Co Vám dnes udělalo radost.?.

11. srpna 2014 09:59
Offline Lamicka
Avatar
14161 příspěvků moje polička 28. srpna 2022 08:55

tzaziki to je krásná fotka gratuluji k výročí.

Offline Candance
Avatar
5633 příspěvků moje polička 28. srpna 2022 10:01

continuity ja zase dovystehovala komoru a garaz z bytu. Ted mam plnou garaz a halu v dome. Ale docela to jde rychle. Jen za chvili odchazim na akci a zitra mame navstevu. Ale tito to pochopi

Offline Pavlena
Avatar
6908 příspěvků moje polička 28. srpna 2022 21:05

tzaziki krasny...

Offline continuity
Avatar
42727 příspěvků moje polička 28. srpna 2022 22:20

Kdyz už jdou ty Vánoce aneb nějaké nápady na balení dárkůhttps://twitter.com/fastworkers6/status/1563881935738269699?t=uGN_mTYPaOwsWlZCe2Pzig&s=19

Offline Amy_Mee
Avatar
154 příspěvků moje polička 28. srpna 2022 22:52

Výhra hokejové reprezentace U16 v Salzburku

Offline letfenixa
Avatar
10843 příspěvků moje polička 29. srpna 2022 02:37
Offline letfenixa
Avatar
10843 příspěvků moje polička 29. srpna 2022 02:38

Mne robilo radosť počasie celý týždeň.  Po predpovedi o daždi a ochladeni sa po 1 dní vrátilo leto a ja si to veľmi užívam. 

Online Garfie
Avatar
28442 příspěvků moje polička 29. srpna 2022 06:33

tzaziki Ta fotka je opravdu nádherná!

Online Garfie
Avatar
28442 příspěvků moje polička 29. srpna 2022 07:04

Už nevím přesně, kam jsem to psala, syn vypracoval školní úkol o svým zálibách, školních preferencích a podobně a několikrát tam v různých souvislostech jasně naznačil, že nesnáší psaní (ale zároveň uvedl svůj největší cíl pro letošní rok "zlepšit se ve psaní"), celé to bylo dost vtipné, ale vypadá to, že vzbudil ve škole zájem! Dnes se mi ozvala školní specialistka pro podporu studia, s tím , že se na něj v příštích týdnech i s jeho třídní zaměří a pak na společné schůzce domluvíme, jaký způsob podpory mu poskytnout. Mám velkou radost, protože jeden z důvodů, proč ho nechtěli do školy přijmout, bylo právě to, že mu nejsou schopni zajisit žádnou podporu. 

To, že mi napsala, že syn je bezva, je s ním strašná sranda a že je radost s ním pracovat je už jen taková třešnička na dortu.

Offline Kokoska
Avatar
34669 příspěvků moje polička 29. srpna 2022 07:27

Garfie to je moc hezky a kdyz si pokazde znovu uvedomim, ze se to vsechno odehrava v anglictine, tak smekam!

Offline 999
Avatar
19715 příspěvků moje polička 29. srpna 2022 07:34

Garfie To je fakt moc hezký a syn je borec :-).

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 29. srpna 2022 07:36

Garfie to je super. Vubec cela ta skola vypada dobre, zajimava vyuka i pece o studenty, je to v japonsku standard?

Offline 999
Avatar
19715 příspěvků moje polička 29. srpna 2022 07:36

tzaziki Krásná fotka :-). Já měla svatbu ve stejný den, akorát teda to číslo nám začíná trojkou...:-).

Offline Lamicka
Avatar
14161 příspěvků moje polička 29. srpna 2022 07:49

Garfie to je super :)

Online Garfie
Avatar
28442 příspěvků moje polička 29. srpna 2022 08:48

moora To těžko říct, chodí na mezinárodní. Podle toho, co jsem slyšela, škola je tu docela drsná, možná už jsem tu psala, že japonské školství prošlo v minulých letech mnoha reformami, po vzoru třeba amerického školství a tak nějak "zmírnilo", začalo víc podporovat individualitu...jenomže  generace vychovaná reformním školstvím už dospěla a není úplně schopná se začlenit do společnosti, protože práce u ní není na prvním místě, chtějí i koníčky, rodinu a normální život. A Japonsko teď vede velkou debatu, jestli to byl dobrý nápad a jestli nevrátit staré pořádky. Říká se jim "yutori generation", dalo by se to přeložit jako "beznátlaková" nebo "pohodová" generace. 

Podle debat expatů ale mají v japonských školách hrozně moc úkolů, i na prvním stupni se učí i tři hodiny denně, moc neexistuje žádná podpora dětí s nějakou poruchou, hyperaktivitou nebo nějkou dysfunkcí. A jsou tady úplně normální doučovací školy, Kumon, je to speciální japonská metoda výuky a mají pobočky na každém rohu. 

Ta naše kamarádka Japonka, tady hodně propíraná, právě kvůli svému stresu z Japonského školství chce dceru vychovat jinde. Ale zase (jen taková perlička) k doktorům ji bere jen v Japonsku, protože jsou tady dětší prý lékaři daleko příjemnější a milí, na rozdíl od ČR. :-)

Online Garfie
Avatar
28442 příspěvků moje polička 29. srpna 2022 08:50

Kokoska Mě hlavně děsí dcera, kdybys viděla učebnici matiky a chemie....rozumím prakticky jenom spojkám

Offline Vari
Avatar
2208 příspěvků moje polička 29. srpna 2022 09:24

Garfie No chemii a matice bych dneska i v cestine rozumela jen spojkam a to jsem z toho na gymplu mela nejhur za dva :-D.

Online Garfie
Avatar
28442 příspěvků moje polička 29. srpna 2022 09:44

Vari  No to je vlastně pravda, matika teda dobrý, ale chemie...bohužel oni už mají za sebou rok nebo dva chemie, dcera ji má letos poprvé, bude to mazec! 

Offline Sweet Potato
Avatar
40146 příspěvků moje polička 29. srpna 2022 09:45

Garfie Tak to je paráda!

Offline continuity
Avatar
42727 příspěvků moje polička 29. srpna 2022 09:48

Garfie můžu Japonce uklidnit, beznátlaková generace vyrostla i tady a ani reforma školství kvůli tomu nebyla potřeba.