Co Vám dnes udělalo radost.?.

11. srpna 2014 09:59
Offline Pavlena
Avatar
6908 příspěvků moje polička 22. února 2023 13:08

999 prej tam takhle seděl a koukal a říkal si, proč zrovna tady takové zajímavé dřevo.. Pak měl podezření a zjistil, že v menze byl (tuším?) štáb německé armády a tak mu nějak secvaklo, že to časově souhlasí. Je to hloubavý člověk a kunsthistorik.

Offline Karja
Avatar
44443 příspěvků moje polička 22. února 2023 13:10

Pavlena Hustý a to tam byl na obědě? 

Offline Pavlena
Avatar
6908 příspěvků moje polička 22. února 2023 13:14

Karja prej na rande.. A jako je mi dost líto, že ne se mnou..

Offline Karja
Avatar
44443 příspěvků moje polička 22. února 2023 13:19

Pavlena Jj byl by to hezký zážitek:-D ,,ala víc ho zajímala nějaká stěna než já,,!

Offline 999
Avatar
19699 příspěvků moje polička 22. února 2023 13:55

Garfie V Praze je funkcionalistická Rothmayerova vila (velmi skromná) a tam se za 90 let nezměnilo nic. Po celou dobu tam bydlela původní rodina.

Offline 999
Avatar
19699 příspěvků moje polička 22. února 2023 13:56

Pavlena Štáb ne, nacistické kasino.

Offline Pavlena
Avatar
6908 příspěvků moje polička 22. února 2023 14:55

999 no prosim! Ja vedela, ze jsem to neudrzela komplet...

Karja hele ty to vzdycky tak bezva rozcisnes..!  Diky predsedo, nemusi mi to byt lito..!!

Offline notna
Avatar
9377 příspěvků moje polička 22. února 2023 15:07

K návštěvě vily Tugendhat doporučuji přidat kavárnu Era https://www.eracafe.eu/Na stránkách čtu, že se změnil majitel, tak jídlo už nemůžu doporučit. Chodili jsme tam dřív, když jsme bydleli v Brně. Ale je krásná!

Offline Pavlena
Avatar
6908 příspěvků moje polička 22. února 2023 15:54

notna mno a jeste bych pobliz byla doporucila super cukrarnu s kosmickymi dortiky, ale minuly tyden jsem zjistila, ze skoncili...

Offline notna
Avatar
9377 příspěvků moje polička 22. února 2023 15:57

Pavlena Tak ta mi úplně unikla, že tam nějaká byla.

Offline Pavlena
Avatar
6908 příspěvků moje polička 22. února 2023 17:30

notna na Drobneho, kousek od Low-Beer vily..

Offline 999
Avatar
19699 příspěvků moje polička 22. února 2023 17:40

notna Já tam včera byla, čekala jsem kavárnu a ona je to spíš restaurace :-).

Offline notna
Avatar
9377 příspěvků moje polička 22. února 2023 18:03

Pavlena Aha, už vím. Ale nikdy jsem nebyla uvnitř.

999A stalo to za návštěvu? 

Offline 999
Avatar
19699 příspěvků moje polička 22. února 2023 18:20

notna Tak kdybych to posuzovala podle včerejší návštěvy, tak úplně ne:-). Čekala jsem skoro hodinu na jídlo, a to nás tam v tu dobu bylo asi 5 zákazníků. Dala jsem si rybu a mám takový pocit, že ji neměli a jeli ji někam koupit. Jinak si to neumím vysvětlit. A ani se za to čekání neomluvili.

Offline clothilde
Avatar
2042 příspěvků moje polička 22. února 2023 18:36

Pavlenajá do vily chodila jako dítě na rehabilitaci, v 80tkach bylo ve vile Tugendhat rehabilitační oddělení FDN. Ve "skleněném pokoji" byla tělocvična. A před 4 rokama na koncertě Brno comtemporary orchestra na koncertě, hráli písně Bohuslava Martinů, bylo to moc hezké. 

A nakonec jsem to s kolegou chystala svatební obřad pro česko-anglický pár. Ve vile měli obřad , nevěsta se stylizovala do 30 let a byla nadherna

Offline clothilde
Avatar
2042 příspěvků moje polička 22. února 2023 18:38

notna jj Kreativ skončil, je to škoda, jejich dortiky, pralinky a makronky byly fantasticky

Offline clothilde
Avatar
2042 příspěvků moje polička 22. února 2023 18:41

Isca no kolikrát zamacknu i slzu když vidím ty stavební kreace...

Offline brrr
Avatar
12302 příspěvků moje polička 22. února 2023 18:54

Já Brno skoro vůbec neznám, ale loni jsem byla na Špilasu na konferenci a potřebovala jsem odnést na Mendlovku nějaké vzorky. Určili jsme si s kolegou přibližný směr a šli. Po zpáteční cestě jsme to vzali kolem vily Tugenhat, no a když už jsme šli kolem, dostala jsem nápad, že nakoukneme, bez lístků, jen mrknout (to je moje specialita, kolega je vždycky na prášky). No a zrovna tam někdo zvonil, že si jde koupit lístky, tak jsme šli za nim. Pán šel na kasu a já si vilu okoukla zvenku, mrkla jsem do garáže. Akorát jsme pak nemohli ven (branka na pípák) a museli jsme na pokladně vysvětlovat, že nechcem dovnitř, ale ven. Ale vila je fakt krásná.

Offline barbucha blogger
Avatar
35632 příspěvků moje polička 22. února 2023 19:54

Když jste tak u toho funkcionalismu... mně se zdá zajímavej i ten památník na Vítkově. Když si člověk odmyslí ty komunistický mrtvoly co tam léta hnily (ale už tam snad nejsou, nebo jo?) Třeba to kolumbárium je krásný, a nahoře prezidentskej salónek taky.

Ty svícny jsou myslím taky z onyxu...

Jen nevím jestli je to běžně přístupný, ale teď už snad jo... my jsme tam kdysi strávili pár dní pracovně a prolezla jsem si všechno pěkně. Do tý doby jsem kolem chodívala dost s odporem...

Offline notna
Avatar
9377 příspěvků moje polička 22. února 2023 19:58

999 Tak to je škoda. Asi je půjdu zkusit ještě i osobně. Všem doporučuji tam návštěvu s vilou spojit, ale tohle doporučovat nemusím.