Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Hanka H
Avatar
2914 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 11:50

Tady mi určitě poradíte..... zlobí mě jeden z ibišků. Vytvoří se poupata, vypadá to nadějně - a pak v určité fázi odpadnou. Dělá mi to pouze jeden - je tedy hodně hustý - že by v tom byl problém? Nedostatek denního světla? V létě kvetl jak zjednaný.

Děkuji.

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 16:36

Hanka H a ostatné ti kvitnú bez problémov? Na kvitnutie potrebujú dostatok svetla. Mne v zimnom období nekvitli.

Offline černá káva
Avatar
2115 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 16:42

Hanka H po odkvětu jsi možná mela střihnout a hnojit. 

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 16:43

A pri upratovaní v záhrade som našla kamošku.

Offline Biely kvet
Avatar
4145 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 18:54
Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 18:57

milacka No musela jsem si to zvětšit, je krásná. A co že nespí?

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 19:27

Kan je tam aj poklop, ale nemôžem ho zatvoriť, zostala by uväznená.

Offline olte
Avatar
744 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 19:40
Reakce na Hanka H:

Tady mi určitě poradíte..... zlobí mě jeden z ibišků. Vytvoří se poupata, vypadá to nadějně - a pak v určité fázi odpadnou. Dělá mi to pouze jeden - je tedy hodně hustý - že by v tom byl problém? Nedostatek denního světla? V létě kvetl jak zjednaný.

Děkuji.

​může to být suchým vzduchem, nedostatkem světla, slabou zálivkou. Ale pozor, ibišek pres zimu zalévat spíš míň, je háklivý na přelití. No asi jsem moc neporadila☺ já s ibiškama před zimu docala bojuju, dost mi jich vždy zahyne.

Offline SunEclipse
Avatar
3469 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 19:42

Hanka H Neofoukne ho? Nemá nějaké škůdce, třeba třásněnky? Bývají schované pod listy a poupata rády sají.

Online continuity
Avatar
42740 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 19:44

Tak jsem si, kamarádky moje, koupila skimii. Je to nejdražší kytka za mnoho let, tak doufám, že to spolu na tom balkóně zvládneme. 

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 20:24

continuity Koukám na fotku a říkám si, no pěkná Líbavka, tu jsem taky umořila, snad bude mít continuity větší štěstí. A ono tohle. Tak ať roste!

Online continuity
Avatar
42740 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 20:57

Kan

Offline Hanka H
Avatar
2914 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 22:32

Díky všem za ibiškové rady. Prohlédla jsem ho, žádné škůdce nemá, suchý vzduch v bytě také nemáme, stojí na parapetu, zalévám ho přiměřeně.... prostě nevím. Vedlejší se uložil k zimnímu spánku, tenhle se pořád snaží a nakvétá - a v tom asi bude problém. Nevypadá, že by mu něco jinak scházelo.

Ale potěšil mě blahokeř - mám ho asi půl roku a vykvetl!

Online Isca
Avatar
4889 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 22:41
Offline Hanka H
Avatar
2914 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 22:49

milacka Pobozkať?!

Offline letolet
Avatar
745 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 07:26
Offline Hanka H
Avatar
2914 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 10:51

letolet Děkuji - tady je asi podstata problému. Kytka  nechce smířit s koncem sezóny, reaguje trochu hystericky.

Offline Pinot Noir
Avatar
29789 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 11:01

Offline Pinot Noir
Avatar
29789 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 11:02

A fuchsie se dožily sněhu.

Offline letolet
Avatar
745 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 15:44

Hanka H není zač. I když jsem to tak nějak tušila,  tak se mi ulevilo, až když jsem si to přečetla. Takové potvrzení pro mě, že nedělám nic moc špatně :-)