Karja Taky máme akébii, poradili nám ji zahradníci a pak jsem ji okoukla na fotkách ze zahrady Pinot Noir
Ona má právě tu výhodu, že se nepne po zdi, takže ji neponičí, v podstatě bude se ti pnout tam, kde jí dáš k tomu vhodné podmínky, což je nějaká tenčí konstrukce, jak psala Pinot, lanka, nebo tenčí laťky. Roste opravdu dost bujně, kdybys chtěla, můžu zítra ty naše (dali jsme 3 rostliny) vyfotit a poslat ti to. Máme je od loňska. Letos už krásně kvetly, na těch květech bylo vidět, že 2 rostliny byly zřejmě stejné, a jedna trošku jiná (asi z jiného řízku, či jak se to množí), tak snad budeme mít i plody - jsem na to sama dost zvědavá. Udělali jsme jim konstrukci z lanek a výhony do nich zaplétáme, bude nám tu tvořit takovou zelenou stěnu, která má stínit a trochu zakrýt terasu.