Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Magráta
Avatar
8116 příspěvků moje polička 02. prosince 2021 06:55
Reakce na vanilka:

Vánoční hvězda dnes zakoupena a teď se modlit, aby vydržela aspoň do Vánoc. Já ji vždycky docela rychle umořím

​no já ani nebudu říkat, jak vypadá naše vánoční hvězda a to jí fakt nezalévám, je na pěkném místě... asi tedy nastydla cestou  

Offline Zu
Avatar
2768 příspěvků moje polička 02. prosince 2021 08:54

Kan

vyloženě průvan v našem bytě nejde udělat, ale ten studenej vzduch na ně jde :( A zakrývat, to asi nevyjde, sambo by to stějně nedělal a navíc by mi v obývákokuchyni ležel kus igelitu, protože tam nemáme moc nábytku, kam by to šlo schovat... no, snad zase přežijí zimu a příští rok už se přestěhujeme :) 

Offline Mrs.Robinson
Avatar
591 příspěvků moje polička 02. prosince 2021 18:29

Dámy, chtěla jsem se zeptat stran kokedam. Daří se vám udržovat zelený ten mechový obal? Loni jsem koupila dvě kokedamy jako vánoční dárky, rostlinám se daří výborně, ale ten mech dost brzo odešel. Tak jestli je to běžné, nebo dělají obdarovaní nějakou chyb.

Offline Sweet Potato
Avatar
40152 příspěvků moje polička 02. prosince 2021 19:58

Mrs.Robinson Nedaří. Ptala jsem se v Zahradě na niti, jestli je na to nějaká rada, není. Prostě časem zhnusní.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 02. prosince 2021 20:02

Sweet Potato Zhnusní Ale je to tak, doma mech pěsovat nelze, leda ten stabilizovaný a tam zase nemůže být řeč o pěstování. 

Offline Mrs.Robinson
Avatar
591 příspěvků moje polička 02. prosince 2021 20:17

Sweet Potato Díky, no aspoň vím, že je to normální. Koupila jsem si ty substráty, že si zkusím kokedamu udělat sama, no mech co mám napůl zhnusnil ještě než jsem se do to ho pustila. Tak jsem chvíli zvažovala co s tím, ale normálně použiju, když zkáza je tak jako tak nevyhnutelná

Offline Victoria
Avatar
1414 příspěvků moje polička 05. prosince 2021 11:06

Tip na dárek pro zahradníky. Louky květ spustili ve čtvrtek prodej semen.

https://www.loukykvet.cz/obchod/semena

A prodej květinových workshopů. Je to moc pěkné, byť trochu dražší odpoledne.

https://www.loukykvet.cz/kvetinovy-workshop

Offline Sweet Potato
Avatar
40152 příspěvků moje polička 06. prosince 2021 10:43

Ginger 

Dal si na čas.

Offline Ginger
Avatar
1216 příspěvků moje polička 06. prosince 2021 15:07

Sweet Potato krasnej. Muj je uz nekolik tydnu odkvetlej, ted rasi nove listy. Na vanoce mi nepokvete asi nic. Kaktusy odkvetly a hvezdnik kvete ted.

Offline vanilka
Avatar
2160 příspěvků moje polička 06. prosince 2021 16:41

V pátek jsem obdivovala bohatě kvetoucí vánoční kaktus jedné známé a na dotaz jak to dělá, pravila, že hnojí droždím . Nejen kaktus, všechny pokojovky. Prý občas prostě do konvičky s vodou rozdrobí kostku droždí. Tak to jsem ještě neslyšela, každopádně jsem to pro jistotu doma hned udělala

Offline 0zero7
Avatar
11736 příspěvků moje polička 06. prosince 2021 18:37

Sweet Potato ty vanocni kaktusy jsou fakt krasny

Offline 0zero7
Avatar
11736 příspěvků moje polička 06. prosince 2021 18:40

Me furt hazou kytky novy listy, se picnu. Tak nevim, jestli mam zalivat a nebo nezalivat (nebo minimalne jak by se melo v zime, kdyz hybernujou).

Offline continuity
Avatar
42741 příspěvků moje polička 06. prosince 2021 21:54

0zero7 zalevej, já kytky musím v zimě zalévat víc než v létě, protože máme suchý vzduch. Těn oddech nech na ně, ony si poradí.  Pokud jsou novější, ještě můžou být naspidovane hnojivem z obchodu a mladé rostliny taky rostou rychleji. 

Offline 0zero7
Avatar
11736 příspěvků moje polička 06. prosince 2021 21:58

continuity nova uplne neni zadna, vzduch mam taky sussi nez v lete, mam tri zvlhcovace, to pomaha. Budu zalivat podle kontroly, nektery to nepotrebuji vubec, ale par philodendronu a alokacii je zralych na zalivku. Super, dik. 

Offline Sweet Potato
Avatar
40152 příspěvků moje polička 06. prosince 2021 22:00

0zero7 Pokud je máš v teple, což v bytě předpokládám, tak určitě zalívej.

Offline 0zero7
Avatar
11736 příspěvků moje polička 06. prosince 2021 22:03

Sweet Potato JJ normalne u sebe (viz fotky) radsi to mam chladnejsi obecne, ale sousedi topi, coz vetsinou staci. Ja malo, staci pul hodky treba, neni to setrenim, topeni je v najmu hehe, jen to nemam rada. Vsude pisou jak se ma min zalivat, ze kytky hybernuji, tak jsem se radsi zeptala, dobre delam! 

Offline 0zero7
Avatar
11736 příspěvků moje polička 06. prosince 2021 22:41

Jak jsem se nedavno ptala na tu strelitzii, ze se na listech objevily drobne hnede flicky, jestli to treba neni sluncem nebo nejaka choroba - no tak od zakoupeni vyrost druhy list ted a ani jeden z tech dvou novych flicky nema, laicky jsem usoudila, ze ji bud necim postrikali nebo vystavily necemu co ji nesvedcilo, uvidime co dalsi list asi az na jare, zatim dobry.

Offline 0zero7
Avatar
11736 příspěvků moje polička 06. prosince 2021 22:42

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 06. prosince 2021 22:56

0zero7 Ta je krásná. Moje se z toho úžehu ještě nevzpamatovala. 

Offline 0zero7
Avatar
11736 příspěvků moje polička 06. prosince 2021 22:57

Kan No do krasne ma dal asik, ale zije a asi poroste uz zdrava, fakt myslim, ze ji necim napajcovali!!