Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline brrr
Avatar
12303 příspěvků moje polička 16. května 2025 13:54

Cvakla jsem opavské zátiší s rododendronem, má tak tři metry

Offline brrr
Avatar
12303 příspěvků moje polička 17. května 2025 20:57

Co za pokojovky dát na jižní okna? Tlustice tam už jsou a sukulenty se mi nelíbí.

Offline RoSa
Avatar
10102 příspěvků moje polička 17. května 2025 20:59

brrr já mám v jižním balkonovém okně strelicii, a prej dobrý!

Offline Sweet Potato
Avatar
40149 příspěvků moje polička 17. května 2025 20:59

brrr Tlustice je taky sukulent

Offline brrr
Avatar
12303 příspěvků moje polička 17. května 2025 21:25

Sweet Potato A jo, furt! Tak jiné sukulenty se mi nelíbí.

Offline brrr
Avatar
12303 příspěvků moje polička 17. května 2025 21:26

RoSa Hm, tu bych mohla zkusit.

Offline Myrtila
Avatar
5275 příspěvků moje polička 17. května 2025 21:30

brrr Mám na něm syngonium a potosy, vždycky nějaké světlejší panašované variety. A pak trochu z nouze hoyu (roste jako blázen) a lapatkovec (na ten je tam dost vedro). Docela dlouho jsem tam měla i africké fialky, rostly hezky, ale pak chytly puklice a po dlouhém boji jsem je nakonec zlikvidovala. 

Online continuity
Avatar
42731 příspěvků moje polička 17. května 2025 21:55

brrrjá tam mám i fíkusy. Ale my v létě dost stíníme. 

Offline brrr
Avatar
12303 příspěvků moje polička 17. května 2025 22:11

Myrtila No jo,ale u potosu i synognoia píšou,že be přímé světlo.

continuity Jo, fikus je ta druha věc, co krom tlustic na tom okně mám. I když tlusticím na zapadním okně se daří líp

Online continuity
Avatar
42731 příspěvků moje polička 17. května 2025 22:17

brrr panasovane variety unesou víc světla všechny. Potos tam nám taky a monkey monsteru. 

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 17. května 2025 22:24

Tak z likvidace brectanu mam narazeny zebro, modrinu na rameni, puchejr na ukazovacku, ale nemam zadnej brectan

Offline RoSa
Avatar
10102 příspěvků moje polička 17. května 2025 22:41

moora to si jen myslíš!

Offline Zuzuli
Avatar
3739 příspěvků moje polička 17. května 2025 22:42

brrr v praci na jiznim okne mam monsteru deliciosu a roste tam krasne, ma hodne fenestrovane listy. I ficus ma rad slunce, ten i mivam cele leto na slunci na balkone. Tyhle rostliny ve sve domovine maji mnohem vic slunce, nez tady u nas i na tom jiznim okne. Na slunci vypada pekne i tradescantia, barvi se do sytych barev. Epipremnum, philodendron taky jsou uplne v pohode.

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 17. května 2025 22:55

RoSa tak ja vim, ze nekde zas vyrazi, ale uz to bude k udrzeni. Tam, co jsem ho likvidovala vloni, je to letos celkem v poho

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49197 příspěvků moje polička 17. května 2025 23:14

brrr zrovna ten lopaktkovec sice pisou do stinu, ale.. znamena to, ze ve stinu nezdechne. na slunci bude rust jak divy a v jednom kuse pokvete. vyzkouseno.

Offline brrr
Avatar
12303 příspěvků moje polička 17. května 2025 23:38

Dík všem za tipy, prozkoumám to. Některé ze zminovaných už mám.

viktorka_od splavu Zuzuli 

Offline Garfie
Avatar
28446 příspěvků moje polička 18. května 2025 01:21
Reakce na RoSa:

moora to si jen myslíš!

(pod to bych se podepsala)

Offline Garfie
Avatar
28446 příspěvků moje polička 18. května 2025 01:26

Myrtila 999 Já o těch bambusech zrovna psala v japonském vláknu, ty špičky se normálně jí a jsou moc dobré, ale musí se dvě hodiny vařit, kvůli toxinům, tak nevím, jestli se to úplně vyplatí.

Jinak ona je to vlastně tráva, no tak žádný div, že to roste, možná to kosit kosou? :-)

Offline Myrtila
Avatar
5275 příspěvků moje polička 18. května 2025 07:44

brrr Možná by tam neměly být, ale daří se jim tam My máme největší okna právě na jih, takže na nich mám nejvíc kytek, a co tam nepřežije, tak bohužel, no. 
Monsteru monkey mask, jak tu padlo výše, tam mám taky, ale zatím jen od září, tak jsem sama zvědavá, jak zvládne léto. 
A ještě jsem tam mívala fikusy benjamina, těm se tam taky dařilo, ale chytly od fialek ty puklice, takže pak šly do izolace jinam, jeden už pošel a druhý asi taky půjde. Dost mě to mrzí, vypiplala jsem si je z mini řízků. 

Offline Myrtila
Avatar
5275 příspěvků moje polička 18. května 2025 07:47

Garfie Jj, četla jsem To se pak asi fakt nevyplatí, hlavně ještě jestli třeba nejsou všechny jedlé, a jak tu bylo napsané, ani v zahradnictví občas nevědí, jaký druh zrovna prodávají. 
Kosou by mě to asi nenapadlo Kdo ví, za jak dlouho ten stonek zdřevnatí? Zkoušet to teda na vlastní zahrádce nebudu