Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline černá káva
Avatar
2114 příspěvků moje polička 30. října 2024 10:02

Sweet Potato Krásná je.

Offline notna
Avatar
9383 příspěvků moje polička 30. října 2024 11:40

Kan Taky mě to zajímá. Šalvěje mám dva obrkeře.

Offline černá káva
Avatar
2114 příspěvků moje polička 30. října 2024 12:24

Sweet Potato Prosím Tě, co je to vínové "listi'?

Offline Sweet Potato
Avatar
40141 příspěvků moje polička 30. října 2024 12:27

černá káva Šalvěj.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 30. října 2024 12:32

Sweet Potato Krásné kytičky i džbán. A to jméno na džbánu, s tím jsem se ještě nesetkala.

 

Offline Sweet Potato
Avatar
40141 příspěvků moje polička 30. října 2024 13:38

Online Janulik03
Avatar
20160 příspěvků moje polička 30. října 2024 13:48

Sweet Potato krásny džbán,aj kyticka a táto salvia najkrajšie vonia.

Online Friga
Avatar
2081 příspěvků moje polička 30. října 2024 19:29

Mate tu vsechny peknou podzimni vyzdobu! 
Tady podzim uz pomalu konci, na stromech uz skoro neni listi, vsechno uz odkvetlo. Ale mech na skale mame porad pekne zeleny. 

Offline Pinot Noir
Avatar
29774 příspěvků moje polička 01. listopadu 2024 16:32

Už jenom nějaké dodělávky okolo elektřiny a proužek štěrku kolem dokola a bude hotovo. Je to tedy strašlivá hromada betonu a plastu a zahradu to tedy hodně zmenšilo a vizuálně pokazilo. Doufám, že se nám tyhle ztráty v létě vynahradí!

Offline Pinot Noir
Avatar
29774 příspěvků moje polička 01. listopadu 2024 16:33

A včera poslední sklizeň fíků! Už jsou maličké, ale aspoň něco.

Offline Pinot Noir
Avatar
29774 příspěvků moje polička 01. listopadu 2024 16:40

Začaly kvést chryzantémy, dokvétají hvězdnice a pořád jedou nějaké barevné kopretiny (nevím, co jsou zač), afrikány a krásenky.

Offline monis
Avatar
1609 příspěvků moje polička 01. listopadu 2024 17:48

Pinot Noir prosimtě a ty fíky vám takto dozrají během jednoho roku? Naši teď poprvé zimovali fíkovníky do skleníku a mají na sobě nedozrálé plody. Ale vy máte asi tepleji, na Vysočině to asi přes léto nedozraje...

Offline continuity
Avatar
42717 příspěvků moje polička 01. listopadu 2024 17:54

Pinot Noirmáš to krásné 

Online Janulik03
Avatar
20160 příspěvků moje polička 01. listopadu 2024 18:02

Pinot Noir nádhera, a bazen v kete určite oceníte. Ono to bude vyzerať onedlho inak, je to čerstvé, ty to vytunis

Offline Pinot Noir
Avatar
29774 příspěvků moje polička 01. listopadu 2024 19:14

monispoprvé nám dozrál "main crop", tj. fíky nasazené letos na letošním dřevě. Ale nejsou nic moc, chybí jim slunce a jsou spíš takové sušené. Roky předtím uzrály vždycky jen tzv. breba fíky, tj. úroda na starém dřevě, kterou rostlina nasadí už na podzim a zimu přečká v podobě miniaturních zárodků plodů (teda ony jsou to fakticky zdužnatělé květy, co se u fíků jí). Těch míváme v roce, kdy není krutá zima a hlavně jarní mrazy, docela slušnou úrodu. Letos ale během jarních mrazů tahle breba úroda zmrzla.

Kdybych věděla, co vím teď, pořídila bych si ranější odrůdu, u které mají větší šanci uzrát ty fíky na novém dřevě, "main crop". Mám Brown Turkey, a to je hodně pozdní úroda bohužel. Ale tehdy stejně nebylo tolik na výběr, dnes má fíkovník na zahradě kde kdo, když jsem to sázela, byla to rarita. 

Offline Pinot Noir
Avatar
29774 příspěvků moje polička 01. listopadu 2024 19:15
Offline monis
Avatar
1609 příspěvků moje polička 01. listopadu 2024 20:52

Pinot Noir díky za obsáhlou odpověď. Do budoucna s fíky radši moc nepočítám

Offline Karja
Avatar
44465 příspěvků moje polička 01. listopadu 2024 21:27

Pinot Noir Ty jo, díky za tip, předám zahradníkovi;-). 

Jo, ten bazén se časem nakouka a usadí;-). Jako to využijete, v Praze se v tom budete koupat skoro půl roku:D

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 02. listopadu 2024 01:43

Pinot Noir dobre slonika fikovnikovyho prodavas :)) jestli ja nemam vykopat ty mudouly a zasadit fikovniky?

jak ten bazen vypoustite? Ma to nejakej odtok do kanalizace?

Offline Pinot Noir
Avatar
29774 příspěvků moje polička 02. listopadu 2024 08:48

moora Ale zjisti si ty rané odrůdy.

To se nevypouští, na zimu jen odpustíme část vody pod trysky a myslím, že se odpojí ty technologie, a tu vodu pojme zahrada. Normálně se nacucne hadicí, jak když kradeš benzín z nádrže.

Ale kdyby bylo někdy třeba vyčerpat všechno, tak do kanalizace, čerpadlem, hadicí vrchem, napojení na kanalizaci to nemá.