Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Aranel
Avatar
6550 příspěvků moje polička 09. prosince 2024 10:12

andulka01 Ještě lopatkovec opakovaně kvete, ale není to teda tak ňuňu jako kalanchoe.

Tradescantia zebrina (fialová) je taky dobrý tip, roste to rychle, dlouho vydrží, můžeš různě připichovat do květináče... a ta fialová je taková jakoby trochu cool.

Offline brrr
Avatar
12303 příspěvků moje polička 19. prosince 2024 10:22

Pomoc, v kanceláři se ná objevily na kytkách nepěkné věci. Co s tím? Fleky má i monstera a blaznovi opadávají listy. Podmínky se zásadně nezměnily, některé kytky jsou jen ve vodě, některé v hlíně.

MP Meri ?

Offline amalfi
Avatar
49 příspěvků moje polička 23. prosince 2024 15:28

mám to na monsteře a taky nevím, co s tím.

Offline brrr
Avatar
12303 příspěvků moje polička 23. prosince 2024 15:31

amalfi Doufám, že nám tu někdo poradí a nezapadneme mezi těma všema vánočkama a cukrovím.

Offline amalfi
Avatar
49 příspěvků moje polička 23. prosince 2024 15:33

taky doufám.

Offline letolet
Avatar
742 příspěvků moje polička 24. prosince 2024 08:30

brrr amalfi já už si kdysi k tomuto taky hledala proč a vycházelo mi z toho zimni období, suchý vzduch, málo světla a moc zálivky, což v tomto případě znamená jen to, že se musí zmírnit oproti zbytku roku.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 07. ledna 2025 08:26

Moje Cymbo začalo kvést začátkem prosince a kvete do teď, tedy to co z něj zbylo, protože jsem stříhala návštěvám.

Offline Janulik03
Avatar
20160 příspěvků moje polička 07. ledna 2025 08:29

Kan ooo to je krása 

Online viktorka_od splavu
Avatar
49195 příspěvků moje polička 07. ledna 2025 19:19

MP Meri nevis prosim cim by to mohlo byt?

nove listy na pamatecni klivii, urcite tak 30 let stare, loni prestehovana, vykvetla, od te doby vypadala ze se ji celkem dari vyhani nove listy ale uz nejakou dobu takove "vadne"

Offline Tak Betty
Avatar
6090 příspěvků moje polička 08. ledna 2025 12:42

Od Vánoc mi kvete orchidejka

Offline berush
Avatar
461 příspěvků moje polička 21. ledna 2025 23:11

No schválně, kolik už jste letos utratily za osivo, rostliny na jaro?

Offline Pinot Noir
Avatar
29776 příspěvků moje polička 22. ledna 2025 07:21

berush já nic, já začala už na podzim

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 22. ledna 2025 07:25

berush Asi 500,-  a jestě nekončim. Koupila jsem semena tabáku, navnadila mě ukrajinka, zatím teda neleze nic.

Offline letolet
Avatar
742 příspěvků moje polička 22. ledna 2025 07:31

berush 13 Kč za půl kg hrachu v Albertu na pěstování mikrobylinek. Sklizeň zatím 2×, výnos 99 %, radost 100%

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 22. ledna 2025 09:40

berush já dostala k vánocům dvě sady od Permasemínek, takže jsem pro teď asi saturovaná. Spíš chudák muž, bude tím pádem zakládat dva nové záhony - jeden čistě léčivě bylinkový, jeden na další divnorajčata (i když to by chtělo spíš skleník).

Ale přijde duben a zahučím v zahradnictví pořádně - jiřiny mi zabily všechno ostatní na květinovém záhonu, takže začínám odznova

Offline černá káva
Avatar
2114 příspěvků moje polička 22. ledna 2025 12:34

Pinot Noir . Co je doma, to se počítá.

Offline Pinot Noir
Avatar
29776 příspěvků moje polička 22. ledna 2025 12:39

černá káva já se hlavně bála, že třeba na jaře neseženu semena té popínavé cukety, která se obecně v nabídkách moc nevyskytuje, a objednávat pět semen je blbý, tak už jsem vzala zeleninu veškerou. Semena květin teda ne, ty mi stačí tady z místní drogerie, do žádných specialit se nepouštím. 

Offline Karja
Avatar
44465 příspěvků moje polička 22. ledna 2025 12:56

Pinot Noir jakou popínavou prosím? Myslíš tu žlutou?

berush Já to dávám jako dárky muži, motyka pod vánočním stromečkem u dětí způsobila největší záchvat smíchu. Takže do toho vždycky zakompunuju něco, co on by nekoupil, nenapadlo ho to, nějaký svoje saláty...květiny do toho nejdou no. Ted čekám na svátek:D

Pinot Noir Nemáš tip prosím na nějaké květiny, jednoleté, co by nepotřebovali tolik vody? My jak máme hodně té zeleniny, tak to pak už se zásoby vody není moc žhavé:D

Offline Pinot Noir
Avatar
29776 příspěvků moje polička 22. ledna 2025 14:14

Karjacuketu normální zelenou, jen nedělá trs, ale dlouhou liánu. Konkrétní odrůda je Ola Escaladora.

Letničky do sucha - nejspíš krásenky, afrikány, krásnoočka, sluncovky. Ty letničky obecně, jak mají krátký život a nevybudují moc kořenový systém, nějakou vodu potřebují, do vyloženě suchých poloh se spíš hodí trvalky.

Offline Karja
Avatar
44465 příspěvků moje polička 22. ledna 2025 14:20

Pinot Noir Tak tu jsem ještě u nikoho neviděla, tak to si musím zapamatovat, pokud na to někde ted narazím. Díky za tipy;-)