design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline Aranel
Avatar
6545 příspěvků moje polička 08. října 2025 20:50

Karja Aha, vidíš, asi bychom už měli uklidit nábytek z balkónu, teda až nebude třeba dva dny pršet

Muž ho "olejoval" celý léto. No přece není potřeba mu to každej měsíc připomínat, ne??

Offline Karja
Avatar
44427 příspěvků moje polička 08. října 2025 20:53

AranelJo, tak tady sis přečetla, ze se to nemusí tak hrozit a může tam být i přes zimu. Třeba to muž i vi:D. 

Offline continuity
Avatar
42660 příspěvků moje polička 08. října 2025 21:25

Karja

Měla jsem něco podobného 16 let na terase v pronajatém bytě a když se prodával bylo to ve stavu, že si to vzala ségra. 

Úplně na to vždy nepršelo - resp nevím, záleží kam tu židli zrovna někdo dal, v zimě v létě venku. 

https://www.zbozi.cz/nabidka/a3e1010093106f2b3d83f77dbb5a098e014fad40/

Offline Sedmá z devíti
Avatar
příspěvků moje polička 08. října 2025 23:26

Děda vyrobil stůl a lavici na zahradu v 80. letech, sedáváme tam dodnes - jaro, léto, podzim, v zimě teda ne. 

Offline barbucha blogger
Avatar
35599 příspěvků moje polička 09. října 2025 00:10

Karja 

Já mám na balkóně ikea stolek a židle - ty dřevěný s kovovejma nohama, už pár let, a nerezne to. Milostpán to teda většinou aspoň na zimu složí na placku, ale zůstává to tam venku, jen opřený o zeď... a i když se občas zadaří a naprší/nasněží až k tý zdi, tak ten kov nejeví vůbec nějaký sklony k rezivění. I na to dřevo v sezóně kolikrát naprší jak tady furt fouká, a ani tomu nic neni.

Pak tam mám do rohu obyčejný ikea lavice celodřevěný, ty jsem natřela asi dvakrát (za 20 let) lodním lakem, jsou tam celoročně a ještě se nerozpadly Ten vrch by možná snesl obrousit a novej nátěr, leč to jsem vyřešila polštářema

Offline Karja
Avatar
44427 příspěvků moje polička 09. října 2025 08:07

barbucha lodním lakem:D:D:D No vidíš, kolik tady najdu typu. Hele koupim asi to, co se mi bude líbit.

Janulik03 A vy jste to koupili nenatřené asi, že? 

Offline Janulik03
Avatar
20126 příspěvků moje polička 09. října 2025 08:57

Karja my sme mali nenatrene, dlho sme nič s tým nerobili , ono to tak prirodzene zosedlo, potom som chcela nejakú farbu vniesť do záhrady a táto modrá bola presne taká ako mala moja babička vstupné dvere do domu

Offline barbucha blogger
Avatar
35599 příspěvků moje polička 09. října 2025 14:22
Reakce na Karja:

barbucha lodním lakem:D:D:D No vidíš, kolik tady najdu typu. Hele koupim asi to, co se mi bude líbit.

 

​A dobře uděláš - ty se na to budeš koukat! 

Offline mitford sister
Avatar
1701 příspěvků moje polička 09. října 2025 19:12

Karja ta akácie je levnější asi i než plast :) myslím, že jsem stolek a dvě židličky kupovala sakumprásk za dva a půl 

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6726 příspěvků moje polička 15. října 2025 16:37

Huraa, huraa. Mám konečně (aspoň) skříň

V prostoru myslím dobrý, není o nic mohutnější než ta předchozí. Barevně  se mi to taky líbí. Ten noční stolek normálně přes postel nevidět, ale časem bude jinej, je tam jak pěst na oko. No, mám celej večer o zábavu postaráno

Komoda se stolkem příští týden, je tam nějakej drobnej zádrhel. 

Já mám zas radost, jak malý dítě

Offline andulka01
Avatar
12781 příspěvků moje polička 15. října 2025 16:48

Lama_z_Lana krásný! Barevná kombinace je sofistikovaná a zároveň hravá. A kdy budeme řešit osvětlení?

Offline Tak Betty
Avatar
6080 příspěvků moje polička 15. října 2025 17:44

Lama_z_Lana A mne se hodně líbí ložní povlečení.

Offline Muslik
Avatar
562 příspěvků moje polička 15. října 2025 19:15

Lama_z_Lana máš krásné ložní prádlo, odkud, jestli se můžu zeptat?

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6726 příspěvků moje polička 15. října 2025 19:24

andulka01 Díky! Světlo už mám rozmyšlený, tady naopak chci úplně nedápadný a neviditelný stropní. Možná Hue, abych si tu mohla dělat barevnou atmosféru

Muslik Tak Betty děkuju, je to tohe:

https://www.glamonde.cz/povleceni-mako-saten-bologna 

musím říct, že je super příjemný. Mám už aspoň 4 roky a je pořád jako nový. 

Offline andulka01
Avatar
12781 příspěvků moje polička 15. října 2025 19:25

Lama_z_Lana a co lampička na čtení?

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6726 příspěvků moje polička 15. října 2025 19:31

andulka01 ty budou časem nástěnný. Ale na to musím najít zase najít chuť něco vybírat

Primárně teď potřebuju vybrat nějaký osvětlený zrcadlo ke stolku, ale vůbec se mi do toho nechce. 

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 15. října 2025 19:31

Lama_z_Lana ta skrin je krasna, i hezka kombinace s posteli (ja nemam rada calouneny postele, ale ta barva je moc hezka)

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6726 příspěvků moje polička 15. října 2025 19:40

moora Děkuju. Já jsem právě měla takovej pocit, že ta ložnice už potřebuje něčím "změkčit", aby to tady nebylo všude jen dřevo a "dřevo". 

Online RoSa
Avatar
10089 příspěvků moje polička 15. října 2025 19:52

Lama_z_Lana nástěnný vybírat nemusíš, to ti řeknu rovnou: Artemide Tolomeo

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6726 příspěvků moje polička 15. října 2025 19:59

RoSa Ty jsou krásné! tu plánuju na psací stůl!