Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Miru
Avatar
16646 příspěvků moje polička 09. května 2025 10:31
Offline Miru
Avatar
16646 příspěvků moje polička 09. května 2025 10:32
Offline brrr
Avatar
12303 příspěvků moje polička 10. května 2025 08:08

Koupila jsem dvouzubec, že ho dám do záhonku, ale prý může být normálně v květináči, což se mi hodí víc. Informace se však rozchazejí, bude vzpřímený nebo převislý?

Offline eM
Avatar
1740 příspěvků moje polička 10. května 2025 09:42

brrr Já ho mám v truhlikach a zůstává vzpřímený 

Offline Myrtila
Avatar
5274 příspěvků moje polička 10. května 2025 16:54

V jedné zahradě tady ve vsi mají zasazený bambus, vypadá to pěkně, ale je to asi dost nezmar, obrubník neobrubník, folie nefolie, všechno je mu jedno. Ty výhonky mají 10-15 cm a nad nimi jsou 2 vrstvy nějaké silné fólie, no docela jsem na to koukala.

A někde na FB jsem viděla příspěvek s fotkou, že někdo ty výhonky i tady pěstuje a jí, vypadalo to velice podobně jako tyhle, prý se to oloupe jako listy z kukuřice a jí se ten prostředek. Ale k ničemu nenabádám, netuším, které bambusy jsou jedlé.

Offline brrr
Avatar
12303 příspěvků moje polička 10. května 2025 18:27

Myrtila Na bambusy je tady odbornice 999 .

Offline brrr
Avatar
12303 příspěvků moje polička 10. května 2025 18:28

eM Ok, to jsem potřebovala vědět. Dík

Offline 999
Avatar
19718 příspěvků moje polička 10. května 2025 18:37

Myrtila Ano, jak píše brrr , odborník přes bambusy jsem tady já :-). A důsledně všechny nabádám, vyhněte se jim. My je máme kolem terasy, celý rok se drží při zemi a najednou začnou růst: u nás za týden třeba 6 metrů. Myslím, že jejich čas se blíží, stačí pár dní tepla a déšť :-).

Offline Muslik
Avatar
562 příspěvků moje polička 10. května 2025 19:51

999 ano kdo můžete, vyhněte se bambusum. Můj muž je do nich blázen, zamořil tím za x let celou zahradu, zbavit se toho nejde, podzemní kořeny najednou o 5 metrů vedle, když tam po týdnu přijedu, dva metry nad zemí navíc a stejně není soudnej, neustále ten hnus obhajuje, za me je to rostlina která sem nepatří a asociuje mi prostě smouli satelit domečky na předměstí, kde se nepestuje nic jiného. Pardon, ale já bambusy z hloubi duše nenávidím.

Muselo to ven. 

Offline eM
Avatar
1740 příspěvků moje polička 10. května 2025 19:54

Musíte na ně pustit pandu :)

Foceno na břehu Sázavy u Davle.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 10. května 2025 19:57

Muslik Já taky a břečťan taky! Nechápu, že si někdo dobrovolně udělá z pozemku bambusarium. Jedině snad jako opevnění k hradu, abych nemusela krmit medvědy.

Online Pinot Noir
Avatar
29783 příspěvků moje polička 10. května 2025 20:06

K těm bambusům - jsou dva druhy, phyllostachys a fargesia, ten první je silně invazivní, ale fargesia se nerozšiřuje kořenovým systémem, pouze lehce mohutní trs, ale opravdu nijak výrazně. Mám ho asi osm roků a posledních šest je pořád stejný. Je to hezká rostlina do pozadí záhonů, na různé dělící porosty, do nádob. Absolutně nenáročná. Byla by škoda všechny bambusy odsoudit jako obtížný plevel.

Offline Myrtila
Avatar
5274 příspěvků moje polička 10. května 2025 20:37

999 No, matně si vybavuju, že jsi tu o nich už psala. A jíst jste je nezkoušeli?

Online Karja
Avatar
44472 příspěvků moje polička 10. května 2025 21:15

Pinot Noir To je dobrý vedet, taky na ně slycham jen pomluvy:)

Online RoSa
Avatar
10102 příspěvků moje polička 10. května 2025 21:28

Pinot Noir no já se taky divim, co se o nich povídá... mám na zahradě jeden takovej hustej drobnolistej, a ten se za dvacet let nehnul z místa ani o milimetr... vejšku má taky furt stejnou, nestříhám, nestarám se, neřešim... naopak takovej miscanthus mi po zahradě cestuje děsně, klidně o metr vedle za rok!

Online Pinot Noir
Avatar
29783 příspěvků moje polička 10. května 2025 22:48

RoSa asi máš taky ten hodnej. Přesně jak říkáš, nestarám se, nic nedělám, je pořád stejný.

Offline 999
Avatar
19718 příspěvků moje polička 11. května 2025 08:52

Myrtila Nezkoušeli :-).

A že proroste folii mě nepřekvapuje, prý proroste i člověka, bylo to používáno jako jeden typ mučení.

Offline Muslik
Avatar
562 příspěvků moje polička 11. května 2025 09:04
Reakce na Karja:

Pinot Noir To je dobrý vedet, taky na ně slycham jen pomluvy:)

​ono hlavně bacha na to, co prodavaji prodejci. Prodají ti, že je to ten neplazivy druh, coz neni vizuálně při prodeji poznatelne, snadno dojde k záměně, a lup, uz mas na zahradě plazivce. A to klidně i z vyhlášeného bambusaria v Bohnicích 

Online Karja
Avatar
44472 příspěvků moje polička 11. května 2025 10:34

Muslik Jj, já si teda na zahradu neplánuji ho dávat, ale docale líbí se mi. 

Nemáte tip na nějakou plazivku, která se nezvrhne jak brectan? Nemusi byt nějak okrasná, spíš aby mi fakt jakože zaclonila místo u plotu, nebo nějaký štíhlý keřík.Samozřejmě jsem neodolala a mám i nějakou okrasnou květenu a koncept neprostupného živého plotu se hroutí:D:D. Tak bych to tam praskla za to, něco co nezabere moc mista

Online Pinot Noir
Avatar
29783 příspěvků moje polička 11. května 2025 10:48

Karja plamének. Nebo dva. Nebo čtyři.