Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Vlm
Avatar
897 příspěvků moje polička 30. listopadu 2024 18:26

Janulik03 , díky

Online letolet
Avatar
742 příspěvků moje polička 30. listopadu 2024 19:09

Vlm krásný to máš! Já to letos samozřejmě musela taky zkusit, ale měla jsem málo materiálu a než jsem chytla ten správný grif, tak mi došel :)

Offline Vlm
Avatar
897 příspěvků moje polička 30. listopadu 2024 19:15

letolet paráda, taky mám jednu takovou, výsledek podobný a jednu jsem jenom zapletla do copu, spíš copánku 

Online Janulik03
Avatar
20160 příspěvků moje polička 30. listopadu 2024 19:29

letoletkonkrétne táto tráva ti da o rok materiálu až, až. Vie sa pekne rozrásť. A pekne ti to vyšlo

Offline Vlm
Avatar
897 příspěvků moje polička 01. prosince 2024 18:52

letolet mám jednu podobne velkou,za rok,jak píšeJanulik03 bude materiálu až až

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 01. prosince 2024 18:57

Janulik03 Vlm

A na jaře to rozpletete? 

Offline Vlm
Avatar
897 příspěvků moje polička 01. prosince 2024 18:59

Mha na jaře se usmikne kousek nad zemí, 

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 01. prosince 2024 20:15

Vlm no tyjo! Si neumím představit, že bych to pletla z naší - je obrovská a má zejména klásky, listy skoro vůbec.

Online letolet
Avatar
742 příspěvků moje polička 01. prosince 2024 20:22

Vlm Janulik03 snad máte pravdu. Protože teď jsem našla fotku dva roky starou a zdá se mi, že ten trs byl mnohem větší. Ale je to takové mrtvé místo, kde nic moc neroste.

Online letolet
Avatar
742 příspěvků moje polička 01. prosince 2024 20:24

Vlm až teď jsem si všimla toho copanku, ten je vtipnej :)

Offline Vlm
Avatar
897 příspěvků moje polička 01. prosince 2024 20:37

letolet když už jsem byla v tom pletení

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 03. prosince 2024 09:49

Mám prosím dotaz: sedmiletá projevila přání o rostlinu/květinu do pokoje, o kterou by se mohla starat (v naprosto nerostlinové rodině). Musí to být malé, bezpečné, blbuvzdorné. Řasokoule mi jako úplně ideální nepřipadá, B. je taková hrr, buldozer, dost věcí jí padá na zem...
Možná zavěšené aerárium? 

Offline Karja
Avatar
44465 příspěvků moje polička 03. prosince 2024 10:10

andulka01 Já si myslim, že sedmileté dítě to tolik neocení, že chce prostě nějakou hezkou kytičku, nejlépe třeba aby kvetla? Já bych ji vzala do květinářství, at si vybere, co se jí líbí plus jí trochu třeba zužíš výběr, že dáš pryč to náročné. Třeba to i zvládne, právě mi přijde fajn, že jí třeba řekneš, budeš zalévat každou neděli, nebo dvakrát týdně a ona si to bude hlídat. To je takové edukativní. No a když to zařve, tak to zařve. 

Online letolet
Avatar
742 příspěvků moje polička 03. prosince 2024 10:40

andulka01 podle toho, co už léta přežívá v našem dětském pokoji k celkové vizuální spokojenosti a nenáročnosti na údržbu, tak za mě fialka africká. Může si z ní odlomit list a dát do vody nebo rovnou do hlíny a pozorovat vznik nové rostliny. Aerarium bych asi nedoporučila, přijde mi to pro dítě zbytečně komplikované na zavlažení. 

Online Zuzuli
Avatar
3739 příspěvků moje polička 03. prosince 2024 10:42

andulka01 fialka je dobry napad. My mame v detskem pokoji tradescantii, je taky beuzdrzbova a nase ma ruzove listy.

Offline Allysa
Avatar
893 příspěvků moje polička 03. prosince 2024 14:16

andulka01 Africký fialky, voskovky,  rýmovník, epipremnum ( klidně neon, jsou hodně cool), monstera monkey mask... Všechno nenáročný, roste v podstatě samo a hodně toho odpustí. 

Online Sweet Potato
Avatar
40142 příspěvků moje polička 03. prosince 2024 14:27

andulka01

Nechceš nádutě? To, jak se rozmnožují, by ji mohlo hodně bavit.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 03. prosince 2024 15:29
Reakce na andulka01:

Mám prosím dotaz: sedmiletá projevila přání o rostlinu/květinu do pokoje, o kterou by se mohla starat (v naprosto nerostlinové rodině). Musí to být malé, bezpečné, blbuvzdorné. Řasokoule mi jako úplně ideální nepřipadá, B. je taková hrr, buldozer, dost věcí jí padá na zem...
Možná zavěšené aerárium? 

​Od nás si holčičky nejčastěji odnášejí Kalanchoe. Je to prakticky tlustice, hnojivo jak na kaktusy a pokud po odkvětu zastřihneš, vykvete znova. Je mnoho barev a druhů, dobře snáší sucho a miluje letnění,měla jsem jeden rok na severní straně v truhlíku odpisy a byla to plejáda barev. S nějakým buclatým květináčem to udělá parádu a cena je velmi příjemná, pořídíš do stovky.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 03. prosince 2024 16:32

andulka01

Zelenec jako zelená zebra?

Dají se v tom pást jednorožci. U nás v zelenci bydlely plastové krysy:) 

Offline Ginger
Avatar
1216 příspěvků moje polička 03. prosince 2024 20:58

andulka01 kdybys chtela monkey mask, tak rada venuji maly kvetinac s nekolika zakoreneymi a rostoucimi rizky.