Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Tak Betty
Avatar
6090 příspěvků moje polička 18. října 2024 12:23

Pinot Noir díky,  blíží se vánoce,  tak první dárky. 

Offline RoSa
Avatar
10095 příspěvků moje polička 25. října 2024 11:13

Offline Sweet Potato
Avatar
40138 příspěvků moje polička 25. října 2024 11:16

RoSa Krásný

Offline RoSa
Avatar
10095 příspěvků moje polička 25. října 2024 11:17

Sweet Potato dík!

Online continuity
Avatar
42717 příspěvků moje polička 25. října 2024 12:47
Offline Pinot Noir
Avatar
29774 příspěvků moje polička 25. října 2024 13:07

RoSa krásnej

Offline Garfie
Avatar
28437 příspěvků moje polička 26. října 2024 10:05

RoSa Krásnej!

Já nasbírala nějaké ty japonské louky...

Offline Garfie
Avatar
28437 příspěvků moje polička 26. října 2024 10:08

A potkala jsem neuvěřitelne rozrostlou povíjnici!

Offline stes
Avatar
9114 příspěvků moje polička 26. října 2024 16:37

RoSa krásný věnec, vlastní výroba?

Offline Sweet Potato
Avatar
40138 příspěvků moje polička 26. října 2024 16:50

Garfie Takhle expanzivní povíjnice jsou i na Azorech. Krása na pohled, ale dusí leccos.

Ale ty květinové louky jsou bezkonkurenční!

Offline RoSa
Avatar
10095 příspěvků moje polička 26. října 2024 17:42

stes ano, prošla jsem se zahradou... korpus je z větví révy

a je čas na růže z listí!!

Offline Ginger
Avatar
1216 příspěvků moje polička 26. října 2024 18:13

RoSa nadhernej venec. Jak se to dela, aby hortenzie nezhnedla?

Offline RoSa
Avatar
10095 příspěvků moje polička 26. října 2024 18:16

Ginger nechá se na rostlině - ona se sama takhle vybarví

ale třeba je na to nějakej trik, Kan by mohla vědět...

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 26. října 2024 18:57

RoSa Já vůbec nevím. Sušila jsem kdysi na požádání a květy byly hodně vyzrálé, jak na tom byly po čase nevím. Někdo stabilizuje, že dá stonky do teplého roztoku glycerinu a vody. A viděla jsem u někoho, že vysušuje květy pro zalití do pryskyřice a to bylo dost zajímavé, protože ty kytky zahrnul do kočkolitu, jako ten sajrajt pro kočky na s...í. To mi přišlo hodně divný, ale po čase vysušení vzhledově OK.

Offline RoSa
Avatar
10095 příspěvků moje polička 26. října 2024 19:08

Kan hele asi je to fakt o náhodě, jestli se pěkně vybarvěj nebo ne... u sousedů maj takovou tu kónickou hortenzii (latnatou?) a zrezly jim uplně všechny květy - přitom vloni předloni je měli krásně zeleno-růžový...

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 26. října 2024 19:10

RoSa Jo asi na to musí být rok.

Offline letolet
Avatar
742 příspěvků moje polička 27. října 2024 09:14

RoSa díky za připomenutí, věnce a kytka na hřbitov hotovy. Ještě jsem tu našla pár květů hortenzie, tak zkusím i něco z nich.

Offline letolet
Avatar
742 příspěvků moje polička 27. října 2024 09:16

A mám ještě jeden dotaz, nevíte jestli plody tady té oranžové mochyně jsou taky jedlé?

Offline Sweet Potato
Avatar
40138 příspěvků moje polička 27. října 2024 09:23

letoletAno. Aspoň v malém množství. #Vyzkoušelijsmezavás

Offline letolet
Avatar
742 příspěvků moje polička 27. října 2024 10:00

Sweet Potato já právě jednu ochutnala a byla hodně dobrá a tady by byla výtěžnost fakt velká. Ale nikde jsem jednoznačně nenašla, jak to s ní je.