Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 27. března 2025 07:54

Janulik03 Krásný to máš, jak z časopisu.

Offline Janulik03
Avatar
20160 příspěvků moje polička 27. března 2025 08:00

Kan diik som naštvaná na mačky. Akonahle dam sedenie tak je ich, ked chceme von si sadnúť, musím predtým dlllllho vysávať chlpiska. A pribudla nam jedna mačka. Susedova celá čierna. Len ma rešpekt pred Elziu, tak nechodí na terasu, inak je tu stále. No nebyť trochu prísni, tak ich tu máme viac, neviem čo ich tu tak láka. 

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 27. března 2025 08:05

Mha cukety jsme vyseli (tak trochu omylem) do květináčků a teda nečekali jsme, že tak strašně rychle porostou. Tak šly do nevytápěného skleníku a počkaj do Marka. A taky až jim připravíme prostor. Snad to přežijou. Jinak asi koupím až sadbu.

Offline Pinot Noir
Avatar
29779 příspěvků moje polička 27. března 2025 08:06

Mha cukety předpěstovávám doma a sázím větší rostliny, jinak mi to sežerou slimáci. Ještě jsem nezačala.

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 27. března 2025 08:06
Reakce na Janulik03:

neviem čo ich tu tak láka. 

​Dobří lidé a pohodlná zimní zahrada

Offline Pinot Noir
Avatar
29779 příspěvků moje polička 27. března 2025 08:07

Janulik03 já vím, co je tam láká, mě to láká taky

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 27. března 2025 08:07

Janulik03 Kočičky to s váma myslí dobře. Přece tam kde spí, proudí negativní energie, takže vás vlastně varuje! :D Nám proběhl domem pes synovce, ocasem omlátil květy z klívie, všude zanechal chlupy, oslintal domovní dveře, sežral piškoty a konec návštěvy. 

Offline Janulik03
Avatar
20160 příspěvků moje polička 27. března 2025 08:07
Reakce na andulka01:

​Dobří lidé a pohodlná zimní zahrada

​Tam nesmú

Offline Janulik03
Avatar
20160 příspěvků moje polička 27. března 2025 08:16

Pinot Noir

Kan tak zanechal dojem

Offline Janulik03
Avatar
20160 příspěvků moje polička 29. března 2025 08:49

Tak už aj u nás niečo kvitne

Offline Janulik03
Avatar
20160 příspěvků moje polička 29. března 2025 08:50

 Tento bordel bude preč!!!

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 31. března 2025 07:58

První víkend na chalupě. Přežití kytek tak 70/30 - zmrzly mi dřevnaté bylinky, i tříletá šalvěj, rozmarýn, všechno kromě yzopu a možná obrazí oregáno. U trvalek to samé, z vloni zasazených přežily asi tři z pěti. Stejně tak jsem neúspěšná s růžema, ty sázené na podzim jako prostokořenné mi nepřežívají zimu, vzrostlé sázené v létě v pohodě.
Ale jinak je to radost, cibuloviny mi (zatím) nic nesežralo, stromky nezmrzly, čemeřice namrzly ale kvetou a letos se snad dočkám kvetoucích srdcovek. 
My jsme o cca dva týdny pozadu, 500 m.n.m., narcisy ještě zdaleka nekvetou.

Offline Friga
Avatar
2081 příspěvků moje polička 31. března 2025 10:01

Prvni kvet na zahrade

Offline mitford sister
Avatar
1701 příspěvků moje polička 31. března 2025 12:07

Friga ahoj, poslala jsem před chviličkou SZ (nesouvisí s kytkama) - já si někdy nevšimnu zprávy, tak jen malé upozornění - moc děkuji!

Offline RoSa
Avatar
10098 příspěvků moje polička 06. dubna 2025 18:23

stříkáte teď kvetoucí stromy v zahradě? na mě vyskočilo video s nějakym dědkem, že prej je super mlžit vodou s přidanym cukrem, tak jsem včera v noci stříkala meruňku a rybíz

Offline Pinot Noir
Avatar
29779 příspěvků moje polička 06. dubna 2025 18:32

RoSa může to pomoci, vinice se taky někdy stříkají vodou. Já už to nechávám osudu, v minulých letech jsem zkoušela všelijaké kejkle, a většinou nepomohlo nic. Rozhodla jsem se, že meruňky jsou hezké i jako okrasné stromy.

Offline RoSa
Avatar
10098 příspěvků moje polička 06. dubna 2025 18:54

Pinot Noir jo, já jsem to letos zkusila poprvý, že jsem viděla to video, jinak jsem to doteď neřešila (a dycky zmrzly, takže výsledek stejnej asi...)

Offline Pinot Noir
Avatar
29779 příspěvků moje polička 06. dubna 2025 19:24

Janulik03 už je to veselejší. K tomu koutku - vidím, že práce na zahradě opravdu nikdy nekončí!

Offline Pinot Noir
Avatar
29779 příspěvků moje polička 06. dubna 2025 19:25

RoSa tak držím palce! 

Offline Pinot Noir
Avatar
29779 příspěvků moje polička 06. dubna 2025 19:27

U nás už to pomalu rozkvétá, už to není jen osamocený kopeček narcisů.