Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Hanka H
Avatar
2914 příspěvků moje polička 20. července 2021 13:49

Kan Tak já si na péči stěžovat nemůžu - setry i doktoři byli velmi empatičtí a na tom pokoji byla vlastně děsná sranda. Nemám špatné vzpomínky - ale je to hodně dáno i tím, že jsem byla ihned po porodu úplně jako rybička, akorát jsem byla hodně šitá. Domácí porody považuji za poměrně velký hazard. Raději vydržet pár dní trochu (i dost) diskomfortu, než riskovat. Ale tahle debata tu už určitě proběhla.

Offline moora
Avatar
8668 příspěvků moje polička 20. července 2021 14:45
Reakce na MP Meri:

tak tam má těch doktoru být víc

​tak to jdete vsichni rychle studovat medicinu, prumerny vek treba pediatru je asi 60 let

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 20. července 2021 16:30

MP Meri nám se třeba stávalo, že jsme připravili děti na vizitu, dlouho nic a pak přišla sestřička, že doktor musel k porodu. No co naděláš. Jinak po mě třeba nechtěli, abych syna budila na kontrolu, když v papírech viděli, že jsem ho kojila před hodinou.

Máma rodila u Apolináře nejmladší ségru. Bohužel jedna doktorka v noci při akutním císaři udělala celkem chybu, která mámě byla malém osudná a stála jí několik operací. To bylo teda selhání jednotlivce.

Online Potrefenáhusa
Avatar
38999 příspěvků moje polička 20. července 2021 17:00

moora a toho apolinare prave ne, tam ten jeden pediatr vypadá asi na 15 :-)

Offline mnum
Avatar
2141 příspěvků moje polička 20. července 2021 17:08
Reakce na MP Meri:

Karja A jak teda probíhaly ty vizity? To se nekontrolovalo? Nebo nechodila sestra jako předvoj s pokynem zalehnout a připravit intimní partie na inspekci, popř. hodit dítě do naha dvacet minut dopredu?

Ja i chápu argument, že to musí odsejpat, ale jako pacientovi se mi to nelíbí, tak tam má těch doktoru být víc a ne jeden chudák na 60 novorozenců a nebo se to má aspoň organizovat nějak citlivěji. Ale sama si odpovím - nemusela sem tam chodit, no a taky už příště (teoreticky) nepůjdu. 

​vis, ono to vzdy zorganizovat nejde. Taky je jina situace behem tydne a o vikendu kdy je tam jen sluzba. Treba po druhem porodu jsem byla propustena v pet odpoledne, protoze cely den byla slouzici gynekolozka na operacnich salech, meli nejakou velkou neodkladnou gyn operaci a pak asi 4 akutni sekce. Byla to nedele, personalu jen nezbytne minimum. A ze jich tam ma byt vic - proste nejsou lidi, neni odkud brat. Nedavno tady v nejakem vlakne bezela diskuze o tom jak se zdravotnici nechavaji zneuzivat systemem a delaji si to sami... Tak v soucasne situaci nedostatku zdravotniku na to, aby pacienti necekali, nebo se jim dala pece vic zindividualizovat, by museli zdravotnici brat jeste vic sluzeb 

Offline letfenixa
Avatar
10931 příspěvků moje polička 20. července 2021 17:25

Nám sestričky hlásili, že sa blíži vizita, ale tak v zmysle, že aby sme boli na izbe. Detské vizity chodili hocako, a ak bolo treba, vrátili sa. Na odd.sestonedelia bola nepríjemná len 1 sestra, na novorodeneckom som ich videla, len keď som išla po UM. Ale jediný, koho zaujímala matka A dieťa, bola laktačná poradkyňa. Zlatom ju vyvážiť.

Offline MP Meri
Avatar
5672 příspěvků moje polička 20. července 2021 17:32

mnum Já to chápu a i chápu to, ze jsem tam šla rodit dobrovolně. Beru to jako svoji chybu v úsudku. 

Vseobecne mám na to ty nejhorší vzpomínky, tři dny trvajícím vyvolavanym porodem počínaje a návratem po týdnu rovnou na operační sál s rupturou konče. Tak je otázka, jestli by to milej personal, kterej tam teda až výjimky nebyl, vůbec zachránil.
(Mluvím teda pouze o sestrach, nevím, čím to, ale doktoři byli všichni úplně zlatý).

Offline MaeGandal
Avatar
1632 příspěvků moje polička 20. července 2021 17:51

co tam na ty vizitě ten doktor/ta doktorka prosím dělá? já rodila v Belgii a vložku teda kontrolovala sestra. Doktorku jsem vlastní viděla až na kontrole po měsíci. Dítě vidí pediatr na příjmu a pak tedy před odchodem. Předpokládám, že pokud je něco špatně s matkou nebo dítětem, tak se právě dostanou k doktorům, ale očistky snad nemusí kontrolovat doktor, ne?

Offline mnum
Avatar
2141 příspěvků moje polička 20. července 2021 18:00

MP Meri to mi je lito zes to mela tak neprijemny. Chapu ze v takovem rozpolozeni se tezko omlouva jeste ne mily personal nebo zmatky v organizaci. 

Offline slniecko admin
Avatar
19635 příspěvků moje polička 20. července 2021 18:02

eless hrozné. Neboli ste náhodou na BA I. ?

Inak s tými termínmi je to strašné, strašné....aj pred covidom bolo, ale teraz ako sa to jednak po lockdowne nakopilo, jednak u mnohých detí sa porozbiehali/vrátili rôzne problémy, je to úplná katastrofa. Mne celkom pomáha poprosiť, či by nedali vedieť, ak im niekto na poslednú chvíľu vypadne a potom pravidelne volať, či náhodou nevypadol (a byť pripravená vyraziť v čo najkratšom čase, jasné, nie vždy to ide, ale v princípe).

Tá fáza popierania je u otcov veľmi častá, držím palce, aby sa to čo najskôr utriaslo.

Offline Pinot Noir
Avatar
30021 příspěvků moje polička 20. července 2021 18:11

Ríša mě dnes dostal.

Já: Doprčic, co je to za chmýří? Je toho plná terasa. Odkud se to bere?

On: Z alternativního světa ve vesmíru.

(A to jsem myslela, že je malej na Děti z Bullerbynu.)

Offline eless
Avatar
2039 příspěvků moje polička 20. července 2021 18:46

dakujem vsetkym za podporu. viem ze co sa tyka vychovy nie som dokonala ale snazim sa robit veci tak ako mi to pride prirodzene ci vhodne. ved kto dostal pri porode navod na dieta? a ze by sa teda zisiel aj po rokoch pri starsich deckach. normalne mam z muzovho pristupu pocit ako keby to chcel na mna hodit za kazdu cenu ale ak tam je nejaka diagnoza tak s tym ja nemozem nic robit a len behat po odbornikoch aby sme sa pokusili o co najlepsie fungovanie v zivote. ucitelky v skolke su super a s tou jednou sme si trosku zavtipkovali ze maly bude asi ako serialovy sheldon - ale teda videla som len tu dospelu verziu :)

DrowRanger ano centrum je v bratislave. je to tusim statne takze aj preto tie dlhe cakacie doby. este netusim ku ktorej pracovnicke nas pridelia alebo mi teda aspon nepovedali meno.

slniecko sukromna psychologia bola v dubravke a aj detasovane pracovisko na ten autizmus je v tej mestskej casti ale na inom mieste.

nebudem sem pisat meno psychologicky s ktorou nie som spokojna ale do sukromnej spravy napisem ak by mal niekto zaujem. je mozne ze niekto s jej pristupom bol spokojny ale ja teda nie.

Offline letfenixa
Avatar
10931 příspěvků moje polička 20. července 2021 19:06

Pýtali sme sa syna, čo by si želal k narodeninám.

1. Plyšového ducha Legina 

2. Detský kvet s trochou hliny.

3. Detskú lupu s kvietkami.

Dostane knihy, lego, fúrik

Offline Pinot Noir
Avatar
30021 příspěvků moje polička 20. července 2021 19:17

letfenixa myslím, že bude spokojený

Offline Zuzuli
Avatar
3848 příspěvků moje polička 20. července 2021 19:30

MaeGandal a ony se kontroluji ocistky? Myslim ta vlozka? Ja teda jen ukazovala jizvu po sekci, ani po me nechteli, abych si sundala ty sitovane bombardaky. Mam pocit, ze od pobytu na jip, kde me omyvala sestra, me pak nahou videl az muj gynekolog na kontrole po sestinedeli. A ocistky jsem teda mela priserne a trvaly celych sest tydnu. 

Online Kokoska
Avatar
35145 příspěvků moje polička 20. července 2021 19:49

letfenixa nejakou kytku v kvetinaci mu kupte, bude se starat a zalivat, bude dulezitej!

Offline Rhaenys
Avatar
350 příspěvků moje polička 20. července 2021 20:02

Pinot Noir Prosím tě, mají v Neratovicích erární noční košile? A v čem se tam rodí?

Offline Len
Avatar
2676 příspěvků moje polička 20. července 2021 20:22

Teda, to jsou často tak hrozný příběhy, doufala jsem, že to zůstalo v hloubi socialismu.

Já rodila v Podolí, často zatracovaným, ale já měla ohromně skvělej personál, všichni tam byli moc super. Vzpomínám si na jedinou protivnou asi porodní asistentku, která mě přijímala a dostala jsem pojeb za to, že jsem při kontrakcích na monitoru zavírala oči a zatínala ruce do opěrky (teda předpokládám, protože jsem jinak nevydala ani hlásku), že co vyvádím, je to jen porod a že to taky zažila. Normálně bych si to líbit nenechala, ale v tu chvíli během extra hnusných a častých kontrakcí jsem se nedokázala úplně bránit. Jinak ale během porodu, pak na sále i na šestinedělí byli všichni úplně zlatí. 

Offline Pinot Noir
Avatar
30021 příspěvků moje polička 20. července 2021 20:23

Rhaenys nemají a nevím, byla jsem na sekcích.

Offline Rhaenys
Avatar
350 příspěvků moje polička 20. července 2021 20:38

Pinot Noir Děkuji