Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Janulik03
Avatar
20160 příspěvků moje polička 11. února 2025 07:03

Biely kvet tie su parádne vidiet že im je u teba dobre.

Offline barbucha blogger
Avatar
35637 příspěvků moje polička 15. února 2025 23:13

Dneska jsem na balkóně napočítala pět zelenejch ocásků u loňskejch jarních cibulek (znova zasazenejch). Tak přece jen z nich něco vydrželo (pokud nezmrznou - mám to přikrejt nebo co s tím?)

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 16. února 2025 15:10

barbucha Těžko říct, ocásci by teda měli bejt otužilí, když vegetí celou dobu venku. Mně teda nic neleze venku, všude je sněhová peřina, ale mám na okně vyseto a potřebuji větrat a já nejvíc větrám průvanem, takže jsem na sazenice nasadila ochrannou jednorázovou čepici HACCP norma ISO 22000. Výhodou je, že má gumku a dobře se nadává na květináče. Si to nechám patentovat.

Offline Makara
Avatar
3614 příspěvků moje polička 16. února 2025 15:19

Kan

Offline barbucha blogger
Avatar
35637 příspěvků moje polička 17. února 2025 11:20

Kan 

Já já mám v truhlíkách, na ně mi čepice stačit nebude... Snad to přežijou, jiný jsou venku v půdě taky, a stejně na jaře vykvetou. Dávala jsem cibulky do těch  truhlíků až na nejpozdější možnej termín (dle internetovejch rad), zdály se mi už docela suchý/vysušený - tak mám teď radost že některý už obživly... jsou na balkóně kam svítí celej den sluníčko, a v závětrným koutě na lavici, doufám že vydržej. Tulipány, narcisy i hyacinty, jsem zvědavá který budou nejodolnější.

Offline Sweet Potato
Avatar
40143 příspěvků moje polička 17. února 2025 11:50

Kan To je dobrý!

Offline Garfie
Avatar
28438 příspěvků moje polička 19. února 2025 13:39

Z dnešní procházky. 

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 19. února 2025 14:25

Garfie Ohlalá

Offline brrr
Avatar
12303 příspěvků moje polička 22. února 2025 07:41

Co je mojí calanthee? Zalívám, rosím a stejně listy dole a po obvodu oschlé skvrny.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 22. února 2025 08:56

brrr Není Přelitá? 

Offline brrr
Avatar
12303 příspěvků moje polička 22. února 2025 09:21

Kan Zalívám jednou týdně, jinak rosím.

Offline Janulik03
Avatar
20160 příspěvků moje polička 22. února 2025 09:23

brrr preliata, takto som svoju prvú zabila

Offline brrr
Avatar
12303 příspěvků moje polička 22. února 2025 09:28

Janulik03 Teď jsem tam šahala, má tam sucho, ani v květináči není voda.

Mám ji od května a zalívám ji jednou týdně a úplně v pohodě. A tak od ledna začala dělat tohle, postupně list za listem. Dostala jsem tip, že by to mohlo být suchým vzduchem, tak ji posledních 14 dnů rosím, ale nelepší se to.

Offline Janulik03
Avatar
20160 příspěvků moje polička 22. února 2025 09:34

brrr hmm tak dva týždne asi je málo. Viac rosit a pod  kvetináč kamienky, nech je zo spodu prísun vzduchu.

 Držím palce 

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 22. února 2025 09:38

brrr A jak rosíš? Ta voda by se neměla dostat na list, ale měla by to být spíš pára, který udělá to vlhké klima. Proto někdo radí dát květináč na větší misku s kamínkama, aby se ta voda postupně odpařovala, já takto měla Monsteru Standleyanu, v misce pořád máš vodu, ale květináč ve vodě není.

Offline brrr
Avatar
12303 příspěvků moje polička 22. února 2025 09:47

Kan Aha,tak to rosím blbě. Zkusím ji přestěhovat do koupelny, tam je vlhko dost.

Offline černá káva
Avatar
2114 příspěvků moje polička 27. února 2025 15:52

Moc prosím někdo tu na webu zmiňoval rajčata Zafido.

Omlouvam se, ale už si povedu zapisníček,.

Offline Sweet Potato
Avatar
40143 příspěvků moje polička 27. února 2025 20:10

Už to začalo!

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 27. února 2025 21:17

Sweet Potato ta čemeřice! Není to jedna ze ctěnických akvizic?

Offline Sweet Potato
Avatar
40143 příspěvků moje polička 28. února 2025 08:22

andulka01

Ano. Zdaleka ne všem se takhle daří.