 18:25

viktorka_od splavu tak vydrz ještě, azytromycin potřebuje tak 2-3 dny. Ať je brzo líp.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49177 příspěvků moje polička 23. června 2026 18:49

continuity dekuju

Offline SunEclipse
Avatar
3464 příspěvků moje polička 23. června 2026 19:52

vyzvedla jsem si dneska rezervovanou knihu a az doma jsem zjistila, ze mi dali jinou...

Offline Aranel
Avatar
6545 příspěvků moje polička 23. června 2026 20:12

viktorka_od splavu Ježišmarja! Drž se!!

Online Torrah
Avatar
3282 příspěvků moje polička 23. června 2026 20:31

viktorka_od splavu tyhle letní virozy a anginy jsou peklo. Drž se.