Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Catherinne
Avatar
10783 příspěvků moje polička 04. dubna 2022 11:52
Offline SunEclipse
Avatar
3468 příspěvků moje polička 04. dubna 2022 12:44

Sweet Potato jen počkej až dosáhne na strop :D

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 04. dubna 2022 21:51

Sweet Potato libenka sa zda, ze je spokojná. Zatiaľ. 

Offline Sweet Potato
Avatar
40132 příspěvků moje polička 05. dubna 2022 09:03

Janulik03 Daří se jí.

Balkónovky už by mocmoc chtěly ven. Olověnec začíná kvést.

Offline Sweet Potato
Avatar
40132 příspěvků moje polička 05. dubna 2022 14:51

Prosím o radu zdejší balkónové zahradnice. Co pěstovat na osluněném JZ) balkóně. Nejlépe ze semínek. Zelenina, bylinky, kytky. (Sergejovi a Galině se stýská po zahrádce, tak bych jim dala truhlíky, substrát a koupila semínka. Případně i sazeničky.

MP Meri 

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 05. dubna 2022 17:33

Sweet Potato tebe uz kvitne olovnik? Mne iba jasmin zatial.

A hyacinty 

Offline letolet
Avatar
742 příspěvků moje polička 05. dubna 2022 19:12

Sweet Potato já bych nevynechala lichořeřišnici. Vypestovat ze semínek,  nenáročná, hezká,  vydrží docela dlouho do podzimu a hodí se i k jídlu.

Online Pinot Noir
Avatar
29768 příspěvků moje polička 05. dubna 2022 19:15

Sweet Potato jahody.

Online Pinot Noir
Avatar
29768 příspěvků moje polička 05. dubna 2022 19:18

První letošní tulipány a koniklec. A moje první sasanky vůbec. Mám pocit, že jsem tedy sázela mix barev, ale rostou jenom modré.

Offline MP Meri
Avatar
5672 příspěvků moje polička 06. dubna 2022 11:15

Sweet Potato Je zastřešený - prší tam? Jestli prší, vynechala bych rajčata, zbytecne se natrapi s plísní.

Jinak dobre tam půjdou "středomořské" bylinky. Rozmaryn, tymián, oregano ... ale i maggi, bobkový list, materidouska atd. Nevím jak je balkon velkej, tak nahodim i větší tipy do nádob - dá se angrest, fik, můžou zkusit minikiwi, nebo i maliny nebo ostruziny a další drobné ovoce. Vyhla bych se boruvkam.

Z těch menších věcí půjde klasika jahody - klasické nebo měsíční, rajčata, třeba i chilli, to je takový pro fajnšmekry. Nedavala bych ačokčku, okurky a obecně takový ty veci náročný na vodu, to je o život to uzalejvat. 

Ale v podstatě všechno tohle je až půlka května.


Jestli chcete něco "hned", tak buďto ty bylinky, nebo rukola, roketa, ruzny druhy šťovíků ...

Jinak sazenicky balkonovych rajčat muzu pak darovat, našly by se i nějaké jahody (mám růžově kvetoucí, ty jsou úplně  i na pohled).

Offline Sweet Potato
Avatar
40132 příspěvků moje polička 06. dubna 2022 12:27

MP Meri To bys byla zlatá! ❤️
Balkónek je takový normální malý, oni teda tvrdí, že by se tam i fotbal dal hrát.
Ty rukoly a spol mne nenapadly, díky.

Offline Hanka H
Avatar
2914 příspěvků moje polička 07. dubna 2022 13:26

Sweet Potato To je nádherný!

Syn si zařizuje byt a úkol zní "velký kytky". Už se chystám, monstera by tam měla být zcela jistě, nějaké sloní ucho, něco s barevnými listy - alokázie, modlivka ....Navrhněte něco dalšího, co se dá případně strčit přes léto na balkón.

Offline Sweet Potato
Avatar
40132 příspěvků moje polička 07. dubna 2022 13:32

Hanka H Moje zamilovaná líbenka taky umí udělat pořádné lupeny.

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 07. dubna 2022 19:30

Sweet Potatoked ta tu vidim, pripominam sa s prosbou. Odfot mi prosim libenku tvoju, nech viem co ma caka.

Online Pinot Noir
Avatar
29768 příspěvků moje polička 07. dubna 2022 19:34

Janulik03 u vás už takhle kvetou hyacinty? U nás ještě nezačaly.

Zato krokusy už se loučí.

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 07. dubna 2022 20:00

Pinot Noir hyacinty takto kvitnu len na tomto chodniku. Je to popri dome, chranene pred vetrom a plne slnko . Na inych miestach len nesmelo vykúkajú. Ty mas tak krasne uz vsetko, ze len tíško závidím. Ale magnolia sa uz chysta to rozbaliť 

Offline Hanka H
Avatar
2914 příspěvků moje polička 07. dubna 2022 20:02

Sweet Potato Dobrý nápad  - květy by se také hodily! 

Offline Isca
Avatar
4889 příspěvků moje polička 07. dubna 2022 20:04

Hanka H Nějakej ibišek, ten tu a tam i vykvete, umí hodně vyrůst, ale dá se po případným zvadnutí i  celkem  dobře zrevitalizovat. 

Offline Hanka H
Avatar
2914 příspěvků moje polička 07. dubna 2022 20:11

Isca S ibišky se počítá -dodám z domácích zdrojů - a kvetou mi fest!