Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline viktorka_od splavu
Avatar
49114 příspěvků moje polička 10. března 2017 14:55
Reakce na Amun:

tak detisky jsou asi dalsi level po polonahych babach uplne ke kazdemu tematu (treba barvy-laky:-)

jinak zatim u nas v oblibenosti stale vede reklama s pani, ktera nerozumi sve vagine, to je fakt jednicka:P jako byt tou zenskou lezu kanalama, to nevim kolik by mi museli zaplatit...

Offline slniecko admin
Avatar
19470 příspěvků moje polička 10. března 2017 15:30
Reakce na razorblade:

no... ja jsem do nejakejch trinacti let snila o tom, ze budu navrharka pomniku. vubec nevim, jak me neco takovyho napadlo :D bez vytvarnyho talentu si ale clovek ani v pohrebnictvi neskrtne. mozna bych ted mohla psat ty proslovy. kdyz jsem byla na pohrbu naposledy, hrozne me nasral ten proslov nasral, pac z nej na sto honu cisela sablona, do ktery si pan jen doplnil jmeno a nejaky slova

No, už som zažila aj také, že si to nedal ani do jedného dokumentu. Proste v ruke papier s príhovorom a na lístočku vedľa meno. Vždy, keď malo prísť meno, prestal čítať, pozrel sa na druhý papier, prečítal meno a vrátil sa k príhovoru.

Ono je fakt, že keď sa pochováva na civilnom obrade, niekto o kom ten ceremoniál nemá žiadnu predstavu, tak to asi inak ako šablónovite nejde, ale tak zas pod určitú úroveň neklesnúť...

Offline slniecko admin
Avatar
19470 příspěvků moje polička 10. března 2017 15:32
Reakce na Amun:

Jo a zapomnela jsem na usporu elektriny a plynu :D to je taky dost zajima

Tak to pozor! Môj malý ekoterorista v tom veku mi kreslil a lepil obrázky na vypínače a kohútiky so smutným slniečkom a smutnou kvapkou, aby som nezabúdala zhasnúť a poriadne ypínala vodu, lebo ako mi vysvetlil "on chce chuániť matku zem!".....ovocie ekovýchovy v škôlke

Offline pecka
Avatar
6164 příspěvků moje polička 10. března 2017 20:16

Priznávam,že má dnes potešilo,keď som.v garáži našla toto.Myslela som,že tie cibuľky neprežijú.Mám jar aspoň v kvetináči 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 10. března 2017 20:37

k těm hřbitovům:

když jsme předělávali hrob, tak jsem smutnila, že se v čr už snad ani nedá sehnat nějaký pěkný náhrobek. to, co se teď dává na hroby, je fakt nechutný, odporný kýč. na našem hřbitově ještě pořád jsou k vidění staré, krásné, kamnné náhrobky, pískovcové sochy, kříže, fakt umění. ale nikdo už to tady minimálně široko daleko nedělá.

a to je tady ještě pořád nádhera oproti slovensku, kde jsem v nedávné době několik hřbitovů navštívila a bylo to jak disneyland, včetně miliardy umělých květin a strašlivých věnců.

Offline barbucha blogger
Avatar
35486 příspěvků moje polička 10. března 2017 21:29
Reakce na Jiná Realita:

Na našem hřbitově leží mladej Kočka, to bys teprve koukala na umění 

Offline slniecko admin
Avatar
19470 příspěvků moje polička 10. března 2017 21:32
Reakce na Jiná Realita:

"a to je tady ještě pořád nádhera oproti slovensku, kde jsem v nedávné době několik hřbitovů navštívila a bylo to jak disneyland, včetně miliardy umělých květin a strašlivých věnců."

Pôsobí to strašne morbídne, aspoň teda na mňa...ako aj keď škrtnem tých pár mafiánskych hrobov, ktoré sú....nepopísateľné....ale aj ten ostatok, presne ako píšeš.

Offline Candance
Avatar
5628 příspěvků moje polička 10. března 2017 21:47
Reakce na Jiná Realita:

Podpisuji.

Kdyz jezdim k pribuznymi a jdeme i na hrbitov, tak nechapu. U nas (mala moravska vesnice) to tak neni - vence z zivych vetvicek a susenych kvetu, obcas teda do nich plastove. Hroby jsou osazene kvetinami. Ale prijde mi to s citem.

U tech pribuznym - plast na plastu. A tchyne (Slovenka) kupuje za nas vsechny venecky - plastove, aby to vydrzelo.Loni jsem nevydrzela ja a koupila vence a vazby z zivych a susenych kvetu. 

Timto nehazim vsechny Slovaky do jednoho pytle.

Offline Ginevra
Avatar
909 příspěvků moje polička 10. března 2017 22:55
Reakce na Amun:

To je vylozene priklad reklamniho dna. Deti vypravejici o pojisteni, o bankovnich uverech, hypotekach a v tom uplne nejlepsim o politice. Proste vylozene zalezitosti, co petiletym nedaji spat :D

Kdyby jen pětiletým; napadá mě, jestli to vlastně není skutečná příčina nespavosti všech těch miminek, co si na ně chuděry nevyspalé matky stěžují v sousední miminkovské diskusi. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 10. března 2017 23:31

po dlouhé době jsem viděla kus filmu vetřelec, toho prvního, a vůbec nechápu ten scénář  když pominu, že se na palubě vesmírné lodi hulí jak o život (!) - jak daleko jsme od té doby pokročili, díkybohu - tak chování postav je fakt neskutečný.

cizí organismus si zkoumají jen tak málem v tílku, do jakože karantény, kde leží kolega s bordelem na xichtě, leze celá posádka opět v tričku a rukama prošmátrává temné kouty  když vědí, že jim po lodi pobíhá něco, co se právě vyklubalo z kolegova hrudníku, jsou naprosto v pohodě, nejdřív pořádají pohřeb, času dost.

nechápu, že mi to dřív nepřišlo.

nicméně i po letech ten film pořád má atmosféru, o tom žádná.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 11. března 2017 07:32

ja jsem kdysi neco s reklamnim pravem resila a netykalo se to pohrebnictvi, ale pamatuji si, ze v zakone o regulaci reklamy bylo vymezene, kde jsou reklamy na pohrebni sluzby zakazany a ze to bylo mj. prave ve zdravotnickych zarizenich. Takze to bude na peknou pokutu 

Offline Sweet Potato
Avatar
39953 příspěvků moje polička 11. března 2017 07:47
Reakce na jinx:

Nevím jak na té Bulovce, ale v Thomayerce je ten poutač mimo areál. Ovšem hned proti vchodu. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
38541 příspěvků moje polička 11. března 2017 08:49
Reakce na Sweet Potato:

Na Bulovce taky venku,  velká cedule pohřební služby a příjem šatů od do, koukala jsem na to tuhle z tramvaje

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 11. března 2017 09:55
Reakce na Sweet Potato:

no jo, to zalezi na definici v tom zakone, jestli je to tam napsane a vymezene nejak uzce, tak je snadne to obejit, taky zalezi, jestli uz to nekdy treba judikoval soud a jak k tomu pristoupil. No v kazdem pripade, je to celkem chucpe.

Offline slniecko admin
Avatar
19470 příspěvků moje polička 11. března 2017 10:53
Reakce na Ginevra:

Kdyby jen pětiletým; napadá mě, jestli to vlastně není skutečná příčina nespavosti všech těch miminek, co si na ně chuděry nevyspalé matky stěžují v sousední miminkovské diskusi. 

Offline slniecko admin
Avatar
19470 příspěvků moje polička 11. března 2017 10:57

K tým pohrebným službám a reklame - začiatkom zimy sme to riešili a u nás to majú poriešené tak, že keď v nemocnici idete po veci zomrelého, tak Vám dajú do ruky aj pár letákov na pohrebníctva. Čo je v tej situácii celkom pomoc, pretože vtedy začať riešiť, to je preste záhul, takto človek len zdvihne telefón. Nevidela som v živote v čakárni niečo také, v okolí nemocníc mi to tiež neudrelo nikdy do očí, ale za to zas ruku do ohňa nedám, nie som veľmi všímvý typ. Prinajmenšom ak to aj je, tak to asi nie je v miere, že by ma to nejako ovalilo.

Offline Garfie
Avatar
28261 příspěvků moje polička 11. března 2017 11:42
Reakce na Candance:

Pravda. Moje tchýně-Slovenka je velmi šik dáma s obrovským vkusem, ale zrovna minulý týden jsem byla svědkem, jak v Tescu vykupuje hromadně slevněné umělé květiny na hroby. Nestačila jsem zírat. 

Jinak mi to připomnělo jednu šílenou scénu, které jsem byla svědkem při zařizování pohřbu. U vedlejšího stolku byla skupina-cca osmdesátiletá stařenka (pochopila jsem že vdova) a několik cca padesátníků, oni vždycky všechno "co nejlevnější" a ta nebohá stařenka tam jen tak seděla....a pak došlo na květy a ona jen tak nesměle pípla, že chce živé. A oni ji úplně převálcovali argumenty pro umělé. Ona prý, že aspoň kytice od ní, ať je živá.....prostě jí to nedovolili. Bylo to úplně šílené, jen vrozený stud mi zabránil se do toho vložit :-/

Offline slniecko admin
Avatar
19470 příspěvků moje polička 11. března 2017 12:31
Reakce na Garfie:

Hrozné...akože už umelé/neumelé bokom, ale nerešpektovať želanie vdovy...

Offline barbucha blogger
Avatar
35486 příspěvků moje polička 11. března 2017 12:41
Reakce na slniecko:

Až na to, že ty pohřební služby se perou mezi sebou, které letáky budou zaměstnanci pozůstalým nabízet (a pravděpodobně ne zadarmo).

Jinak ti pohřebácí sídlí všude poblíž nemocnic, u spodního vjezdu do Motola sídlí taky. Jen u nás nejsou - zato však máme z jednoho křídla krásnej výhled na malebný hřbitůvek