Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Online Janulik03
Avatar
20160 příspěvků moje polička 10. listopadu 2024 17:45

continuity to je pravda, ja ich mam v zimnej a vlastne sú krásne len keď kvitnú. Inak nie su moc na očiach 

Offline Karja
Avatar
44465 příspěvků moje polička 11. listopadu 2024 08:51

Blbej dotaz...můžu koupit semínka - spíše zeleniny a bylinek, i ted přes zimu? Měla jsem za to, možná mylně, že spíš ne, že to koupím nějaká starší semínka, co nevzejdou pak třeba, ale ted jsem to googlila namátkou  a prý to nevadí? Jde mi o to, že já si vždycky na něco vzpomenu, co bych chtěla zkusit, ale jako neudržim to ani v hlavě ani na papírku třeba do března. Plus má i muž narozeniny a tak, a on má rád ty praktické dárky, nějaký set v zahradnictví (plus to přemýšlení i za něj, že jo, že by to měl připravené na jaro) by ho potešil asi dost.

Offline RoSa
Avatar
10097 příspěvků moje polička 11. listopadu 2024 09:25

Karja já myslim, že je to fuk, kdy to koupíš - z jaký úrody si myslíš, že se budou prodávat ty semínka v březnu? jakože se eště přes vánoce bude sklízet semeno někde? budou to ty samý... já jsem letos našla pytlíky se semínkama starý možná 10 let, než vyhodit jsem to zkusila, a vzešlo to

Offline Karja
Avatar
44465 příspěvků moje polička 11. listopadu 2024 09:27

RoSa No nedává to smysl, já jsem to takhle měla zautomatizované, aniž bych nad tím přemýšlela vůbec

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 11. listopadu 2024 09:31

Karja nemyslím, že by to něčemu vadilo... Taky budu M. pořizovat už hotový set od Permasemínek k Vánocům.

Offline RoSa
Avatar
10097 příspěvků moje polička 11. listopadu 2024 09:31

Karja ale tak mě napadá, třeba se fakt letošní úroda pytlíkuje k prodeji až v prosinci/lednu, do toho nevidim... ale vzejdou i ty loňský, resp. pak už vlastně předloňský

Offline Karja
Avatar
44465 příspěvků moje polička 11. listopadu 2024 09:43

andulka01 Díky a díky i za tip;-)

Offline Pinot Noir
Avatar
29774 příspěvků moje polička 11. listopadu 2024 09:45

Karja mám semínka už nakoupená. Obvykle stejně mají expiraci nejméně za dva roky. 

Offline Karja
Avatar
44465 příspěvků moje polička 11. listopadu 2024 09:51

Pinot Noir Díky!

Jako to bude fakt dárek, co udělá radost těmhletěm praktickejm divnotypům, co nic nechtěj a nepotřebujou:-D. Já to stejně pak z poloviny kupuju všechno já, ale říká mi to v průběhu měsíce a tak jako se něco zapomene, furt se to táhne, takhle to bude připravené z většiny.

Offline Karja
Avatar
44465 příspěvků moje polička 11. listopadu 2024 13:08

Pinot Noir Jo a prosím tě, kde nakupuješ? Pokud někde na internetu, pošleš mi název? 

Offline Pinot Noir
Avatar
29774 příspěvků moje polička 11. listopadu 2024 13:19

Normálně v OBI, místní drogerii a tak. Jen cuketu jsem objednala ze Semena online, ale s velkým sebezapřením, protože loni mě nákup tamtéž strašně naštval - naprosto mizerná klíčivost, u mnoha kytek nulová! Otřesné. Ale bohužel tu cuketu, kterou jsem chtěla, nikde jinde nemají. 

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 11. listopadu 2024 13:29

RoSa Tak namátkou jsem vzala Papriku roční, silně pálivou a na etiketě vzadu je baleno:02.2020 0,4g trvanlivost 12.2022, vysévala jsem letos a vzešlo všechno.

Offline RoSa
Avatar
10097 příspěvků moje polička 11. listopadu 2024 13:36

Karja mamka-zahradnice kupovala na semeniste.cz ... a taky na bazoši, přímo od lidí

Offline Makara
Avatar
3614 příspěvků moje polička 11. listopadu 2024 14:38
Reakce na Pinot Noir:

 Ale bohužel tu cuketu, kterou jsem chtěla, nikde jinde nemají. 

​to je ta popínavá? Co je zač? Myslím, že ji potřebuju. Teda asi ji dám do školky k mámě nebo k sousedovi, protože já přísady pěstovat "neumím".

Offline Pinot Noir
Avatar
29774 příspěvků moje polička 11. listopadu 2024 14:42

Makara jo, popínavá. Je to tahle:

Ola Escaladora

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 11. listopadu 2024 14:50

Karja ty věci z Permasemínek mají tu výhodu, že se dají semenařit dál - to by toho tvýho právě mohlo zaujmout. Když si ode všeho zachrání něco semínek, příští rok už se nemusej kupovat.
Jinak běžné, geneticky upravené odrůdy (F1), se dále semeny nerozmnožují, nebo ne v té kvalitě a vlastnosterch.

Offline Karja
Avatar
44465 příspěvků moje polička 11. listopadu 2024 20:38

andulka01 Aha, tak to je nanejvýš zajímavý, to by mě nenapadlo.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 17. listopadu 2024 18:46

Na konci zahrádkářské sezóny chci poděkovat zejména Pinot Noir,

Kterou mám pozdravovat i od svého manžela, protože její máslo z pečených rajčat nám prodloužilo radost ze sklizně doteď ( ještě mě čeká poslední várka rajčat, co dozrávají po utrzeni za zelena). 

Jinak na zahradu chodím sem tam pro pažitku, čínské zelí, pórek a mrkev, co tam opuštěné trčí a hodně mi s tím pomáhá zajíc, co se u nás ubytoval. Ale teď v listopadu je mi to celkem jedno, zahrada i já jsme zazimované. 

Offline Pinot Noir
Avatar
29774 příspěvků moje polička 17. listopadu 2024 19:06

Mha tak to mě těší! A zajíc se má, vybral si dobré ubytování.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 17. listopadu 2024 19:17

Pinot Noir

Zajíc je teď místní mazlíček, ale v březnu, dubnu... To mu už půjde o život:)