Janulik03
, díky![]()
Kytičky aneb zelené prsty...
Vlm krásný to máš! Já to letos samozřejmě musela taky zkusit, ale měla jsem málo materiálu a než jsem chytla ten správný grif, tak mi došel :)
letolet paráda, taky mám jednu takovou, výsledek podobný a jednu jsem jenom zapletla do copu, spíš copánku
letoletkonkrétne táto tráva ti da o rok materiálu až, až. Vie sa pekne rozrásť. A pekne ti to vyšlo ![]()
Mha na jaře se usmikne kousek nad zemí,
Vlm no tyjo! Si neumím představit, že bych to pletla z naší - je obrovská a má zejména klásky, listy skoro vůbec.
Vlm až teď jsem si všimla toho copanku, ten je vtipnej :)
letolet když už jsem byla v tom pletení ![]()
Mám prosím dotaz: sedmiletá projevila přání o rostlinu/květinu do pokoje, o kterou by se mohla starat (v naprosto nerostlinové rodině). Musí to být malé, bezpečné, blbuvzdorné. Řasokoule mi jako úplně ideální nepřipadá, B. je taková hrr, buldozer, dost věcí jí padá na zem...
Možná zavěšené aerárium?
andulka01 Já si myslim, že sedmileté dítě to tolik neocení, že chce prostě nějakou hezkou kytičku, nejlépe třeba aby kvetla? Já bych ji vzala do květinářství, at si vybere, co se jí líbí plus jí trochu třeba zužíš výběr, že dáš pryč to náročné. Třeba to i zvládne, právě mi přijde fajn, že jí třeba řekneš, budeš zalévat každou neděli, nebo dvakrát týdně a ona si to bude hlídat. To je takové edukativní. No a když to zařve, tak to zařve.
andulka01 podle toho, co už léta přežívá v našem dětském pokoji k celkové vizuální spokojenosti a nenáročnosti na údržbu, tak za mě fialka africká. Může si z ní odlomit list a dát do vody nebo rovnou do hlíny a pozorovat vznik nové rostliny. Aerarium bych asi nedoporučila, přijde mi to pro dítě zbytečně komplikované na zavlažení.
andulka01 fialka je dobry napad. My mame v detskem pokoji tradescantii, je taky beuzdrzbova a nase ma ruzove listy.
andulka01 Africký fialky, voskovky, rýmovník, epipremnum ( klidně neon, jsou hodně cool), monstera monkey mask... Všechno nenáročný, roste v podstatě samo a hodně toho odpustí.
Nechceš nádutě? To, jak se rozmnožují, by ji mohlo hodně bavit.
Mám prosím dotaz: sedmiletá projevila přání o rostlinu/květinu do pokoje, o kterou by se mohla starat (v naprosto nerostlinové rodině). Musí to být malé, bezpečné, blbuvzdorné. Řasokoule mi jako úplně ideální nepřipadá, B. je taková hrr, buldozer, dost věcí jí padá na zem...
Možná zavěšené aerárium?
Od nás si holčičky nejčastěji odnášejí Kalanchoe. Je to prakticky tlustice, hnojivo jak na kaktusy a pokud po odkvětu zastřihneš, vykvete znova. Je mnoho barev a druhů, dobře snáší sucho a miluje letnění,měla jsem jeden rok na severní straně v truhlíku odpisy a byla to plejáda barev. S nějakým buclatým květináčem to udělá parádu a cena je velmi příjemná, pořídíš do stovky.

Zelenec jako zelená zebra?
Dají se v tom pást jednorožci. U nás v zelenci bydlely plastové krysy:)
andulka01 kdybys chtela monkey mask, tak rada venuji maly kvetinac s nekolika zakoreneymi a rostoucimi rizky.
Nejnovější komentáře k vůním
Nejnovější články
Esxence 2026: Podruhé. Teda pokračování.
Esxence 2026: Poprvé. Doslova.
Guerlain Masterclass a my



