design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline Amy_Mee
Avatar
154 příspěvků moje polička 01. dubna 2025 11:42

Ty plovoucí police jsou krásné, toto mi na to přijde i vhodné místo. A těch 5 je tak akorát. Prosadila jsem si je doma, ale muž to udělal jako překvapení, když jsem nebyla doma a máme jich 7. Původní plán byl knížky, sem tam nějaká dekorace, kytka .. za ty roky jsem je to zaplněné knížkama, úplně to ztratilo původní myšlenku lehkosti. Je to prostě jen knihovna 

Online Karja
Avatar
44440 příspěvků moje polička 02. dubna 2025 13:10

Amy_MeeDíky za příspěvek, ano, já se ted po tom brainstormingu taky přikláním spíš ke 4, s tím, že nechám asi jednu mezeru trochu širší, aby se tam dalo dát kdyžtak něco jiného. Se stoprocentním zaplněním počítám taky;)

Offline barbucha blogger
Avatar
35632 příspěvků moje polička 02. dubna 2025 13:14

Karja 

Tu širší mezeru bych nechala asi tu poslední, dole... a přimlouvala bych se za zarovnaný police = stejně dlouhý, tady jeden ten nákres jak jsou ty konce cikcak se mi moc nezdál to by mě rušilo každej den...

Online Karja
Avatar
44440 příspěvků moje polička 02. dubna 2025 13:43

barbucha Jj, přesně takhle to plánuju:-D. Ještě si to nakreslim do té fotky radši. A pak mi truhláři řeknou "ale paninko, takovéhle kraviny to my neděláme". Ale budu dělat ještě předsínovou stěnu, tu mi slíbili, takže moje představa je, že to udělají sakum prásk a bude a už sem nemusej nikdy!

Offline barbucha blogger
Avatar
35632 příspěvků moje polička 02. dubna 2025 14:16

Karja 

Neboj se ničeho, jakýpak kraviny. Uříznou pár stejně rovnejch prken a to přidělání taky snad neni tak složitý, to musí bejt pro profesionály hračka! Večer máš hotovo i s předsíní

Online Karja
Avatar
44440 příspěvků moje polička 02. dubna 2025 14:34

barbucha no právěže na tyhlety hračky ti se.e pes dost často, že jakože kuchyni velkou zakázku jooo, prkénka ne:D:D.

Ale uvidíme no, jako oni ví, jak na tom jsem, že moji dělníci doma tyhlety dodělávky nějak nedělají. Ted dělali kamarádovi kuchyni a on si tam pak nějak dodělával světla a tak, a já mu říkám tobě neudělali světla, tobě neudělali parapet oni sami? A on se hrozně divil, že já to měla komplet na 120%. Ale oni totiž asi věděli, že když mi to neudělaj oni, tak to nebudu mít ani za dva roky:D:D.

Offline dzizisketa
Avatar
8915 příspěvků moje polička 03. dubna 2025 11:10

Tohle taky patří do architektury - kamenivo omítky domu ve Švehlově ul. v Hr. Králové (původně nábytkářská firma Josefa Nevyhoštěného), 1912, pod lupou. Vidíme hodně křemene, nějakou vyvřelinu (žulu?) a slídové plátky. Omítka se na domě dochovala intaktně na téměr celé fasádě, jde o šlechtěnou omítku, do níž bylo pečlivě vybráno kamenivo, aby se dosáhlo žádoucího barevného a strukturového vyznění, takový předchůdce břízolitu. Tyhle zrnka mají 1-2 mm v průměru.

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 03. dubna 2025 11:31

dzizisketa to je moc zajímavý

Online JankaM
Avatar
3079 příspěvků moje polička 03. dubna 2025 12:09

dzizisketa jů, tak to kouknu až budu v centru

Offline Garfie
Avatar
28428 příspěvků moje polička 04. dubna 2025 04:39

dzizisketa Ty jo, to je super! 

Offline Sweet Potato
Avatar
40130 příspěvků moje polička 04. dubna 2025 08:52

dzizisketa Díky, to je zajímavé.

Offline barbucha blogger
Avatar
35632 příspěvků moje polička 04. dubna 2025 21:57

Hele, docela dobrej a praktickej nápad pro majitele zlobivejch kočiček!  Zahlídla jsem na FB... a vzpomněla si mimo jiné na Potrefenáhusa

Online Karja
Avatar
44440 příspěvků moje polička 04. dubna 2025 22:42

barbucha To bys ale musela vobložit celej ten gauč, vona zas přejde jinam:D prostě z něj udělat dřevěnou lavici, kterou ti stejně rozskrabe, protože je to potvora. 

Offline Kokoska
Avatar
34644 příspěvků moje polička 05. dubna 2025 08:49

barbucha moc hezkej prvek! Jak dlouho to vydrzi, nez na tom kocka vyreje autogram?

Online viktorka_od splavu
Avatar
49182 příspěvků moje polička 05. dubna 2025 09:03

Kokoska nesmi to byt dreveny, plast neposkrabou

Offline barbucha blogger
Avatar
35632 příspěvků moje polička 05. dubna 2025 09:07

Karja 

Bych řekla že ty boky trpěj obvykle nejvíc, předek se jim škrábe hůř jak je měkkej a neklade odpor - tak to jednou stranou přirazit ke zdi a na druhou přidělat tu vychytávku

Kokoska 

Dřevo se ale dá vyšmirglovat, přelakovat... než to kočička zničí úplně, přijde vo drápky

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 05. dubna 2025 09:24

barbucha Myslíš jako přirazit ke zdi i s kočkou? Talk řešení by to bylo. :D

Online Tak Betty
Avatar
6089 příspěvků moje polička 05. dubna 2025 10:07
Reakce na Kan:

barbucha Myslíš jako přirazit ke zdi i s kočkou? Talk řešení by to bylo. :D

​vskutku neotřelé řešení

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 05. dubna 2025 10:24

Tak Betty Ale nejúčinnější! Není kočička, není podrápaná sedačka.

Online Karja
Avatar
44440 příspěvků moje polička 05. dubna 2025 11:54

barbucha Jak bylo zmíněno výše, jedine vystěhovat i s kočkou:D.