Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline 999
Avatar
19719 příspěvků moje polička 18. května 2025 08:20

Garfie Kosit kosou by to u nás nešlo :-). Roste pod terasou na normálně nepřístupném místě. Většinu roku se chová jako ten hodný, pořád stejná výška, ale jednou za rok se zblázní a vyrazí třeba 15 stvolů toho zběsilého. A ten, než doroste na úroveň terasy, je tak tlustý, že je to na mačetu nebo pilu :-).

Offline Myrtila
Avatar
5275 příspěvků moje polička 18. května 2025 09:15

brrr Ještě teď koukám, co tu mám, a na co jsem zapomněla, pileu a pepřince - ty mám různé, ani nevím, co je to za variety, a různě je stěhuju, daří se jim všude. 

Offline brrr
Avatar
12303 příspěvků moje polička 18. května 2025 09:21

Myrtila Pileu mám,ale s tou si nějak nerozumíme.

Asi budu muset zkoušet. Vyškrtám z doporučovaného co mám, co se mi nelíbí a zbytek bude zkušební. Ted testuju, jestli croton, monstera a calathea dají pobyt toho jižního okna, ne na parapetu, ale na poličce v blízkosti. Mám totiž pocit, že nejvíc se těm mým pokojovkám daří buď na sz okně nebo dál v místnosti. Akorát my máme tři dlouhé parapety na jih, no.

Offline Myrtila
Avatar
5275 příspěvků moje polička 18. května 2025 09:39

brrr No, nápodobně, taky mám pocit, že nejlépe jdou ty na západním okně, tak tam dávám kořenit řízky, rozrůst malé rostlinky, nebo co je potřeba nějak zotavit, a pak je stěhuju jinam. Je to okno nad kuchyňskou linkou, tak se mi tam toho moc nevejde. Trůní tam teda velká alocasia, které se jinde nedaří. 

Offline brrr
Avatar
12303 příspěvků moje polička 18. května 2025 14:32

Nevíte co to je? Zlikviduje mi ti kytku? Co s tím?

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 18. května 2025 16:43

brrr

Není to jen od zalévání tvrdou vodou? 

Offline brrr
Avatar
12303 příspěvků moje polička 18. května 2025 16:45

Mha Nevybavuji si, že bych polívala listy, ale kež by tomu tak bylo. To je relativně snadno řešitelné oproti různým plísním a škůdcům.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 18. května 2025 16:49

brrr

Kdyby to byla voda, šlo by otřít. Jde to? 

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 18. května 2025 16:53

Po daždi.

Online letolet
Avatar
745 příspěvků moje polička 18. května 2025 16:57

brrr nejsou to pavučinky - červci?

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 18. května 2025 17:00

Krásne žlté hlavičky, vie mi niekto poradiť, kedy ich zrezať, aby sa podporilo ďalšie kvitnutie? 

Offline brrr
Avatar
12303 příspěvků moje polička 18. května 2025 17:03

Mha Fotka je po otření.

letolet Myslím, že ne. Pavučinky to nemá, jen takové fleky.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 18. května 2025 18:06

milacka ooo, campanula! Ta craspedie myslím opakovaně nekvete, v Austrálii je to trvalka, ale u nás poue letnička. Máš vypěstováno ze semen?

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 18. května 2025 18:09

brrr Na škůdce to nevypadá, edém má taky skvrny jiné, já myslím, že to bude hodně minerálů ve vodě. Čím hnojíš?

Offline brrr
Avatar
12303 příspěvků moje polička 18. května 2025 18:18

Kan Já nehnojím

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 18. května 2025 18:26

Kan kúpila som už predpestované, ušli sa mi tri kusy a sú už dlhodobo vypredané. Myslíš, že už mám kvety ostrihat? Alebo nechať vysemeniť? Mne sa zdá, že by ešte mohli vykvitnúť. Musím si to preštudovať.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 18. května 2025 18:41

milacka Ona je to rostlina na sušení a ty se stříhají těsně před rozkvětem, protože hlavou dolů při sušení dojdou. Jako slaměnka třeba, ta se taky rozvine až při sušení.

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 18. května 2025 20:16

za poslední dny jsem potkala - vistárie, pivoň a bílé kuličky (co nevím co jsou)

Offline Janulik03
Avatar
20161 příspěvků moje polička 18. května 2025 20:41

bublifuk to biele je kalina

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 18. května 2025 20:49

Janulik03 díky, je to fakt pěkné, stromek plný lampionků..