Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 28. dubna 2025 12:17

Jaro na vsi

Offline Janulik03
Avatar
20160 příspěvků moje polička 28. dubna 2025 12:25

andulka01 tá studňa

Offline notna
Avatar
9384 příspěvků moje polička 28. dubna 2025 12:39
Reakce na Karja:

notna To mulčování trávou dělal ted muž u těch ovocných stromku.Jako zvykla jsem si na to.Určitě by se to na části dalo dělat;)

​Nám se to osvědčelo hodně. Hlavně to hodně udrží tu vláhu. To je k nezaplacení ve vedrech.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 28. dubna 2025 14:14

andulka01 Ách ta ruční pumpa! Vrže? A je z litiny? Tohle je vynález, který je s náma od 3 století a autor první pumpy, (ne stejná, jen princip, píst, ventil) byl nějaký Ketsibios. U našich je ještě na starém hřbitově, člověk se u toho nadře. 

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 28. dubna 2025 14:40

Kan Jistě že vrže :-) Ale od loňska nefunguje, musí se tam vyměnit kožené těsnění a na to tady nějak nejsou lidi. A taky bych musela sundat květináče, kdybych měla v úmyslu ji používat.
Ale tady má pumpu každá druhá chalupa.

Offline RoSa
Avatar
10098 příspěvků moje polička 28. dubna 2025 15:24

v tom mulči z trávy pěkně rejděj myši! ale zbytek souhlasim, udrží to vlhkost

Offline Pinot Noir
Avatar
29781 příspěvků moje polička 28. dubna 2025 15:27

RoSa a slimáci I když ti asi víc v té kůře.

Ale jinak je to určitě užitečné, my bohužel nemáme tu trávu. 

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 28. dubna 2025 19:04

Moje Koprolistá pivoň:

Offline Muslik
Avatar
562 příspěvků moje polička 28. dubna 2025 20:35
Reakce na Karja:

moora A jak vysoko ti ta tavola dorusta?Já si myslim, že je to tavola, ale kdo ví a sambo říkal, že to mají vysoké snad ke třem metru, na květy si vubec nemužu vzpomenout. 

​tavoly maji hodně druhů, některé tri metry klidne dají, hezke jsou ty fialovo liste. Jsou hodne do prostoru, ale dle potreby se dovre se střídají. Dávám tip ještě na svidy - rychle rostou, jsou též bud různě panasovane,zlaté,klasicky zelene a některé druhy maji v zime krasne zbarvené pruty do červena takže to vykada vcelku ok i po opadu listů 

Offline Karja
Avatar
44471 příspěvků moje polička 28. dubna 2025 20:49

Muslik To je věcí, mrknu na to!

Teď jsem byla u kamaráda, on mi nabízel tolik pěkných kytek na odkopy, ale já nemám ten záhon no:D:D. 

Offline Pinot Noir
Avatar
29781 příspěvků moje polička 28. dubna 2025 21:16

Poprvé mám řebčíky perské. Moc nevěřím, že rozkvetou i příští rok, tak se chodím často kochat. Jsou boží.

Offline Pinot Noir
Avatar
29781 příspěvků moje polička 28. dubna 2025 21:18

Na světlém místě jsou hosty vždycky trochu napřed, tak se stihnou potkat s tulipány. Na tuhle kombinaci se vždycky těším.

Offline Pinot Noir
Avatar
29781 příspěvků moje polička 28. dubna 2025 21:20

Floxy a z roste obávaná hlohyně! Zatím se tváří neškodně.

Offline Pinot Noir
Avatar
29781 příspěvků moje polička 28. dubna 2025 21:21

A pořád se objevují nové druhy tulipánů.

Offline Pinot Noir
Avatar
29781 příspěvků moje polička 28. dubna 2025 21:25

Karja blýskavku mám taky - to křoví vlevo. Už letitou, tehdy to ještě nebyl takový hit. Je krásná.

Offline Sweet Potato
Avatar
40146 příspěvků moje polička 28. dubna 2025 21:39

Kan Koprolisté pivoně jsem poprvé viděla před pár dny v jedné úžasné zahradě a moc po nich toužím.

Offline Liesel
Avatar
1661 příspěvků moje polička 28. dubna 2025 21:54

že já do toho zahradnictví lezla - další blýskavka, lomikámen asi 8 ks, kalina modroplodá, sadba salátů, roubovaných rajčat, pár kedluben a navrch akátový med

Offline Liesel
Avatar
1661 příspěvků moje polička 28. dubna 2025 21:59

Kan koprolistou nemám, ale vloni jsem dostala klasické pivoňky a jednu dřevitou ze zahrady, kterou rušili, mám ráda když takhle putují kytky a nepřijdou nazmar. Zatím netuším jaké budou, to je jedno, pivoněk není nikdy dost

Offline Ginger
Avatar
1216 příspěvků moje polička 28. dubna 2025 22:40

Pinot Noir a v jakem tvaru tu hlohyni planujes pestovat? Kamarad ji ma u zdi a pestuje ji jako kordonovy strom, jednotliva patra vetvi ma oddelena a vypada to krasne. Ja jsem ji pouzila na strihany zivy plot a uz nikdy vic. Ze sirky asi 40 cm to je uz aspon metr a strihat ji je ocistec, krev tece a pokazde si zapichnu aspon jeden trn do nohy. Nevim kdo to vykope, uz to nechcem.

Offline Ginger
Avatar
1216 příspěvků moje polička 28. dubna 2025 22:41

Pinot Noir rebcik je paradni.