Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Pinot Noir
Avatar
29782 příspěvků moje polička 05. května 2025 21:19

RoSa on ten mráz asi nebyl ještě zlomový, já opatření nedělala a meruňky máme. 

Offline RoSa
Avatar
10101 příspěvků moje polička 05. května 2025 21:19

Offline Janulik03
Avatar
20161 příspěvků moje polička 05. května 2025 21:19

Pinot Noir krásna farba pivonky, moja je viac do ruzova.

Tie figy som veľmi zvedavá ako bude s mojou. Mám malinkú od minulej jesene a vyhnala práve pár listov. Ty ich tam máš už celú kopu

Offline brrr
Avatar
12303 příspěvků moje polička 05. května 2025 21:20

RoSa Já už mám rajčata i papriky venku a děj se vůle boží! (Jako přinejhorším je koupím znova,ale nechtěla bych.)

Offline RoSa
Avatar
10101 příspěvků moje polička 05. května 2025 21:24

Pinot Noir já to chodila na noc stříkat cukrovou vodou, jak bylo asi ty tři noci chladno

brrr mám je od mamky, už maj tak půl metru, to by mohly něco vydržet!

Offline RoSa
Avatar
10101 příspěvků moje polička 05. května 2025 21:27

a lezou mi hosty, hurá!

jinak kvetou bergénie, syrský ibišek se osrsťuje listím, šalvěj jde do květu, kvetou konvalinky a orlíčky, okrasný česnek... krásný období!

jo a asi se mi podařilo vypěstovat z těch červených kuliček tu cesmínu paraguayskou, co musí projít trávicím traktem ptáků! ani jezuitským misionářům se to nepovedlo, a já to mám!

Offline Karja
Avatar
44471 příspěvků moje polička 05. května 2025 21:45

Pinot Noir A ten fíkovník máš normálně v zemi? Sambo sháněl v zahradnictví a tam mu řekli, že fiky do nádob a uklízet na zimu... A apokalypsu máme už měsíc v každém pokoji skoro, všude nějaká sadba, u oken stoly aby se to tam vešlo....

Offline brrr
Avatar
12303 příspěvků moje polička 05. května 2025 21:57

Karja Já jsem měla fíkovník první dva roky v květináči a pak šel do země. První zimu dal v pohodě a potom ho vzal někdo sekačkou.

Offline Pinot Noir
Avatar
29782 příspěvků moje polička 05. května 2025 22:07

Karja mám ho v zemi, už skoro deset let. Za tu dobou jednou omrzl celý, ale on vždycky vyrazí z kořenů znovu, takže o něj nepřijdeš, jen se zpomalí růst, a dvakrát omrzl lehce, takže ten rok normálně obrostl, ale plody neměl. Je to obrovské monstrum, tři metry vysoký a široký taky tak, a to ho do šířky musím krotit, jinak by zabral půl zahrady. 

V zahradnictví pěkně kecali teda, dnes už se prodávají odolné odrůdy a taky pro naše podnebí vhodnější odrůdy než mám já. I přesto ale máme jednou za pár let velkou úrodu, jednou za pár let žádnou úrodu a mezitím roky, kdy si můžeš průběžně fíky trhat a jíst, ale třeba marmeládu nenavaříš. 

Offline Karja
Avatar
44471 příspěvků moje polička 05. května 2025 23:26

Pinot Noir No jasny, já si myslím, že on o tom ani dál nepátral, že mu řekli, že to není prostě do našich podmínek vhodné. O marmelády nestojím, jen to ne:D:D. Ale natrhat si jen tak na chuť, to by už šlo;-)

Offline Karja
Avatar
44471 příspěvků moje polička 05. května 2025 23:29
Reakce na brrr:

RoSa Já už mám rajčata i papriky venku a děj se vůle boží! (Jako přinejhorším je koupím znova,ale nechtěla bych.)

​Nestraš, vlooni jsme to sázeli dvakrát:D:D. Letos to děda okouknul a říkal ,,papriky máš pěkný, ale stejně zase dáš ty moje,,:D.

Offline Pinot Noir
Avatar
29782 příspěvků moje polička 05. května 2025 23:56

Karja no možná tam neměli ty správné druhy, takže vlastně nekecali. 

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 06. května 2025 10:20

Karja kromě raných kedluben a cuket (co jsme zaseli brzy omylem a už kvetou), se vším počkám po Zmrzlících. Teď teda zaseju okurky, ale sazenice fakt až pak. Vloni jsem byla netrpělivá a dost mi toho zkrejzlo. Skleník nemám, 500 m.n.m, nemám kam spěchat.

Offline Janulik03
Avatar
20161 příspěvků moje polička 06. května 2025 10:20

RoSa nooo tak to je teda výkon, priebežne informuj, ako pokračuje

Offline Garfie
Avatar
28442 příspěvků moje polička 06. května 2025 10:28

Pinot Noir Pivoňka je nádherná, trochu ti ji závidím. A fíky vlastně taky! :-)

Offline Muslik
Avatar
562 příspěvků moje polička 06. května 2025 12:53

Já se dnes neplánovaně nachomejtla na tradicni výstavu skalniček na Karlaku. Mno, nějak jsem to nevychytala, byl první den otevření, asi si dovedete představit jak to tam mezi seniory vypadalo. Ale byla jsem trpělivá a také trochu plenila a uz se těším na čtvrteční volno jak vyčistim hlavu sazenim. 

Offline Janulik03
Avatar
20161 příspěvků moje polička 06. května 2025 13:47

Muslik pekný nákup 

Offline Janulik03
Avatar
20161 příspěvků moje polička 06. května 2025 13:48

Objednala som si náradie, to mi určite nikto nevezme

Offline RoSa
Avatar
10101 příspěvků moje polička 06. května 2025 14:07

Janulik03 a dobře se bude hledat v záhonech a trávě!

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 06. května 2025 15:28

RoSa To je velká výhoda! Nůžky Fiskars jsme našli po roce při překopávání kompostu (přežily, stačilo trochu oleje)