Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Online continuity
Avatar
42727 příspěvků moje polička 21. března 2025 20:37

Makara to vůbec, k tchyni můžu dát věci, s kterýma se už nechci nikdy shledat. 

Offline chocholka
Avatar
119 příspěvků moje polička 22. března 2025 20:08

Prosim o radu, byla jsem nejak moc dychtiva a koupila afrikany a docetla jsem se, ze ven az po zmrzlych? Kam je mam dat? 

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 22. března 2025 20:15

chocholkasvetla chladna mistnost nebo pres den ven a na noc domu (resp. domu, kdyz budou teploty klesat)

Offline chocholka
Avatar
119 příspěvků moje polička 22. března 2025 21:51

moora dekuji

Offline Raduza
Avatar
příspěvků moje polička 23. března 2025 11:02

Pta se absolutní neznaboh přes kytky. Tenhle fikus úplně shodil listy,  ale vypadá to,  že rasi nové.  Je na parapetu na východní stranu.  Jak mu pomoct. 

Online continuity
Avatar
42727 příspěvků moje polička 23. března 2025 11:05

Raduzahlavně ho nestěhuj a nepouštěj na něj studený průvan. 

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 23. března 2025 11:23

Raduza Kmínek vypadá nezdravě, seschle. Nahoře to zaškrcení taky není nic moc. Květináč je plast, tam bych dala terakotu, je lepší ve všech ohledech.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 23. března 2025 14:08

Raduza

Nechat být:)

(to mi udělaly dva fikusy Benjamin, které jsem přestehovala)

Ted Už jsou zelené, ale ony umí dát najevo svou nelibost. 

Offline Myrtila
Avatar
5272 příspěvků moje polička 23. března 2025 16:35

Prosím vás, plamének obrůstá další rok zase úplně od země? Aneb šlahouny jsou mrtvé, obroste, nebo je po něm? Vloni jsme sadili dva, jeden asi za měsíc zašel, tak jsem dosazovala místo něj další, tak teď nevím, jestli se jim tu prostě nedaří, nebo jestli ještě obrazí. 

Offline berush
Avatar
461 příspěvků moje polička 23. března 2025 17:00

Myrtila záleží na odrůdě, některé raší znovu ze země, některé na starém "dřevě".

Offline Raduza
Avatar
příspěvků moje polička 23. března 2025 18:36

continuity Kan Mha 

Děkuji, snad se vzpamatuje. 

Offline Myrtila
Avatar
5272 příspěvků moje polička 23. března 2025 20:02

berush Odrůdu už samozřejmě netuším Každý je teda úplně jiný, podle listů i květů. Tak počkám a uvidím. Pokud by měly zase zajít, už bych sem dala místo nich asi něco jiného, nebo taky nic, máme je jako takové oživení mezi akébiemi. 

Offline Pinot Noir
Avatar
29779 příspěvků moje polička 23. března 2025 21:17

Myrtila mrkni na něj znovu, v těch rozvětveních se dělají nové pupeny. Na některých plaméncích zelené, takže je hned vidíš, ale na některých jsou tmavé, hnědočervené, takže si na první pohled nevšimneš. 

Offline Myrtila
Avatar
5272 příspěvků moje polička 23. března 2025 23:13

Pinot Noir Omrknu to znovu zítra za světla, ale myslím, že ty šlahouny jsou úplně mrtvé, obzvlášť u toho, co jsem dosazovala později. 

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 24. března 2025 07:42

Myrtila ještě neházej flintu do žita, dej jim čas, taky jsem je loni měla jako když mrtvé. Dva to daly, jeden ne.

Offline Janulik03
Avatar
20160 příspěvků moje polička 24. března 2025 08:25

Myrtila mam dva druhy plamienkov. Jeden sa strihá na jar tesne nad zemou, vyrazi a kvitne  každým rokom viac, druhý je plamienok horský, ten sa nestriha, dlho vyzerá suchý, potom začne pucat .

zabudla som ostrihať 

Už má puky

Takto kvitol

Offline Janulik03
Avatar
20160 příspěvků moje polička 24. března 2025 08:28

Plamienok horský 

Ten sa nestriha 

Online RoSa
Avatar
10097 příspěvků moje polička 24. března 2025 09:30

Myrtila taky bych počkala, ostříhat to můžeš dycky! já jsem takhle chtěla zlikvidovat psí víno (poprvý přes zimu na balkoně), a když jsem se přiblížila s nůžkama, koukám, že jsou na těch šlahounech pupeny... na všechno je dost času!

a hele, znáte tuhle květinku? teda spíš Garfie mohla mít štěstí v japonských lesích, tady se prý nevyskytuje... zajímavá a krásná

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 24. března 2025 09:39

Janulik03 Vždycky když vidím ty tvoje krásné plaminky, tak přemýšlím, jestli je taky nepotrebuju. Brzdí mě opora, ta už není nikde volná a novou se mi vytvářet nechce. 

Online Garfie
Avatar
28440 příspěvků moje polička 24. března 2025 11:26

RoSa Ta je krásná! V životě jsem o ní neslyšela, ale roste v místech, kde jsem žila před lety, sakra, to jsem mohla být pozornější! :-)