Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline brrr
Avatar
12303 příspěvků moje polička 16. března 2025 16:40

Offline Sweet Potato
Avatar
40144 příspěvků moje polička 16. března 2025 16:44

brrr To je tedy fofr! 

Offline Sweet Potato
Avatar
40144 příspěvků moje polička 16. března 2025 16:52

Offline Sweet Potato
Avatar
40144 příspěvků moje polička 16. března 2025 16:53

.

Offline brrr
Avatar
12303 příspěvků moje polička 16. března 2025 17:08

Sweet Potato Už začínají i normalní narcisy. A pozor, už jsem narazila i na lehce vzrostlou pažitku.

Offline Sweet Potato
Avatar
40144 příspěvků moje polička 16. března 2025 17:31

brrr Pažitku už mám taky venku, ale není ještě jateční velikosti.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 16. března 2025 17:39

Sweet Potato brrr No krása u vás. Já se úplně stydím,  ani ta tráva není nic moc.

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 16. března 2025 17:41

brrr jééé, narcisy

Dneska jsem konečně po dvou týdnech byla pořádně venku a na pražské zahradě jsme udělali skoro všechno, co bylo naplánované, mám z toho fakt radost. Ale teda jsem totálně groggy.

Cibuloviny rostou před očima, za chvíli to pokvete. Ale i tak se těším na to malé ochlazení v týdnu, jsem ráda za pomalejší jaro.

Offline RoSa
Avatar
10097 příspěvků moje polička 16. března 2025 18:27
Reakce na Sweet Potato:

​ježiš po týhle bílý jarněnce moc toužím a nevím, jak se jmenuje... co je to zač?

Offline Pinot Noir
Avatar
29779 příspěvků moje polička 16. března 2025 19:29

U nás toho zatím moc nekvete, ale za ty dva poslední víkendy jsem udělala kus práce. Vyčistila jsem trvalkové záhony, něco z toho už je i odvezeno, koupila jsem si fukar na listí a hned ho vyzkoušela, připravila jsem si vyvýšené záhony (těch kýblů kompostu a tudíž spatřených ponrav bylo nepočítaně) a dnes jsem vyplela všechny (!) záhony! Trochu už jsem uklidila i terasu a minulý týden už jsme ji se synem i maličko rozsvítili kytkami. Pořád je ta zahrada taková syrová, ale trochu mě to nakoplo a smířilo, protože do minulého víkendu byla pro mě ta kombinace zimního bordelu a bordelu po stavbě toho bazénu strašně deprimující. 

Z dalšího ochlazení teda radost nemám, už teď se mi zdá zima hrozná, a protože mám Raynaudův syndrom, odkrvují se mi prsty a tento víkend byly z toho důvodu ty zahradní práce celkem nepříjemné. Nepotřebuju skočit rovnou do léta, to v žádném případě, ale pod nulu už by to padat nemuselo.

Offline Sweet Potato
Avatar
40144 příspěvků moje polička 16. března 2025 19:50

RoSa Bílá ladoňka sibiřská. Teda asi, puškinie je skoro stejná. 

Offline RoSa
Avatar
10097 příspěvků moje polička 16. března 2025 20:17

Sweet Potato dík!

Offline barbucha blogger
Avatar
35637 příspěvků moje polička 16. března 2025 21:54

brrr Sweet Potato 

Pažitka se mi taky pěkně zazelenala. A snad během jednoho dne mi vyrazil libeček, rovnou na takovejch čtyři/pět cenťáků.

RoSa 

Mělas pravdu, hyacinty se zarazily v rozletu, hned jak se ochladilo... doufám že to nevzdaly úplně.

Offline RoSa
Avatar
10097 příspěvků moje polička 16. března 2025 22:02

barbucha neboj, nejsou blbý!

Offline Janulik03
Avatar
20160 příspěvků moje polička 17. března 2025 07:26

Ked začne všetko pomaličky liezť zo zeme, zlepsuje sa aj nálada. Ale teraz začalo snežiť . Hádam že je to len taký bububu efekt a nič z toho nebude. Ale cez týždeň nám krásne napršalo, konečne trochu vlahy.

Ja ešte teda zďaleka nemam všetko očistené, akosi je toho veľa, ale plna predzahradka snezienok je super. 

Online continuity
Avatar
42727 příspěvků moje polička 17. března 2025 07:29

Lidí, co mám dělat s těmi cemericemi na léto? Koupila jsem je před Vánocemi, kvetou jak blázen, ale vůbec nevím, jestli na tom našem pařáku přežijí leto, protože hodně vody potřebuji už teď. 

Offline RoSa
Avatar
10097 příspěvků moje polička 17. března 2025 07:33

continuity ty je máš v květináči na balkoně? 

asi bych je mimo sezonu zaparkovala někde v trávníku, do země

Online continuity
Avatar
42727 příspěvků moje polička 17. března 2025 08:36

RoSa

Nemám ani vhodné místo a teď jsem se navíc dočetla, že se vůbec nemají přesazovat. Koupím ty jedny asi větší květináč a nechám to osudu. 

Offline Makara
Avatar
3614 příspěvků moje polička 17. března 2025 10:15

continuity co tchýnina zahrada?

Offline Pinot Noir
Avatar
29779 příspěvků moje polička 21. března 2025 20:23

Božani.