Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline JankaM
Avatar
3083 příspěvků moje polička 25. zaří 2024 21:04

Asi poprosím MP Meri ,mám ty "tvoje" květináče na microgreens, když to naklíčí a sundám víko, dál se to jen rosí nebo ve spodní misce má být voda, aby to stálo ve vodě? Jedno mám s gelem, druhé jen na tom perlanu, ty s gelem jsou o dost větší. A ještě blbý dotaz, asi můžu použít i běžnou slunečnici, co je pro ptáčky? 

Offline Pinot Noir
Avatar
29772 příspěvků moje polička 27. zaří 2024 17:26

Už jenom napustit vodu. . Ale tankodrom vznikl slušnej.

Offline brrr
Avatar
12302 příspěvků moje polička 28. zaří 2024 10:22

Mužovy papričky, jediné, co nám tak roste. Jsme letos nějak marní

Offline Karja
Avatar
44465 příspěvků moje polička 28. zaří 2024 12:52

Pinot NoirCococo, bazény se dělají takhle a pak se do toho vloží ten modrý obal nebo je to nějaký neobvyklý styl? Musíš ukázat fotku dalšího postupu. A ta zelená na fasádě je fakt příjemná, já si vybavila takovou tu fasadovou jedovatou zelenou a říkala si, no jak vás to mohlo napadnout v kterémkoliv roce výstavby:D. 

Offline Karja
Avatar
44465 příspěvků moje polička 28. zaří 2024 12:55

My už ryjeme, řekla jsem muži, ať zacne, že jestli bude zas KO s nějakou dlouhou virózou, jak bohužel se mu teď stává, že tohle nikdy nezvládnu:D. Tak už jako to ubývá, trochu mě to desilo:D

Offline Pinot Noir
Avatar
29772 příspěvků moje polička 28. zaří 2024 13:18

Karja zvolili jsme tenhle postup. Zděný a vyložený fólií. Ale samozřejmě může být i plastový nebo nerezový, prostě udělají díru a posadí tam vanu dané velikosti. Vlastně jsme původně chtěli ten plastový (teda muž vybral), ale pak po konzultacích s dvěma firmami jsme zvolili tohle. Používají se na to tyhle polystyrenové tvárnice, normálně se vylijí betonem. Může to potom mít jakýkoli rozměr.

Offline Janulik03
Avatar
20157 příspěvků moje polička 28. zaří 2024 13:24

Pinot Noir tento postup si zvolili aj dcéra a používajú slanú vodu. Su s tým veľmi spokojní, tak nech sa vám dielo vydarí a budete nadšení.

Offline Karja
Avatar
44465 příspěvků moje polička 28. zaří 2024 13:30

Pinot Noir Janulik03 Aha a z jakého důvodu se tohle používá jako jaké to má výhody, kromě toho vlastního rozměru?

Offline Pinot Noir
Avatar
29772 příspěvků moje polička 28. zaří 2024 13:53

Karja prý to má delší trvanlivost.

A ty plastové vany stejně nějaké zdění, základy a tak potřebují.

Offline Pinot Noir
Avatar
29772 příspěvků moje polička 28. zaří 2024 13:55

Janulik03 děkuji. Taky budeme mít slanou.

Offline Sweet Potato
Avatar
40135 příspěvků moje polička 28. zaří 2024 14:12

Kdy schováváte mandevilly a podobné sub/tropické citlivky?

Offline Janulik03
Avatar
20157 příspěvků moje polička 28. zaří 2024 14:43

Karja myslím, ze vyber velkosti na mieru, a tiež asi výdrž. Zvazovali chvíľu aj nerezovy, ale to je už cena fakt inde.

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 28. zaří 2024 15:56

Sweet Potato ja v garáži pod oknom.

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 28. zaří 2024 15:58

Tohtoročné nasadené, posledné som sadila vresy, ale ešte dokúpim.

Offline Sweet Potato
Avatar
40135 příspěvků moje polička 28. zaří 2024 16:12

milacka Díky, ale zajímalo mne, kdy. Místo mám osvědčené.

Pořád nádherně kvetou, ale jsou na chlad hodně citlivé.

Offline Pinot Noir
Avatar
29772 příspěvků moje polička 28. zaří 2024 16:17

Sweet Potato myslím, že jim vadí pod 10. Na ty dvě následující noci bych je minimálně zakryla. Mně připadá ještě škoda, to všechno stěhovat domů, ale ty je máš dlouho, to by mi zase bylo líto o ně přijít.

Offline Sweet Potato
Avatar
40135 příspěvků moje polička 28. zaří 2024 16:34

Pinot Noir Dilema prostě. 

Offline Sweet Potato
Avatar
40135 příspěvků moje polička 29. zaří 2024 11:22

Tak jsem je vzala domů a našla jim přechodné ubytování. Teď jen kam dám ty kytky, co na tom okně normálně bydlej. 

Offline continuity
Avatar
42716 příspěvků moje polička 29. zaří 2024 11:28

Sweet Potato kvetou ti teda nádherně, až mám bugenvilli na jihozápadní loggii a asi jak je po střechou tak ji je tam tma a pořádně nekvete. Zas je docela obří. Možná ji zkusím přestěhovat k segre, ale bude to v listopadu, tak to možná nedá ani tak. 

Tchýně ji v garáži umořila, ale oni tam mívají dost často otevřeno a zimu. 

Offline Sweet Potato
Avatar
40135 příspěvků moje polička 29. zaří 2024 11:39

continuity Buganvilly jsem měla loni taky, ač byly venku na nejteplejším místě, skoro nekvetly. Začaly až v "zimovišti", vypadalo to celou zimu nadějně, ale napadla je vlnatka a když jsem to zjistila, bylo už pozdě.