Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Pinot Noir
Avatar
29781 příspěvků moje polička 14. dubna 2025 17:35

continuity ty jo, krása!

Offline brrr
Avatar
12303 příspěvků moje polička 14. dubna 2025 17:39

Tenhle zahradník není ten pravý. Za pár hodin byl tulipán ukousnutý.

Offline Myrtila
Avatar
5273 příspěvků moje polička 14. dubna 2025 18:27

brrr

Zrovna dneska jsem tak zálibně okukovala naše tulipány a narcisy, protože vloni jsem tam měla spoustu nových cibulí, ale jakmile vystrčily lupínek, sežralo je naše štěně. Letos už jenom vyhrabává borůvku. 

Offline brrr
Avatar
12303 příspěvků moje polička 14. dubna 2025 18:29

Myrtila Já bych chtěla doufat, že to je jen puberta a rychle to přejde, ale zatím likviduje kde co. Třeba té tříleté jabloně bylo fakt škoda.

Offline continuity
Avatar
42727 příspěvků moje polička 14. dubna 2025 18:30

Janulik03díky, s tímhle konkrétním je problém, že je takhle krásný pár týdnů..

Offline brrr
Avatar
12303 příspěvků moje polička 14. dubna 2025 18:31

Včera jen fialové a dneska už valíme bomby

Offline Sweet Potato
Avatar
40146 příspěvků moje polička 14. dubna 2025 18:40

brrrKrása. Všechno teď rozkvétá před očima.

Offline Myrtila
Avatar
5273 příspěvků moje polička 14. dubna 2025 18:47

brrr No, to máte asi krapet temperamentnější plemeno než my jorkšírka, co? Nám ta naše opice skoro zlikvidovala tu borůvku, nebo jsme si to mysleli, ale když ji muž teď na jaře vykopal, že ji nahradíme jinou, měla od něčeho sežrané kořeny, takže štěně tam asi cítilo hryzce, nebo tak něco, a chtělo ho vyhrabat. 

Offline Sweet Potato
Avatar
40146 příspěvků moje polička 14. dubna 2025 18:47

Začínají kvést sluníčka.

A krokodýli.

Offline brrr
Avatar
12303 příspěvků moje polička 14. dubna 2025 18:49

Myrtila Hlavně jsme zapomněli, jake to je, mít mladého psa, resp. psici

Offline Karja
Avatar
44471 příspěvků moje polička 14. dubna 2025 20:23

brrr Ty jo a vyndavate ty tulipány  na zimu? My jsme je teď sázeli u kamaráda, měl jich hrozně moc, nabízel mi je, ale prave to vyndávání na zimu mi přišel jako fakt opruz;-/. 

Offline brrr
Avatar
12303 příspěvků moje polička 14. dubna 2025 20:28

Karja Nikdy. To bych se zblaznila. A ty červené tam rostou co pamatuju, takže přes čtyřicet let.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 14. dubna 2025 20:31

brrr To máš ty stary, velký, co jim odpadaj okvětní lístky? Hele taky se ti ty cibule zavrtávaj hluboko?

Offline Sweet Potato
Avatar
40146 příspěvků moje polička 14. dubna 2025 20:44

Karja Simtě, klid, to nevyndavá skoro nikdo. Nebo vyndá a pak ztratí. Nebo mu to uschne. Nebo zplesniví. 

Offline Karja
Avatar
44471 příspěvků moje polička 14. dubna 2025 20:44

brrr Fakt jo? Naše mamka právě nevyndávala, babička taky ne, ale jí se tu cibulka fakt ztrácely no;-/ podezřívala nějaké hlodavce, ale asi ji prostě šly vždycky hloubeji do země.

Offline Karja
Avatar
44471 příspěvků moje polička 14. dubna 2025 20:46

Sweet Potato No jak říkám, já jsem to slyšela poprvé tady a pak od toho kamaráda. A vzhledem k tomu, že moji mamce ty tulipány fakt moc nesly mi to dávalo smysl, ale teď když to vidím, takový tulipánový žně:D:D

Offline Sweet Potato
Avatar
40146 příspěvků moje polička 14. dubna 2025 21:10

Karja Já se o to kdysi snažila, dokonce jsem si koupila takové ty sázecí košíčky, aby se nemohly zavrtat hloubš a dobře se vyndavaly, no přešlo mne to po první sezóně.

Offline brrr
Avatar
12303 příspěvků moje polička 14. dubna 2025 21:13

Kan Jo, ty červené opadavé jsou ve většině. O zavrtávání se cibulek slyším poprvé. Každopádně já jsem je tam nestrkala a nic s nimi nedělám, takže netuším.

Ještě mám svoje speciální z loňska, ty mají teprve poupata, ale vypadají, že se taky nezavrtávaly

Offline Karja
Avatar
44471 příspěvků moje polička 14. dubna 2025 21:20

Sweet Potato No, to je tak pro někoho, kdo má jenom ty tulipány;-).

Offline Pinot Noir
Avatar
29781 příspěvků moje polička 14. dubna 2025 23:22

U nás tulipány ještě nekvetou, užívám si narcisy a hyacinty a různé drobnosti.