Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Zu
Avatar
2768 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 22:21

Máme malý byt a musíme několikrát denně vyvětrat balkonem, kus od balkonu mám stojan na kytky, tam monstery apod. A ty monstery to letos berou nějak úkorně a vypadají, že jsou na odchodu. Přestěhovat je můžu k druhému a poslednímu oknu v našem bytě, do ložnice, kde to větrám také ráno a večer min. půl hodiny. 

Existuje něco na podporu přežití? Nemám je kam jinam dát  (leda do tmy v šatně)

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 07:21

Zu Studený průvan vadí všem kytkám, snad jedině při větrání přes ně hodit netkanku a nebo ten slaboučký igelit, co se používá na zakrytí při malování?

Offline Magráta
Avatar
8116 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 14:08

Tak zahrada se uložila k zimnímu spánku 

Offline Janulik03
Avatar
20162 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 14:09

Magráta ach

Offline letolet
Avatar
745 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 20:03

Prosím o radu: co s cibulemi hyacintu teď po odkvětu? Schovat a zasadit ven na jaře nebo schovat až do dalšího podzimu? Chci to aspoň zkusit.

edit názvu kytky

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 20:42

letolet Hortenzie nemá cibulky. Nepleteš si to s jinou květinou?

Offline letolet
Avatar
745 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 21:12

Kan fakt že jo, je to hyacint

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 21:16

letolet Tak hyacint teď po odkvětu bude spát. Koncem léta můžeš dát do země.

Offline letolet
Avatar
745 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 21:22

Kan děkuji!

Offline 0zero7
Avatar
11736 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 21:42
Reakce na Kan:

Dnes jde do světa, mám ji od listu., byl to řízek od kamarádky, ale moc se rozjela a mám ještě jednu. Takže pápá. Nová majitelka má zámek, tak doufám, že si sednou.

​Ta je krasna, to musel byt rizek z hodne dospele rostliny!

Offline 0zero7
Avatar
11736 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 21:44

Sweet Potato Janulik03 SunEclipse ty bily a svetle ruzovy vanocni kaktusy jsou nadhery!!!

Offline 0zero7
Avatar
11736 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 21:47
Reakce na Sweet Potato:

Janulik03 To je krása.

Mám ho rok, vypadá dobře. Moc se nerozrůstá, to asi ani nemá.

Téhle budou 3 roky. Nebo už 4?

Obě ze Zahrady na niti.

​No ale! To je krasa! Co to je presne za rostlinu?  A jak se ji dari v te kokedame, to je super!!

Offline 0zero7
Avatar
11736 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 21:49

Ounz jak se dari Philodendronu? Uplne to vidim jak se koliba na tom vlasku!! Mela jsem jeden presne stejne. Musim rozsadit na jare bikrin, ma u sebe dva haranty a min pak roste. 

Offline 0zero7
Avatar
11736 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 21:51

Pinot Noir ten tvuj oranzovej je taky krasne, vanocnak. Zahradu porad obdivuju na IG. 

Offline 0zero7
Avatar
11736 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 21:52

Vlm Oooooooo!!! Ty pokojovky, to je super!!! 

Offline Sweet Potato
Avatar
40152 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 21:52

0zero7 Je to Ficus microcarpa - "ginseng"

Offline 0zero7
Avatar
11736 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 21:54

Sweet Potato ta je bozi!

Offline 0zero7
Avatar
11736 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 21:56

Sweet Potato moc hezkej! (nemam misto nemam misto nemam misto)

Offline 0zero7
Avatar
11736 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 21:57

Paní EfTu jsem si malek koupila minuly tyden, tu panasovanou tlustici!!! Krasny jsou! 

Offline Ounz
Avatar
20486 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 21:57

0zero7 tyjo, přesadila jsem, ale stejně chcíp, šlo to strašně rychle. Tak trochu si myslím, že mi prodali kousek ne úplně v pořádku. Poslední lístek mám ve vodě, ale spíš to nevidím...no po několika zkušenostech s wannabe 'milujem kytičky prodejci' si koupím na jaře nový a pěkně normálně v obi a spol