Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline notna
Avatar
9384 příspěvků moje polička 28. dubna 2025 22:43
Reakce na RoSa:

v tom mulči z trávy pěkně rejděj myši! ale zbytek souhlasim, udrží to vlhkost

​To řeší kočky. Myši v mulči nemáme. To se spíš po dešti objeví nějaký ten slimák, jak píše Pinot Noir  Ale jak to uschne, už se jim ta suchá tráva nelíbí. A uvnitř nejsou , protože tlící čerstvá travá je strašně horká.

Offline Pinot Noir
Avatar
29781 příspěvků moje polička 28. dubna 2025 22:58

Ginger nechám ji růst, živý plot nijak netvaruju, maximálně nějaký zmlazovací/prosvětlovací řez, nebo když něco leze do cesty sekačce, ale tvarovat to nijak nehodlám.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 29. dubna 2025 07:28

Sweet Potato Tu si pořiď, já mám teda zatím malou, ale viděla jsem u sousedů přes plot a ten keř byl nádherný.

Liesel

Offline Sweet Potato
Avatar
40146 příspěvků moje polička 29. dubna 2025 08:12

Loni jsem zasázela spoustu velkých okrasných česneků, některé už rozkvétají, ale všem jim zasychají listy od špiček. Nevíte, čím by to mohlo být?

Offline Friga
Avatar
2081 příspěvků moje polička 29. dubna 2025 09:58

Offline baltik
Avatar
4966 příspěvků moje polička 29. dubna 2025 10:06

Sweet Potato mne to dela taky, tak jsem zvedava, jestli bude mit nekdo radu

Offline notna
Avatar
9384 příspěvků moje polička 29. dubna 2025 10:09
Reakce na Sweet Potato:

Loni jsem zasázela spoustu velkých okrasných česneků, některé už rozkvétají, ale všem jim zasychají listy od špiček. Nevíte, čím by to mohlo být?

​Na odpověď budu číhat s tebou. Mám okrasné česneky už asi pátý rok, občas nějaké dosadím, vždy jsou kráné a letos poprvé mají taky zachlé nebo zažloutlé listy, menší květy. Začala jsem je zalévat a nevypadá to, že by jim to pomohlo.

Offline Pinot Noir
Avatar
29781 příspěvků moje polička 29. dubna 2025 10:11

baltik Sweet Potatolisty od česneků jsou prostě hnusný, to je jejich základní vlastnost. A straší v záhonech fakt dlouho. Základ je, aby nebyly vidět, takže česneky vždycky schovat do/za jnié křoví, pokud na to nechcete koukat. No a možná něco chybí půdě, při žloutnutí nejčastěji železo, možná dusík. Já jsem nehnojič, takže volím to maskování.

Offline notna
Avatar
9384 příspěvků moje polička 29. dubna 2025 10:17

Pinot Noir Nene, není to základní vlastnost. Jdu googlit, co mi v předzahrádce chybí, protože česneky do letoška měly ty listy krásné zelené.

Offline Sweet Potato
Avatar
40146 příspěvků moje polička 29. dubna 2025 10:22

Pinot NoirNikdy dříve to nedělaly. Že zaschnou později, jasně. Ale květy se teprve chystají a listy do 1/3 bai 1/2 žluté, to není feature. Asi jim fakt něco chybí (dusík dost pravděpodobný!

Offline Pinot Noir
Avatar
29781 příspěvků moje polička 29. dubna 2025 10:35

Sweet Potato aha, já pochopila, že je máš nově. Tak zkus to hnojivo, ať jsou hezké příští rok. Já jich na podzim taky dost přisadila, až se teď divím, kde všude jsou.

Offline notna
Avatar
9384 příspěvků moje polička 29. dubna 2025 10:39

Pinot Noir Aspoň se divíš těm novým. Já se občas divím, co mi roste nového a kde se to tam vzalo a  pak to objevím na loňských fotkách

Offline Pinot Noir
Avatar
29781 příspěvků moje polička 29. dubna 2025 10:42
Offline Sweet Potato
Avatar
40146 příspěvků moje polička 29. dubna 2025 10:50

Pinot NoirTaky jsem se překvapila.
notna To je ještě lepší.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 29. dubna 2025 11:22

Myslím, že ty listy jsou hnusný, protože jsou brzo venku, takže buď moc vody, nebo málo vody, omlacené od větru a spálené od slunce. Já mám česneky v polostínu u rybízu.

Offline Makara
Avatar
3614 příspěvků moje polička 29. dubna 2025 11:33

Jsem jediná, komu se česneky nelíbí? Zahradník mi je propašoval do trvalkového záhonu a já se je snažím druhý rok vymýtit. Loni je parádně "vylepšilo" krupobití. 

Offline Anema
Avatar
1276 příspěvků moje polička 29. dubna 2025 13:50

Pinot Noir floxy máš nádherný, moc se mi líbí ta barevná kombinace

Online Janulik03
Avatar
20160 příspěvků moje polička 29. dubna 2025 14:06

Musim dnes keď prídem domov skontrolovať cesnaky, ja teda všade zaciatkom apríla rozhodim granule NPK hnojiva a tym som vystarana.

Jazierko už začína svoju sezónu, rybičiek sa ukazuje že bude hrozne veľa mladých, bude čo rozdávať. 

Naše mačky teda maju letnu televiziu

Online Janulik03
Avatar
20160 příspěvků moje polička 29. dubna 2025 14:07

Makara tebe aa nepáčia cesnaky?   Mne zas kosatce

Offline Pinot Noir
Avatar
29781 příspěvků moje polička 29. dubna 2025 14:10

Janulik03 mně zase denivky.

Makara