Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Janulik03
Avatar
20160 příspěvků moje polička 29. dubna 2025 14:46

Pinot Noir tie su take sporné u mňa. Keď kvitnú a je ich veľa, tak vtedy sa mi páčia, inak tiež nič moc

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 29. dubna 2025 16:47

Zkoušela jsem, zda lze Funkie pěstovat v nádobě a jesti přežije zimu a nevymrzne. 

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 29. dubna 2025 16:47

Zkoušela jsem, zda lze Funkie pěstovat v nádobě a jesti přežije zimu a nevymrzne. 

Offline Janulik03
Avatar
20160 příspěvků moje polička 29. dubna 2025 16:54

Kan ooo takže to vyšlo , krásna 

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 30. dubna 2025 08:38

Janulik03 Díky, měla jsem obavu o keramiku, nic už to nevydrží, každý rok mi popraská něco. 

Offline Janulik03
Avatar
20160 příspěvků moje polička 30. dubna 2025 08:53

Kan takže vonku? To je paráda. Ja len tulipány v nádobe a tie su krásne, ale už ich vysadim do záhrady.

Offline RoSa
Avatar
10098 příspěvků moje polička 30. dubna 2025 10:05

Kan to je nějaký druh hosty? vypadá parádně!

Online barbucha blogger
Avatar
35638 příspěvků moje polička 30. dubna 2025 13:33

Kan 

Pěkná! Jestli je to druh hosty (RoSa taky bych řekla), tak tu bych si pořídila, když to jde i v nádobě (a ty mám, stejný kameninový a celkem nevyužitý)! Hosty jsem měla vždycky ráda, a pokud by šly i na balkóně tak mám vystaráno.

Offline Muslik
Avatar
562 příspěvků moje polička 30. dubna 2025 13:44

Mám na zahradě takový většinu dne stinný kout, vysypany borkou (navazuje na boruvkoviste), poradte mi něco stinomilneho pokryvneho, nižšího. Budu tam dávat mé milované hosty, kterých mám řadu druhů, co dalšího vas napadá? (Potřebuji aby sneslo spise vlhko - je tam pobliz zavlaha - a tu borku)

Offline Pinot Noir
Avatar
29781 příspěvků moje polička 30. dubna 2025 13:52

Muslik pomněnkovce (jsou asi trochu vyšší, ale jen květy, listy se drží při zemi), pomněnky, pupkovec, škornice, sasanky, kapradiny (asi už moc vysoké).

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 30. dubna 2025 13:52

Muslik Zběhovec plazivý, měla jsem tu tmavou variantu s modrým květem a chce to stin, minimalně půl dne, vlhko a při udrzbě pozor, vytrhneš kousek a chcipne kus.

Offline Karja
Avatar
44471 příspěvků moje polička 30. dubna 2025 14:06

Já mám takovej stinnej kout na terase, chtěla bych tam něco do nádoby, vyššího. Jenže aby se to nemuselo uklízet na zimu:-/ Jehličnanum typu tuje bych se spíš vyhla. Ale fakt tam nesvítí, možná tak v létě večer.Jakože je to světlé místo, ale přímé slunce tam nejde vůbec. Nic mě nenapadá, mamka vždycky měla vše, co se na zimu uklízelo.

Offline Pinot Noir
Avatar
29781 příspěvků moje polička 30. dubna 2025 14:13

Karja aukuba japonská, měla jsem ji dvě zimy v nádobě na terase, zvládla to úplně v pohodě, občas je potřeba ji zalít i v zimě. V létě k ní můžeš přisadit něco kvetoucího (třeba netýkavku, fuchsii), co na zimu necháš zmrznout. 

Offline RoSa
Avatar
10098 příspěvků moje polička 30. dubna 2025 14:51

Karja co bambus? takový ten hustý - je jich hodně druhů

Offline Karja
Avatar
44471 příspěvků moje polička 30. dubna 2025 15:03

RoSa přemýšlela jsem nad ním, je vysoký, rychle roste, ale nejsem si jistá, jestli nepotřebuje přece jen trochu slunce. A sice je to v rohu, ale dost nám tady fouká, ale můžu zkusit:D

Ale ta od PinotPinot Noirse mi líbí, jen teda ty nestrakaté jsou asi trošku nižší,ale uvidíme, má to moc hezké plody. 

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 30. dubna 2025 16:16

Jsem si našla ten zběhovec. Tak ahááá, to je to, co vůbec nemám v záhonech, ale je toho plněj trávník

Online amalfi
Avatar
49 příspěvků moje polička 30. dubna 2025 16:22

andulka01 přesně, a vůbec nevím kde se tu vzal, nikdy jsem ho nesázela.Když je ho trochu, tak dobrý , ale mě se to nějak vymklo, zahluší trávník .

Offline Pinot Noir
Avatar
29781 příspěvků moje polička 30. dubna 2025 16:25

andulka01 amalfi to je spíš popenec, ne? Mám zběhovců několik druhů a nejsou vůbec tak invazivní, jsou tu už roky a nemám s nimi žádný problém.

Offline Pinot Noir
Avatar
29781 příspěvků moje polička 30. dubna 2025 16:28

Muslik tohle jsou ty zběhovce, jak píše Kan (ty modře kvetoucí, jsou to dva různé druhy, mám ještě i další).

Mám je moc ráda, dělají krásný kontrast svěží zeleni. Ale řekla bych, že se jim v úplném stínu tak dařit nebude, mám je v polostínu, nebo na přímém slunci.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 30. dubna 2025 16:30

andulka01 No dyť. Půdopokryvný jako že pokryje půdu.