Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline černá káva
Avatar
2114 příspěvků moje polička 22. ledna 2025 15:45

Pinot Noir ad cuketa Ola Escaladora. Pěkně prosim, jak moc vysoké opory k ní používáš?

Online Pinot Noir
Avatar
29776 příspěvků moje polička 22. ledna 2025 18:09

černá káva ona se může táhnout třeba po plotě, musí se teda sem tam přivázat, úponky má, ale plody jsou pak těžké... Vlastně by mohla ležet i na zemi, ale její výhoda je právě v tom, že když ji ženeš vzhůru, nezabírá moc místa. Takže já ji mám zasazenou u okraje vyvýšeného záhonu, kde zabírá fakt jen kousek, a ty šlahouny a plody jsou v prostoru nad trávníkem na oblouku z Lidlu, který jsem nesestavila do tvaru podle návodu, ale do tvaru, kdy je z toho široký nízký oblouk.

To je prosím můj vlastní vynález!

Online Pinot Noir
Avatar
29776 příspěvků moje polička 22. ledna 2025 18:10

Fotka hrozné kvality, ale snad je to trochu vidět.

Offline černá káva
Avatar
2114 příspěvků moje polička 22. ledna 2025 19:29

Pinot Noir Jsi fakt dobrá. A nejen zahradnice.

Offline Myrtila
Avatar
5272 příspěvků moje polička 22. ledna 2025 23:35

berush Já jsem si letos dala závazek předpěstovat si všechno doma, protože mi to pak roste líp než to kupované. Takže zatím jsem dala asi tři stovky za semínka. Nejvíc jsem zvědavá na lilek, sazenice jsem zkoušela už ze tří zdrojů a nikdy z toho moc nebylo. 
A budu obnovovat jeden květinový záhon, byl to takový punk, co se mi kde líbilo, to jsem koupila a zasadila do něj, ale vznikla z toho taková hezká směs nízkých trvalek. No a vloni, jak jsem byla těhotná a bylo mi špatně, zahrada šla úplně bokem, a za to jedno léto se mi v tom záhoně tak rozmnožily jahody, které se tam vzaly kdoví odkud, že mi skoro všechny ty trvalky zadusily. Akorát to stejné už asi neseženu, ani si nepamatuju, jak se většina těch rostlin jmenovala.

Online Pinot Noir
Avatar
29776 příspěvků moje polička 22. ledna 2025 23:38

černá káva ale ne, teď se červenám!

Offline Janulik03
Avatar
20160 příspěvků moje polička 23. ledna 2025 07:35

Pinot Noir no a ja sa priznam, ze asi od teba ten nápad s oporou okopirujem. Na uhorky. Nmam ju z lidla , pôvodne na ruže, ale to je slabé, tak diik za super nápad. Stala si sa mojím vzorom

Online Pinot Noir
Avatar
29776 příspěvků moje polička 23. ledna 2025 07:40

Janulik03 jo, pro růži je to možná tak na první rok. Nebo teda aspoň pro tu, co jsem měla já, ta měla třetí rok kmen silný jak moje ruka.

Online Pinot Noir
Avatar
29776 příspěvků moje polička 30. ledna 2025 14:46

Růžové kočičky už!

Offline Sweet Potato
Avatar
40142 příspěvků moje polička 30. ledna 2025 15:07

Pinot NoirTy jsou ňuňu.

Já dnes potkala nádhernou, čerstvě rozpuklou žlutou růži.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 30. ledna 2025 15:11

Kvetou mi jahody

Offline Garfie
Avatar
28438 příspěvků moje polička 03. února 2025 23:35

Nám začínají kvést ume švestky...

Online Pinot Noir
Avatar
29776 příspěvků moje polička 03. února 2025 23:37

Garfie to je krása!

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 04. února 2025 05:35

Garfie nadhera. A jaro zavidim

Offline Garfie
Avatar
28438 příspěvků moje polička 04. února 2025 05:41

moora Ono teda ještě úplně jaro není, vymrzla jsem dneska strašně, ale určitě je tepleji než u vás. Podle starého japonského kalendáře ale začíná jaro dnes! :-)

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 04. února 2025 08:01

Garfie Paráda! U nás už sexujou zajíci ráno 4:30 na silnici mezi dědinkama, tak to už je jaro taky. Ale ty švestky by byly lepší. :D

Online Kitsune
Avatar
příspěvků moje polička 04. února 2025 13:27

Garfie Kde to je? Chtěla bych se tam jít podívat.

Offline continuity
Avatar
42722 příspěvků moje polička 04. února 2025 13:32

Garfienádhera, připomíná mi to sad u nás za barákem, ale ten má tak dva měsíce čas. 

Offline Garfie
Avatar
28438 příspěvků moje polička 05. února 2025 06:07

Kitsune Pošlu ti odkaz, je to kousek od Chinatownu. Kvetou každý rok kolem 7. února, koukala jsem i na fotky z minulých let. :-) Mám i nějaké jiné tipy na kvetoucí ume, pošlu ti je. 

Offline 0zero7
Avatar
11736 příspěvků moje polička 05. února 2025 19:03

Prosinec 2020 a prosinec 2024. Trochu mi to dzunglovati