Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Isca
Avatar
4889 příspěvků moje polička 03. ledna 2022 16:48

Sweet Potato Dyť říkám, jaro je tady! Teď teda přemýšlím, jestli je to krokus nebo ocún

Online Sweet Potato
Avatar
40153 příspěvků moje polička 03. ledna 2022 16:56

Isca Jaro v nedohledu, je to opožděný ocún. Ale i tak z něj mám radost.

Online Sweet Potato
Avatar
40153 příspěvků moje polička 06. ledna 2022 17:32

Jestli máte pocit, že se vaším kytkám nedaří, koukněte na tyhle chlapáky v laskavé péči pánů vědátorů.

Offline continuity
Avatar
42744 příspěvků moje polička 06. ledna 2022 17:48
Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 06. ledna 2022 19:28

Sweet Potato Nene. Já bych na tohle neměla nervy, ušmikla bych a nařízkovala. Není tohle už týrání?

Online Sweet Potato
Avatar
40153 příspěvků moje polička 06. ledna 2022 19:30

Kan Ty prázdné květináče leccos naznačujou.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 06. ledna 2022 21:25

Sweet Potato tTo je tak... Alternativně krásné.

Offline SunEclipse
Avatar
3470 příspěvků moje polička 06. ledna 2022 21:47

Sweet Potato no ale je vidět, že pánové se snažili, květinám poskytli nezištně věšák jako oporu

Offline vanilka
Avatar
2160 příspěvků moje polička 07. ledna 2022 19:09

Jak se to jmenuje a jak se to množí? Mají to vedle v kanceláři a chci jim to štípnout! 

Offline brrr
Avatar
12305 příspěvků moje polička 07. ledna 2022 19:57

vanilka To je nějaká tlustice, ne?

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 07. ledna 2022 20:06

vanilka Být hustější, tak bych řekla Sedum Morganianum. Vlhký písek a řízek (raději 3) zapíchnout, bez listů, on by ti teda měl zakořenit i ten samotnej lístek položenej na vhkým substrátu. 

Offline vanilka
Avatar
2160 příspěvků moje polička 07. ledna 2022 20:24

Kan jo, to bude podle fotek ono, díky!

Jinak ty kytky v kancelářích jsou kolikrát kapitola sama pro sebe. V téhle kanceláři mají snad dvacet kytek, doslova chudinky živoří, skoro žádná zemina, i zalití je pro osazenstvo problém . Dneska jsem jim to tam šla zalít, už jsem na ty povadlé chudinky nemohla koukat. Ale ony si ty kytky asi zvyknou, furt žijou. V naší obří kanceláři (open space, je nás tam cca 45  - teď v době koronové nastesti jen sotva deset ) máme letitý fíkus, asi 1,5m je jen holý klacek, ale nahoře krásně furt narůstají nové listy. Přitom substrát taky skoro žádný, lijou mu tam ještě někdy lógr. Přesadila bych ho, ale po jednom mém pokusu, kdy jsem aktivně přinesla do práce pytel hlíny, vše přesadila a jedna palma ten náhlý příval živin neustála a zašla, což mám od kolegů často s výsměchem na talíři, už se do toho nehrnu

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 07. ledna 2022 20:30

vanilkaJo kanceláře a polikliniky. Vůbec se toho neboj a raději víc, ať nemáš z květiváče jen jednu hadici.

Offline vanilka
Avatar
2160 příspěvků moje polička 07. ledna 2022 20:37

Sweet Potato já jsem ten tvůj fíkus přehlídla - no podobný tam máme my! U nás ho ale máme "jen" opřený o skříň, holt to není kancelář vědátorů, ale jen konstruktérů, programátorů a kalkulantů

Online Sweet Potato
Avatar
40153 příspěvků moje polička 07. ledna 2022 20:39

vanilka Tak to by se konstruktéři měli posnažit!

Online Sweet Potato
Avatar
40153 příspěvků moje polička 07. ledna 2022 20:43

Opět tu udělám reklamu eucharidce.

Offline vanilka
Avatar
2160 příspěvků moje polička 07. ledna 2022 20:46

Kan jasný, fiknu jich radši víc, tam si toho nikdo nevšimne :-). Pár řízků jiných kytek už jsem si tam pořídila

Offline Janulik03
Avatar
20162 příspěvků moje polička 08. ledna 2022 16:32

Sweet Potato fíha a to máš doma?

Offline Isca
Avatar
4889 příspěvků moje polička 08. ledna 2022 18:52

Sweet Potato A jak ji přezimuješ?

Online Sweet Potato
Avatar
40153 příspěvků moje polička 08. ledna 2022 21:28

Janulik03 Tu eucharidku nebo ty dvě nešťastnice výše?
Isca Nijak. Mám je jako pokojovky, respektive kuchyňovky, předsíňovky a schodovky.